PODPOWIEDZI:

HTC S740 [TEST]

Dobry wybór dla aktywnych i wymagających użytkowników, używających telefonu nie tylko do wykonywania rozmów. Duże prędkości transmisji danych zapewniają swobodne korzystanie z internetu, a możliwość wyboru klawiatury dodatkowo to ułatwia.

HTC S740

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • klawiatura qwerty
  • duże możliwośći komunikacyjne
  • jakość wykonania
WADY
  • średniej jakości kamera
  • widoczne odciski palców na obudowie

HTC S740 jest najnowszym, czterozakresowym modelem smartfona z rodziny HTC, następcą modeli S730 oraz S710. Stylistyką najbardziej przypomina Touch Diamond, co jest jego wielkim plusem, gdyż prezentuje się naprawdę elegancko i stylowo. Urządzenie zostało pierwszy raz zaprezentowane na targach IFA w Berlinie pod koniec sierpnia, a już od września jest dostępne w sprzedaży w całej Europie.

HTC S740

Pudełko zawiera

Telefon pięknie prezentuje się w pudełku. Jest elegancki, nieduży, ale trochę ciężkawy (140g z baterią) jak na swoje gabaryty. Po wzięciu do ręki traci jednak wiele ze względu na ślady palców, które ciężko usunąć. Słowem - nie dla estetów. S740 nadrabia za to funkcjonalnością.

Urządzenie wyposażone jest w system operacyjny Windows Mobile 6.1 Standard. Brak ekranu dotykowego (zastosowano LCD TFT 2.4" QVGA) zrekompensowany został obecnością dwóch klawiatur - standardowego keypada oraz pełnowymiarowej, wysuwanej klawiatury QWERTY. Panel czołowy zawiera klawiaturę numeryczną, klawisz nawigacyjny i sześć klawiszy sprzętowych - dość dużo, przez co telefon przypomina nieco pilota do telewizora. Po lewej stronie znajdują się dwa przyciski regulacji głośności, na górze - przycisk wyłączający, po prawej stronie - przycisk aparatu fotograficznego, trochę za bardzo wystający, łatwo wcisnąć go przypadkiem.

HTC S740

Na dole umieszczono gniazdo miniUSB, które pełni jednocześnie funkcję gniazda zasilania i gniazda słuchawkowego. Karta SIM oraz port mikro SD dostępne są pod klapką, po wysunięciu klawiatury. Dużym plusem telefonu jest klawiatura numeryczna z dużymi, wyraźnie oznaczonymi przyciskami, co ma znaczenie zwłaszcza dla osób mających problemy ze wzrokiem. Podświetlanie przycisków dostępne jest niestety tylko na klawiaturze wysuwanej. Obudowa w przedniej części (nie licząc obszaru wyświetlacza) wykonana jest z czarnego, matowego materiału, natomiast panel tylny, stylizowany na szlifowany kamień szlachetny, jest pokryty polerowanym tworzywem, na którym bardzo wyraźnie widać ślady palców.

HTC S740

Mimo braku ekranu dotykowego obsługa telefonu za pomocą klawiatur i przycisków sprzętowych nie jest zbyt uciążliwa. Użytkownik ma możliwość wyboru jednego z ośmiu układów ekranu startowego, każdy z inną listą programów „podręcznych". Niestety nie ma możliwości stworzenia własnego menu. Jak na razie system operacyjny w języku polskim jest niedostępny.
Telefon posiada czujnik światła automatycznie regulujący jasność wyświetlacza, nie ma problemu z użytkownia telefonu zarówno w całkiem ciemnych pomieszczeniach, jak i przy bezpośrednio padającym słońcu. Dostępne jest również funkcja automatycznego przełączania orientacji wyświetlacza z pionowej na poziomą przy wysunięciu klawiatury pełnowymiarowej, istnieje też możliwość ładowania baterii z portu USB komputera PC.

HTC S740

HTC S740 wyposażono w najszybsze łącza szerokopasmowe. Maksymalna prędkość przesyłu: w górę = 384 kb/s; w dół = 3.6/7.2 Mb/s (uzależniona od możliwości operatora), co przekracza standard 3G 18 razy. Umożliwia to pełne wykorzystanie funkcjonalności mobilnego Internetu - od przeglądania stron internetowych, poprzez korzystanie z Google Maps, po czytanie najnowszych wiadomości i blogów, czy oglądanie podcastów wideo poprzez zintegrowany czytnik RSS. Urządzenie obsługuje protokoły POP3, IMAP, SMTP oraz Exchange (email w trybie push), a także komunikatory internetowe. Słownikowe wprowadzanie tekstu oraz możliwość pisania dwiema rękami sprawia, że S740 zapewnia bardzo wydajne i precyzyjne pisanie nawet długich wiadomości.

HTC S740 posiada wbudowany odbiornik GPS/A-GPS ready, radio UKF oraz aparat fotograficzny 3,2 megapiksela o stałej ogniskowej, z autofocusem. Dostępna pamięć wewnętrzna to 256MB ROM + 256MB RAM. Bateria o pojemności 1000mAhm, według danych producenta, umożliwia do 300 minut rozmowy w WCDMA lub do 350 minut w GSM, oraz do 400 godzin czasu oczekiwania w WCDMA lub do 260 godzin w GSM.

HTC S740

Podsumowanie

HTC S740 to dobry wybór dla aktywnych i wymagających użytkowników, używających telefonu nie tylko do wykonywania rozmów. Duże prędkości transmisji zapewniają swobodne korzystanie z internetu, a możliwość wyboru klawiatury dodatkowo to ułatwia. Poza tym smartphone posiada aparat cyfrowy, radio, GPS, Bluetooth, port SD, USB, czyli wszystko, bez czego nie sposób przeżyć w dzisiejszej elektronicznej dżungli. Dodatkowo cieszy oko niezłą stylistyką.
Poprawy wymaga głównie strona software'owa - brak spolszczenia systemu, przydałoby się również więcej swobody podczas kastomizacji urządzenia. Największy minus - błyszcząca obudowa, która sprawia, że po dwóch minutach trzymania tego pięknego urządzenia w ręce wygląda ono po prostu niechlujnie.

blog comments powered by Disqus