PODPOWIEDZI:

Samsung Q10 [TEST]

W połowie ubiegłego roku Samsung wprowadził innowacyjną kamerę Q10. Jej innowacyjność sprowadza się do wygody w użyciu. Warto bliżej przyjrzeć się temu modelowi i sprawdzić czy jest wart zakupu.

Samsung Q10

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • prosta obsługa
  • niezła jakość filmów
WADY
  • brak wielu przydatnych funkcji

Model Q10, a dokładniej HMX-Q10 ma wymiary 43,7 x 53,3 x 119,4 mm i wagę 214 gramów. Jest to typowa mini kamera HD. Głównym argumentem producenta przy promowaniu opisywanego modelu była funkcja Switch Grip. Pozwala ona na obsługiwanie kamery dowolną ręką. Sprowadza się to do umieszczenia przycisku nagrywania i regulacji zoomu na tylnej części obudowy. Trzeba przyznać, że jest to świetne rozwiązanie i bardzo upraszcza nagrywanie filmów. Model Q10 jest identyczny z obydwu stron i automatycznie wykrywa swe ustawienie.

Kamera Samsung Q10

Kamera ma bardzo prostą budowę. Zrezygnowano z masy różnych przycisków, wszelkie ustawienia i opcje sprowadzają się do 2,7 calowego, dotykowego ekranu LCD. Jego rozdzielczość jest bardzo niska, ale za to wszystko funkcjonuje płynnie, bez zacięć. Niestety prostota dotknęła też funkcji modelu Q10. Są one podstawowe, jak automatyczne wykrywanie twarzy, stabilizacja obrazu czy pokaz slajdów. Nie ma za to diody przydatnej do robienia filmów i zdjęć w nocy czy niwelowania tła dźwiękowego jak np. wiatru. Kamera nie ma też wbudowanej pamięci i możliwości podłączenia mikrofonu zewnętrznego.

Kamera Samsung Q10

Rozdzielczość kręconych filmów to przedziały 1920 x 1080/50i, 1280 x 720/50p, 720 x 480/50p i są one zapisywane w formacie H.264 MP4. Jak na kamerę kieszonkową są one całkiem niezłej jakości. Jeżeli chodzi o zdjęcia to wychodzą bardzo źle. Nie jeden telefon komórkowy robi dużo lepsze. Kamera Samsung Q10 jest dobrą alternatywą pomiędzy tanimi kamerami niskiej jakości, a tymi wręcz idealnymi, ale drogimi. Model ten można zakupić za około 650 zł i spodoba się osobom ceniącym prostotę, którzy chcą szybko i wygodnie nagrywać filmy. Ludzie szukający wielu opcji i funkcji będą jednak zawiedzeni.

blog comments powered by Disqus
Samsung Q10 [TEST]