PODPOWIEDZI:

Rayman Jungle Run [TEST]

Raymana zna chyba każdy gracz. Była to kiedyś znakomita ikona platformówek minionej dekady. Twórcy przypomnieli sobie nie dawno o Raymanie i wydali kolejną grę z tej serii. Gdy gracze konsolowi i komputerowi mogli już grać w część Orgin, twórcy pracowali nad wersją mobilną. Muszę przyznać, że wersja mobilna zaciekawiła mnie najbardziej i postanowiłem dać szanse temu tytułowi. Na dodatek na grę była promocja i kupiłem ją za bardzo niską cenę i nie żałuję…

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Wciągająca!
  • Oprawa audio-wizualna
  • Bonusy za zbieranie wszystkiego, co się da + ++ Osiągnięcia
  • iCloud
WADY
  • Cena

5

Muszę rozczarować wszystkich tych, co myślą, że Jungle Run jest platformówka. Jest to tytuł, w których bohater sam się porusza a my musimy tylko wykonywać w odpowiednimi momencie ruchy Raymanem (podobnie jak w grze Temple Run). Z taką różnicą, że tutaj nie mamy grafiki 3D, lecz bajeczne 2D.

Poziomów mamy bardzo dużo i są one podzielone na światy tematyczne. W każdym nowym uniwersum Rayman otrzymuje nową specjalną umiejętność. Na początku jest to skok, później umiejętność latania (tak zwany helikopterek) czy też bieganie po ścianach. Ciekawe urozmaicenie ucząc gracza stopniowego przyzwyczajenia się do tych umiejętności, aby później dać mu do spróbowania połączeniach ich w danym momencie. Poziom trudności jest bardzo dobrze zbalansowany! Możemy przejść grę zdobywając wszystkie monety i odkrywać ukryte elementy w grze albo po prostu przechodzą poziomy. Ja nie mogłem wybrać tej drugiej opcji. Przechodziłem wszystkie poziomy na 100% zdobywając wszystkie pieniądze. Odblokowywałem nowe poziomy, które było dość trudne jednak po dłuższej praktyce udawało mi się je ukończyć.

3

4

Grafika jest niezwykle kolorowa i piękna. To znakomity przykład, który ukazuje, że gry to także sztuka. Oprawa nie jest skomplikowana, ponieważ są to sprity 2D jednak znakomicie wykonane. Wszystkie animacje są dopracowane w najmniejszych szczegółach. Nie miałem problemów z płynnością grze na swoim telefonie. Wszystko było niesamowicie płynne.

2

Muzyka też nie należy do najsłabszych elementów. Jest niesamowicie klimatyczna! Piosenki bardzo szybko w padają w ucho i często uruchamiałem grę, aby ich tylko posłuchać. Polecam oczywiście grać na słuchawkach dla lepszego efektu.

Posiadacze iPhonów mają możliwość zdobywania osiągnięć za pośrednictwem GameCenter. Nie są one jakieś trudne do zdobycia jednak potrzeba czasu, aby je zdobyć. Prawdziwi „wyjadacze” nie powinni mieć problemów, aby je wszystkie skolekcjonować. Ciekawą rzeczą jest także usługa iClouda gdzie możemy wysyłać swoje stany z gry do Applowskiej Chmury. Wszystkie zebrane pieniądze odblokowują nam dodatkową zawartość, jaką są tapety na telefon bohaterów z gry. Możemy sobie je oczywiście pobrać i ustawić, jako tapetę na nasz telefon. Naprawdę fajna sprawa a wykonanie ich jest na bardzo wysokim poziomie.

Można powiedzieć, że Rayman to gra idealna! Bardzo trudno jest mi przyczepić się do jakiegokolwiek elementu rozgrywki. Gameplay jest w porządku, sterowanie niesamowicie proste i nieskomplikowane, grafika i muzyka obłędna! Jak już miałbym na siłę wybrać to chyba cena. Jednak z drugiej strony wydatek 10zł jak na taką grę jest niesamowicie mały. Ja trafiłem na promocję i jeżeli nie chcecie płacić „pełnej ceny” polecam poczekać na promocję i zgarnąć tą grę za 0,89€. Polecam każdemu niezależnie od wieku!

1

Gra jest dostępna na platformy iOS oraz Android:

https://itunes.apple.com/pl/app/rayman-jungle-run/id537931449?mt=8 https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pastagames.ro1mobile&hl=pl

blog comments powered by Disqus
Rayman Jungle Run [TEST]