PODPOWIEDZI:

Gigabyte GC-WB150

Karta Wi-Fi GC-WB150 jest produktem Gigabyte dostępnym zarówno z niektórymi płytami głównymi, jak i sprzedawana jako produkt oddzielnie. Na chwilę obecną (w dniu ukazania się testu) jej rynkowa cena to około 80zł. To czego możecie się spodziewać po tym produkcie dowiecie się z naszego testu.

Gigabyte GC-WB150

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Dwie niezależne anteny zewnętrzne
  • Bardzo dobry zasięg
  • Krótki profil karty, dzięki czemu można ją podłączyć do praktycznie każdego złącza PCI-E
  • Prosta instalacja
  • Wsparcie dla Bluetooth 4.0
WADY
  • Anteny nie posiadają żadnego dociążenia, ani magnesów w podstawce, przez co może się przesuwać

pudełko

Gigabyte GC-WB150 jest bezprzewodową kartą sieciową Wi-Fi oraz Bluetooth 4.0 instalowaną wewnątrz naszego komputera do slotu PCI-E x1. Dzięki kompatybilności gniazd PCI-E kartę tą mogą podłączyć również użytkownicy nie posiadający gniazda PCI-E x1, ale z wolnymi gniazdami PCI-E x4 czy x8.

pci

Karta WB150 jest zgodna ze standardami b/g/n, zapewniając maksymalny jednokierunkowy transfer danych do 150Mbps (w standardzie 802.11n), a w przypadku Bluetooth do 3Mbps.

Ochronę naszej sieci zapewniają nam następujące standardy szyfrujące: WEP 64/128bit, WPA, WPA-PSK, WPA2, WPA2-PSK, WPS, IEEE 802.1x, IEEE 802.11i.

profil

W zestawie poza samą kartą znajdziemy dwie identyczne anteny podłączane do odpowiednich gniazd na śledziu karty. Są to dwie niezależne anteny jedna do łączności Wi-Fi, druga Bluetooth. O pracy karty informują nas niezależne diody umiejscowione zaraz w sąsiedztwie anten.

antena

przód

Dodatkowo na wyposażeniu produktu Gigabyte znalazł się kabel USB, którym łączymy kartę oraz gniazdo frontowe USB na płycie głównej.

akcesoria

usb

Obsługa karty jest bardzo przyjemna. Jedynym warunkiem jest posiadanie wolnego gniazda PCI-E i to nie koniecznie PCI-E x1. Karta nie wymaga dodatkowego zasilania i nie będzie obciążeniem dla naszego zasilacza.

Sama instalacja karty jest bardzo prosta. Najczęściej system sam wykryje i poprawnie zainstaluje urządzenie. Jeżeli chcemy dodatkowo poszerzyć możliwości konfiguracji karty możemy zainstalować dołączone wraz z kartą oprogramowanie. Podczas testów karta nie sprawiała żadnych problemów. Połączenia były bardzo stabilne i nawet mimo licznych przeszkód zasięg był wystarczająco silny, aby wyciągnąć max z łącza. Faktyczny zasięg zewnętrznych anten w pomieszczeniu wynosi ponad 30m.

Karta Wi-Fi/Bluetooth od Gigabyte jest doskonałym rozwiązaniem dla osób chcących pozbyć się irytujących kabli. Jedynym minusem jaki dostrzegłem podczas testów były przesuwające się (zbyt lekkie) anteny. GC-WB150 zapewnia bardzo dobry i stabilny transfer danych, a jego instalacja jest dziecinnie prosta.

blog comments powered by Disqus