PODPOWIEDZI:

Logitech Illuminated Keyboard

Dodatkowy przycisk „\” a także podświetlane klawisze, a wszystko to umieszczone w ultra cienkiej klawiaturze o bardzo ładnym designie.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • ładny design
  • dodatkowy przycisk
  • podświetlone klawisze
WADY
  • cena klawiatury
  • mały klawisz backspace

2 Września 2008 odbyła się premiera trzech nowych modeli klawiatur: Logitech Illuminated Keyboard, Logitech diNovo Keyboard for Notebooks oraz Cordless Desktop S520. Postaram się opisać jedną z nich - Logitech Illuminated Keyboard.

Illuminated Keyboard

Cienka i elegancka, z miękką podkładką - tak w skrócie można opisać prezentowaną klawiaturę.

Logitech tworząc klawiatry, czy też inny sprzęt zawsze kieruje się użytecznością danego produktu i komfortu jego używania. Kiedy wszystko jest już doprocowane firma tworzy bardzo solidny produkt. Nie inaczej było i w tym przypadku. Szukając klawiatury z podświetleniem zapewne większość z nas weźmie pod uwagę trzy rzeczy - kolor podświetlenia (niektórym podoba się zielony, innym fioletowy...), odblask (jaśniejszy bądź ciemniejszy) oraz wygląd samej klawiatury.

Logitech Illuminated

Dla kogo Logitech Illuminated Keyboard?

Mówi się, że produkty Logitecha tworzone są głównie dla graczy. A kimże jest ten „gracz”? Osoba, która spędza całe dnie przed komputerem klikając w klawiaturę, czy też osoba, która do ciągłego „klikania” potrzebuje solidnego, komfortowego i niezawodnego produktu? Podsumowując, Illuminated sprawdzi się wśród graczy, programistów, księgowych i innych ludzi, którzy muszą spędzać wiele godzin dziennie przed komputerem wypisując kolejne bajty tekstu.

Co w pudełku?

  • Logitech Illuminated Keyboard
  • Instrukcja startowa
  • CD z oprogramowaniem i wskazówkami

Tyle tytułem wstępu.

Illuminated to obecnie najcieńsza (bo aż tylko 9,3 mm) klawiatura firmy Logitech. Regulowane podświetlenie klawiszy to nie jedyna jej zaleta. Dodatkowo wyposażono ją w system PerfectStroke, umożliwiający płynniejsze, cichsze i wygodniejsze wklepywanie tekstów.

Logitech Illuminated Keyboard

Logitech PerfectStroke

System PerfectStroke sprawia, że skok klawisza wydłuża się z 2.2 mm do 3.2 mm, a precyzyjny mechanizm mikronożyczek, przenosi nacisk równo po powierzchni klawisza nawet gdy zostanie naciśnięta tylko jego krawędź.

Illuminated Keyboard wyposażono w pełnowymiarowy układ klawiszy, panel numeryczny, miękką podkładkę pod nadgarstki oraz klawisze funkcyjne i dedykowane multimediom. Osoby korzystające na co dzień z klawiatury przez kilka godzin mogą odczuć już po chwili użytkowania znaczące różnice. Illuminated Keyboard sprawia, że pisanie na klawiaturze staje się prawdziwą przyjemnością. Dla tych, którzy lubią spędzać wieczory przed ekranem komputera udoskonalono technologię podświetlania klawiszy. By uzyskać jak najlepszy efekt oprócz mikrosoczewkowych reflektorków posłużono się również techniką wielowarstwowego malowania oraz laserowego wytrawiania.

Logitech Illuminated

Obramowanie klawiatury jest przezroczyste. Ma ono nadawać bardziej eleganckiego charakteru. Podkładka pod nadgarstek wykonana jest z miękkiego materiału, eliminując tym samym efekt ślizgania się.

Dodatkowym atutem przemawiającym na korzyść Illuminated Keyboard jest fakt, że klawiatura została wyposażona w dodatkowy przycisk „\” po lewej stronie - co jest niewątpliwym plusem dla osób leworęcznych, lub nieprzyzwyczajonych do tego klawisza po prawej stronie. Dzięki temu przyciskowi możemy uzyskać dość często używany znak „|”. Komfort pracy podnosi również 9 klawiszy funkcyjnych do audio i internetu.

Ceny oraz dostępność

Logitech Illuminated Keyboard dostępna jest w sklepach w sklepach od listopada 2008r. Cena urządzenia wynosi w Polsce ok. 315 PLN.

Illuminated Keyboard

Podsumowanie

Jeśli spędzasz wiele godzin przed komputerem pisząc przeróżne teksty, rozmawiając z przyjaciółmi przez internet, lub jesteś programistą to Logitech Illuminated Keyboard jest dla Ciebie. Zgrabna i niewielka klawiatura stanowi idealne połączenie formy i funkcjonalności. Miękka podpórka nadgarstka i pełnowymiarowe klawisze zwiększają komfort pisania - pisać można długo i bez zmęczenia.

blog comments powered by Disqus
Logitech Illuminated Keyboard