PODPOWIEDZI:

Deus Ex Human Revolution [RECENZJA]

W 2000 rok jest pamiętny z wielu powodów. Jednym z nich jest fakt, iż została wtedy wydana gra wyjątkowa, jej twórca miał wspaniałą wizję gry idealnej i zrealizował ją z rozmachem! Deus Ex stał się grą kultową i jest nią do dziś, lecz na najnowszą odsłonę przyszło nam czekać az 11 lat! Jednak w roku 2011 ukazał się Deus Ex: Human Revolution, by zmierzyć się z legendą pierwowzoru. Jak wyszedł z pojedynku? Przekonajcie się w recenzji !

Deus Deus Ex Human Revolution

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • klimat
 • grywalność
 • fabuła
 • elementy skradankowe
 • rozwój postaci
 • silnik fizyczny
 • oprawa audiowizualna
WADY
 • brak

Deus Ex


 

Odrobina wspomnień

Wielu graczy poprzedniego pokolenia pamięta zapewne rok 2000, który był rewolucyjny pod wieloma względami.
Do użytku domowego wchodziło nowe, przyszłościowe jak na tamten okres technologie,a niektórzy nawet przewidywali nawet koniec komputerów i upadek cywilizacji technicznej.
W tym ciekawym okresie przełomu wieków ukazała się gra wyjątkowa pod wieloma względami. Deux Ex był grą akcji z mocno zaakcentowanymi elementami RPG, otwartym i interaktywnym światem oraz ciekawym bohaterem, wyposażonym w liczne ulepszenia technologiczne.
Gra szybko zdobyła uznanie na całym świecie i przeszła do kanonu klasyki. Pamiętana i wspominana przez graczy z szacunkiem jest do dziś.
Trzy lata później ukazała się kolejna część, Deus Ex Invisible War, przenosiła nas ona kilkanaście lat w przyszłość i pomimo, iż nie zdobyła aż takiego uznania jak część pierwsza, to osobiście Niewidzialną Wojnę uważam za grę bardzo dobrą.
Warto wspomnieć także o Project Snowblind z 2005 roku. Co prawda gra była typową strzelanką, jednak osadzona była w świecie Deus Exa i do niego nawiązywała.
Aż do roku 2011 przyszło czekać nam na prawdziwą kontynuację oraz spadkobiercę Deus Ex. Nowa gra ukazała się pod tytułem Deus Ex Human Revolution , w naszym kraju znana jako Deus Ex Bunt Ludzkości.

Deus Ex

Bunt ludzkości

W grze wcielamy się w Adama Jensena, szefa ochrony korporacji Sarif Industries. Adam jest byłym policjantem i kilka lat wcześniej został zwerbowany przez Dawida Sarifa, założyciela firmy. Sarif Industries zajmuje się opracowywaniem technologicznych wszczepów, zwiększających możliwości ludzi. Wizją Dawida Sarifa jest ukierunkowanie ewolucji gatunku ludzkiego.

Gra zaczyna się dramatycznie, gdyż już podczas pierwszej misji Adam zostaje zaatakowany przez ulepszonych terrorystów i prawie umiera. Jedynie szybka interwencja Dawida Sarifa ratuje życie Jensena. Po kilku miesiącach rekonwalescencji Adam powraca do służby. Jednak nie jest już tym samy człowiekiem, poddany został znacznym modyfikacjom a w jego ciele znajdują się dziesiątki wszczepów technologicznych. Adam stracił również obie ręce jednak teraz zastąpione zostały one poprzez dwie cybernetyczne protezy, dające mu nadludzką siłę oraz stanowiące zabójczą broń.

Deus Ex

Deus Ex

Deus Ex

Bunt ludzkości jest grą action-rpg, tak więc jest po części strzelanką i celne oko przydaje się w grze jednak nagradzane są także umiejętność planowania, spryt oraz pozostawanie niewidzialnym dla wroga. Za każdą dobrze wykonaną czynność otrzymujemy punkty doświadczenia, które oczywiście możemy zamieniać na ulepszenia implantów. A jak będzie wyglądała rozgrywka to już zależy tylko od gracza. Możemy atakować otwarcie, jednak często wróg jest dobrze przygotowany do obrony i liczebniejszy. Mądrą strategią jest dokonanie rekonesansu i wyeliminowanie części zagrożeń przed ujawnieniem się. Zagrożeniami są nie tylko strażnicy ale także kamery, alarmy oraz roboty patrolujące teren.

Deus Ex

Deus Ex

Deus Ex

Kiedy uda nam się podejść przeciwnika możemy go obezwładnić lub zabić. Obezwładnianie jest na ogół cichsze i nie zostawia tylu śladów. Po unieszkodliwieniu oponenta warto przeciągnąć jego ciało z jakieś mniej uczęszczane miejsce aby uniknąć wykrycia. Do obrony mamy wiele rodzajów broni palnej a także granaty i miny. Broń znajdujemy podczas misji, kupujemy od handlarzy lub po prostu odbieramy pokonanym strażnikom. Standardowo używać możemy pistoletów, karabinów i strzelb, są też paralizatory i wyrzutnie rakiet no i oczywiście snajperki.

Deus Ex

Deus Ex

Deus Ex

Deus Ex

Poza strzelaniem musimy też czasem użyć umiejętności hakerskich aby otworzyć zamknięte drzwi lub włamać się do komputera. Robimy to za pomocą dość ciekawej mini gierki. Opanowanie jej zajmuję kilka chwil a poziom trudności zależy od klasy zabezpieczenia. Na uwagę zasługuje także ogromna ilość ulepszeń z jakich możemy wybierać podczas wydawania zebranych punktów doświadczenia. Ulepszać możemy praktycznie wszystko od zmysłów wzroku i słuchu poprzez siłę kończąc na umiejętnościach hakerskich. Niektóre modyfikacje pozwalają także widzieć przez ściany lub stawać się niewidzialnym.

Deus Ex

Deus Ex

Deus Ex

Deus Ex Human Revolution jest znakomitą grą, dopracowaną i wymagającą. Potrafi wciągnąć na długie godziny a przejście całej gry to ponad 20 godzin zabawy. Aktualnie gra już mocno staniała i zwykłą edycję kupimy za 50zł, natomiast wersję gold z dodatkowymi przygodami za około 70.

Wymagania sprzętowe Deus Ex Human Revolution:

 • Core 2 Quad 2 GHz
 • 1 GB RAM (2 GB dla Vista/7)
 • karta grafiki 1 GB (GeForce GTS 450 lub lepsza)
 • 8.5 GB HDD
 • Windows XP/Vista/7
blog comments powered by Disqus
Deus Ex Human Revolution [RECENZJA]