PODPOWIEDZI:

Dead Space 2 - recenzja

Poczucie zamknięcia i osamotnienia nie opuszcza nas nawet na chwilę a krzyki i jęki ludzi ćwiartowanych żywcem wywołują dreszcze przerażenia. Otoczkę rodem z najlepszych hollywoodzkich produkcji science fiction zapewni nam znakomita gra Dead Space 2.

Crysis 2

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • mroczny klimat
 • wciągająca fabuła
 • bardzo dobra grafika
 • wygląd i animacja przeciwników
 • system walki
WADY
 • brak większych mankamentów

Dead Space 2

Odrobina wspomnień

Pierwsza część gry Dead Space zabrala nas w podróż na pokład dryfującego na oribcie planety Aegis VII statku Ishimura. Ishimura jest monumentalnych rozmiarów łamaczem planet.Jest to specjalny typ pojazdu przystosowany do wydobywania surowców naturalnych bezpośrednio z odłupanych, ogromnych fragmentów planet. Wcielamy się w Isaaca Clarka.Jest on inżynierem i wraz z niewielką ekipą naprawczą podążają sprawdzić dlaczego Ishimura przestała nadawać. Na pokładzie rozgrywa się dramatyczna walka o przetrwanie, z której jedynie Isaac wychodzi cało.Udaje mu się uciec z Isimury.


 

Gdzie ja jestem?


Isaac odzyskuje świadomość na stacji obritalnej, która jest też bazą dla łamaczy planet.

Dead Space 2

Dead Space 2

Jak się pózniej dowiadujemy od powrotu z Aegis VII minęły 3 lata.W tym czasie Isaac był poddawany leczeniu psychiatrycznemu, przynajmniej taka jest wersja oficjalna. Wprowadzenie do gry przerywa wywolanie alarmu.Na stacji nie wiadomo skąd pojawiają się nekromorfy, czyli kreatury prześladujące Isaaca od czasów pobytu na Ishimurze. Skrępowany kaftanem bezpieczeństwa musi uciec zagrożeniu.

Dead Space 2

Kilka chwil później z pewną pomocą udaje nam się oswobodzić i wyposażyć się w pierwszą skutaczną broń, palnik plazmowy.

Dead Space 2

Niech ten koszmar się już skończy


Gra już od pierwszych minut przepełniona jest dynamiczną akcją.

Dead Space 2

Dead Space 2

Dead Space 2

Potwory atakują nas z każdej strony.Zeskakują z sufitów, wychodzą z mebli a nawet czasem leżą na ziemi udając martwe i wyczekując odpowiedniego momentu. Na szczęście w niedługim czasie znajdujemy sklep, w którym nabywamy porządny pancerz i poszerzamy swój arsenał. Wydawać by się mogło, że teraz będzie łatwiej ale to błędne myślenie. Kreatur ciągle przybywa i trafiamy na osobniki większa i silniejsze. Pokonanie niektórych z nich wymaga dużej zręczności i uwagi. Najgroszym przeciwnikiem w grze jest nakromof, który nieustannie się regeneruje. Jedynym sposobem na takiego przeciwnika jest pozbawienie go kończyn i ucieczka jak najdalej. Większość paskudnych mutantów nie odpuszcza nawet kiedy odstrzelimy im głowę, lub któreś odnóże i nadal próbują pozbawić nas życia.
 

Walka z samym sobą


Nie dość że Isaac musi nieustannie walczyć o przetrwanie to nawiedzają go jeszcze wizje swojej dziewczyny Nicole oraz dziwne głosy. Nasz bohater doświadcza silnych zaburzeń psychicznych.Jest wrakiem człowieka i dodatkowo ciążą u wyrzuty sumienia, iż Nicole odebrała sobie życie przez niego. Jest to ciekawe uzupełnienie rozgrywki.Nie często w grach komputerowych poruszane są takie tematy jak problemy z psychiką. Przemawia to tylko na korzyść drugiej częsci Dead Space`a.

Dead Space 2

Swój czy wróg?


W grze poza monstrami spotkamy też innych ludzi.Jedni się z nami sprzymierzą inni będą próbowali nas zabić.Historia wykonuje kilku nieoczekiwanych zwrotów i przyjaciele stają się wrogami. Nie ma nic pewnego.Clarke tak czy owak jest skazany na radzenie sobie z problemami w pojedynkę.

Dead Space 2

Z czym na nekromorfa?


Do obrony mamy kilka typów broni.Podstawową jest palnik plazmowy.Do tego dochodzi karabin automatyczny, snajperka, miotacz ognia, wyrzutnia min, działko strzelające energią kinetyczną, wyrzutnia harpunów oraz potężne działo kontaktowe. Każda broń posiada alternatywny tryb strzału co pozwala na stosowanie oręża na wiele sposobów. W warsztatach możemy modyfikować nasze uzbrojenie, powiększając siłę strzału, pojemność magazynka i zdolności specjalne.

Dead Space 2

Dead Space 2

Dead Space 2

Poza tym Isaac może bronić się wręcz, atakując trzymaną aktualnie bronią oraz rozdeptywać uziemionych wrogów. Do obrony mogę też posłużyć napotkane przedmioty takie jak meble a nawet fragmenty ciał nekromorfów.

Audio i video


Grafika i animacja to najmocniejsze strony gry. Nie ma się do czego przyczepić. Lokacje są dopracowane a odpowiednia gra świateł i cieni pogłębia w grającym niepokój. Kiedy dodamy do tego przeróżne dźwięki jakie wydaje z siebie stacja kosmiczna oraz przerażające jęki i okrzyki nekromorfów otrzymujemy dzieło mogące konkurować z najlepszymi kinowymi horrorami , takimi jak seria Obcy.

Dead Space 2

Dead Space 2

Podsumowanie


Dead space 2 jest grą, którą polecę przed wszystkim fanom serii oraz horrorów kosmicznych. Jednak nie zawiodą się też osoby nie grające wcześniej w Dead Space. Poza cała otoczką fabularną i niesamowitym klimatem gra jest również bardzo dobrą strzelanką z perspektywy trzeciej osoby. Moim zdaniem gra przewyższa nawet legendarną serię horrorów, jaką jest Resident Evil.Dead Space 2 możemy kupić już za niecałe 50zł a gra jest warta każdej wydanej na nią złotówki.

Rok wydania gry: 2011

Wymagania sprzętowe Dead Space 2:

 • Pentium IV 2.8 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
 • 10 GB HDD
 • Windows XP/Vista/7
blog comments powered by Disqus
Dead Space 2 - recenzja