PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Medal of Honor Warfighter [GRA PC]

 • Dodano: 5 lat, 3 miesiące temu
 • Wyświetleń: 2219
 • Ocena artykułu: (0) (0)

Medal of Honor Warfighter opowiada dalszy ciąg historii, przedstawionej w Medal of Honor, grze wydanej w 2010 roku. Jednak tym razem odkrywamy historię innego członka oddziału, Preachera. Staniemy do ciężkich, pełnych niebezpieczeństw misji w walce ze światowym terroryzmem.

Medal of Honor Warfighter

Ocena VideoTesty.pl
GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

Dziękujemy za oddanie głosu.
ZALETY
 • ciekawa kampania single
 • grafika (frostbite 2.0)
 • fabuła
 • możliwość zagrania GROM-em w multi
WADY
 • mało dynamiczny tryb multiplayer

Dwa lata temu przyszło mi zagrać w strzelankę, która miała być reaktywacją legendarnej serii Medal of Honor. Jednak gra nie rozgrywała się już w realiach Drugiej Wojny Światowej, lecz przenosiła nas w czasy współczesne na jałowe tereny Afganistanu a stawaliśmy na przeciwko Talibów. Historia była opowiedziana całkiem ciekawie i tryb dla pojedynczego gracza był na dobrym poziomie. Poznaliśmy tam historię Rabbita, członka ekipy amerykańskich komandosów.

MoH

MoH

W końcu, po dwóch latach oczekiwania ukazała się kontynuacja, Medal of Honor Warfighter. Teren działań znacznie się poszerzył, jednak naszymi głównymi przeciwnikami są znów Talibscy terroryści. W tej części główną postacią nie jest już Rabbit, a jego kolega z zespołu Preacher.

MoH

MoH

Fabuła podzielona jest na części i poznajemy fragmenty z życia Preachera w różnej kolejności. Skaczemy często nieco w przeszłość, uczestnicząc w misjach prowadzących do dalszych wydarzeń. Nie będę zdradzał fabuły, gdyż nie chcę nikomu psuć przyjemności z grania.

Natomiast sama rozgrywka już od pierwszych minut jest bardzo dynamiczna. Ciężkie wymiany ognia, mnóstwo eksplozja ale także zakradanie się do wrogów po cichu i eliminowanie bez alarmowania pozostałych. Grafika gry jest oszałamiająca, jeśli gramy na wysokich ustawieniach. Jednak potrzeba do tego dość mocnego komputera. Grę napędza silnik Frostbite 2.0, użyty również w uznanym już Battlefield 3. Frostbite 2.0 jest ulepszoną wersją silnika graficznego, wykorzystanego w module multiplayer poprzedniej części Medal of Honor. Silnik ten pozwala na generowanie ogromnych, szczegółowych map oraz symulowanie realistycznej fizyki, efektów cząsteczkowych oraz niesamowitych eksplozji. Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych silników używanych we współczesnych grach, konkurować z nim może chyba jedynie Cry Engine 3 (użyty w grze Crysis 2 oraz nadchodzącym Crysis 3).

MoH

MoH

Poza kampania dla jednego gracza, Medal of Honor Warfighter posiada również rozbudowany tryb multiplayer. Przypadnie on do gustu fanom grania po sieci w Battlefield 3, ponieważ oparty jest o dokładnie ten sam system. Rozgrywkę prowadzimy w oknie przeglądarki poprzez klienta gry Battlenet. Ciekawą różnicą jest fakt, iż w Battlefield 3 mamy tylko 2 strony konfliktu w multiplayerze, Rosjan i siły Amerykańskie. Natomiast w Medal of Honor Warfighter wcielamy się w członków najlepszych jednostek specjalnych świata. Poza takimi legendami jak Seals czy SAS możemy pograć naszym, polskim Gromem. Tryb dla wielu graczy skupia się na współpracy w małych grupach. Drużyny złożone z dwóch graczy osłaniają się nawzajem, wymieniają amunicją w razie potrzeby oraz szturmują razem cele i leczą się na wzajem.

MoH

MoH

Biorąc pod uwagę wszystkie argumenty można śmiało powiedzieć, że Medal of Honor Warfighter jest dobrą grą, z ciekawą kampanią dla jednego gracza i niezłym trybem multi. Nie jest oczywiście tytułem pozbawionym wad. Kampania mogłaby być dłuższa a tryb multiplayer bardziej dynamiczny, jednak mimo wszystko gra jest warta polecenia wszystkim fanom strzelanek.

Wymagania sprzętowe Medal of Honor Warfighter

 • Quad Core i5 3 GHz
 • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
 • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
 • 20 GB HDD
 • Vista/7
blog comments powered by Disqus
Medal of Honor Warfighter [GRA PC]