PODPOWIEDZI:

Porównanie: HTC One V vs Huawei Honor

Dwa smartfony bardzo zbliżone specyfikacja, jednak różniące czymś zasadniczym- marką. Przez wielu firma Huawei jest uważana za dość egzotyczną, produkująca sprzęt dość słabej jakości. Dlatego do pojedynku stawił się Huawei Honor oraz legenda smartfonowego rynku HTC One V.

HTC ONE V BLACK

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Quadrant: Huawei Honor – 1939 pkt
 • Nena Mark: HTC One V – 52,4 fps
 • Browsemark.rightware: Huawei Honor – 77647
WADY
 • Quadrant: HTC One V – 1886 pkt
 • Nena Mark: Huawei Honor – 51,8 fps
 • Browsemark.rightware: HTC One V- b.d

Porównanie: HTC One V vs Huawei Honor

Tradycyjnie dwa telefony zostały przetestowane pod względem wydajności trzema benchmarkami, „Quadrant”, „Nena Mark” oraz Browsemark Rightware z poziomu przeglądarki. Dla przypomnienia powiem o specyfikacji. Oba telefony wyposażone są w jednordzeniowe jednostki Snapdragon. Taktowanie HTC One V wynosi 1 GHz a Honora 1,4 GHz więc, znaczącej różnicy nie ma. Zobaczymy jak wypad pierwszy test benchmarku „Quadrant”

Test benchmarków:

1. Quadrant

 1. Huawei Honor1939 pkt
 2. HTC One V – 1886 pkt

Jak widać niewielka przewagę, miał w tym teście Huawei Honor. Oba telefony posiadają jednak taka sama ilość pamięci RAM – 512 MB. Na korzyść HTC przemawia Android 4.0, który standartowo został zainstalowany do telefonu.

Drugim testem tych dwóch smartfonów, był benchmark „Nena Mark” testujący grafikę 3D. Oba te telefony przeszły ten test bardzo dobrze osiągając przyzwoite wyniki, odpowiednio:

2. Nena Mark

 1. HTC One V – 52,4 fps
 2. Huawei Honor – 51,8 fps

HTC One V minimalnie wygrał tutaj z Huawei. Jednak możemy być zadowoleni z wyniku obu. Zdecydowana większość gier 3D powinna pójść na obydwóch telefonach.

Trzeci test, na przeglądarce internetowej, wypadł bardzo słabo dla HTC. Mimo usilnych prób nie udało mi się doprowadzić do końca testu. Smartfon „wysypywał” się w różnych momentach. Huawei Honor z kolei osiągnął bardzo przyzwoity wynik i tym samym został zwycięzcą testu wygrywając z Tajwańskim producentem zdecydowanie.

3. Browsemark.rightware

 1. Huawei Honor – 77647
 2. HTC One V- b.d

Dokładnie nie wiem czym spowodowane była niemoc One V. Zdaje się, że przeglądarka HTC gdzie jest możliwość wyłączenia Flasha ma jakiś błąd, bo i w przypadku odznaczenia tej opcji i zaznaczenia, strona widoczna była tak samo. Na samych stronach internetowych widocznej różnicy nie było widać, strony wczytywały się podobnie w tych dwóch smartfonach.

blog comments powered by Disqus
Porównanie: HTC One V vs Huawei Honor