PODPOWIEDZI:

Panasonic HDC-SD90 [TEST]

Japońska firma Panasonic swoją popularność zawdzięcza głównie solidnym telewizorom, ale wśród amatorów kręcenia filmów też ma bardzo dobrą opinię. W drugiej połowie ubiegłego roku Panasonic wprowadził na rynek kamer cyfrowych model HDC-SD90, który zwrócił na siebie uwagę poprzez zastosowanie technologii 3D.

Panasonic HDC-SD90

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Technologia 3D,
  • Wysoka jakość nagrań,
  • Wiele przydatnych funkcji,
  • Rozdzielczość Full HD i 3D,
  • Cena,
WADY
  • Duży obiektyw 3D,

Kamera cieszy oko smukłym, stylowym wyglądem. Ma wymiary 50.5 x 63.0 x 118.5 mm i wagę 244g. Korzystanie z niej sprawia sporo przyjemności i jest bardzo wygodne. By cieszyć się nagrywaniem filmów w technologii 3D, trzeba zamontować dołączony obiektyw konwersyjny 3D. Nie jest on mały i trochę pogarsza wygląd zewnętrzny kamery, ale i tak warto było poświęcić trochę z atutów wizualnych na rzecz tej bardzo przydatnej technologii. Mamy również dotykowy, 3-calowy wyświetlacz panoramiczny typu LCD o rozdzielczości 230x400 px.

Panasonic-HDC-SD90

Jeżeli chodzi o kręcenie filmów w Full HD to ich format wynosi 1080/50p z 50 klatkami na sekundę. Do otrzymywanej jakości filmów nie można się przyczepić. Wszystko jest bardzo wyraziste i realistyczne, a kolory żywe. Format zapisu to AVCHD. Ten sam format odpowiada zresztą za zapisywanie nagrań 3D, których rozdzielczość wynosi 960×1080 pikseli. Niestety szybkie nagrywanie w 3D nie jest możliwe, ponieważ każdorazowo trzeba przejść przez kalibracje obrazu, ale nie jest to winą producenta, a raczej wymogiem przy używaniu cyfrowej kamery z trójwymiarową technologią. Przydatnym narzędziem jest optyczny stabilizator obrazu i inteligentny zoom 41x. Za dźwięk odpowiada 2-kanałowy system Dolby Digital. Jest również pojemna bateria na 1790 mAh.

Panasonic HDC-SD90

Każdy fan kamer Full HD/3D będzie z modelu HDC-SD90 w pełni zadowolony. Cena jest również kusząca bo wynosi około 1700 zł.

blog comments powered by Disqus
Panasonic HDC-SD90 [TEST]