PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy Ace 2 vs HTC Desire X [PORÓWNANIE] cz. 2

Druga cześć pojedynku bardzo popularnych aktualnie smartfonów. HTC Desire X ma aspiracje by być liderem w segmencie średniej półki smartfonów. Samsung Galaxy Ace 2 jest jednym z tych urządzeń, które bezpośrednio zagraża firmie z Tajwanu. Zobaczymy, który z prezentowanych smartfonów jest ostatecznie lepszy.

HTC Desire X

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Lepsza wydajność HTC Desire X
  • Lepsza optymalizacja przeglądarki w Samsungu Galaxy Ace 2
WADY
  • problemy Desire X z odtwarzaniem stron z duża ilością treści flash

Specyfikacja

Smartfony zostały poddane 4 testom, które mają wyłonić ostatecznego zwycięzcę. Zwycięzca pierwszego testu który odbył się na benchmarku Quadrant był HTC Desire X. Jego dwurdzeniowy procesor Qualcomm MSM8225 Snapdragon o taktowaniu 1GHz poradził sobie z również dwurdzeniową jednostką NovaThor U8500 o taktowaniu 800 MHz.

Quadrant:

HTC Desire X – 2438 pkt
Samsung Galaxy Ace 2 – 2220

Porównanie htc desire x z samsung galaxy ace 2

Kolejnym testem był benchmark Nena Mark w wersji 2. Również tutaj wygrał HTC Desire X, który dysponuje układem graficznym Adreno 203. Galaxy Ace przy układnie MALI 400 MP wypadł dość blado.

Planujesz zakup telefonu? Dobierz budżet do swoich potrzeb z naszym poradnikiem! >>>

Nena Mark 2

HTC Desire X – 35,1 fps
Samsung Galaxy Ace 2 – 30,6 fps

Porównanie htc desire x z samsung galaxy ace 2

Komfort przeglądania stron internetowych w prezentowanych przeze mnie smartfonach należy do bardzo wysokich. Jednak Desire X przytrafiła się kolejna „gafa”. Smartfon bardzo słabo radził sobie ze stronami, które przepełnione były elementami flash. Zdecydowanie odstawał od Ace 2, który wczytywał strony z kilkunastosekundowa przewagą. Porównywalnie to wyglądało już przy stronach „mini”. Niesmak jednak pozostaje. Gry przy tego typu specyfikacji, chodzą bardzo przywozicie. W testowanej przeze mnie grze, to Desire X wykazywał jednak większa ochotę do współpracy. Różnice jednak byłby minimalne i praktycznie niewidoczne dla ludzkiego oka.

Porównanie htc desire x z samsung galaxy ace 2

Porównanie htc desire x z samsung galaxy ace 2

W naszej punktacji jeden punkt przypisujemy HTC Desire X. Jest ona smartfonem wydajnościowo lepszym. Jednak przy aktualizacji Samsunga Galaxy Ace 2 do Androida 4.0 JB zwycięstwo nie musi przyjść już tak łatwo .

HTC Desire X – 4
Samsung Galaxy Ace 2 – 2

Cena

Samsung Galaxy Ace 2 jest tutaj niekwestionowany liderem. Za niecałe 800 zł dostaniemy bardzo przyzwoity sprzęt, ze świetną specyfikacją oraz dobrymi multimediami. Desire X jak na telefon tajwańskiego producenta też nie ma zawyżonej ceny 100 złoty drożej to odpowiednie pieniądze aby zapłacić za tą różnicę w wydajności...

Ostateczny wynik:

HTC Desire X – 4,5
Samsung Galaxy Ace 2 – 2,5

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy Ace 2 vs HTC Desire X [PORÓWNANIE] cz. 2