PODPOWIEDZI:

Edifier R600USB test głośników komputerowych [TEST]

Szukając zestawu głośników komputerowych warto rozważyć wybór konstrukcji USB. Takim właśnie zestawem jest Edifier R600USB. Te niepozorne kolumny nie tylko prezentują się ciekawie.

Edifier R600 USB

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Nowoczesny design
 • Łatwa, nie wymagająca sterowników instalacja
 • Dobra jakość dźwięku
 • Nie wymagają osobnego źródła zasilania
WADY
 • Pilot umieszczony w mało ergonomicznym miejscu

Edifier R600USB to zestaw stereo podłączany do portu USB w komputerze. Cały zestaw mimo dość pokaźnych jak na tego typu konstrukcję rozmiarów, zasilany jest również tylko z portu USB komputera. Plusem zestawu jest również bardzo prosta instalacja – ta nie wymaga żadnych sterowników – całość wystarczy jedynie podłączyć do komputera i poczekać na automatyczną instalację.

Edifier R600USB fot11

Głośniki posiadają stosunkowo niewielką moc bo zaledwie 2x 1,2W RMS. Jest to konstrukcja 4 omowa, gdzie głośnik średnio/niskotonowy posiada średnicę 4”, a głośnik wysokotonowy 13mm. Zestaw posiada wymiary: 140 x 226 x 196 mm i waży 2,5kg.

Edifier R600USB fot3

Obudowa głośników wykonana jest z drewna (płyta), zabezpieczona jest czarną stylową okleiną. Front kryje dwa głośniki (są to kolumny dwudrożne) z czego głośnik średnio/niskotonowy posiada białe membrany, co nadaje całości ciekawego, nowoczesnego wyglądu.

Edifier R600USB fot6

Głośnik wysokotonowy zabezpieczony jest maskownicą z logo producenta.

fot666

Maskownica kolumn wykonana jest z plastiku z naciągniętym czarnym materiałem. Na jej dole znajduje się logo producenta.

Edifier R600USB fot1

Tył każdej z kolumny skrywa niewielki otwór BassReflex umieszczony w górnej części kolumny.

Edifier R600USB fot5

Na głośniku prawym znajduje się na stałe umieszczony przewód USB, na którym to w odległości około 47cm znajduje się pilot, pozwalający na sterowanie głośnikami.

Edifier R600USB fot9

Edifier R600USB fot10

Jego funkcjonalność jest ograniczona do podstawowych zadań takich jak regulacja poziomu głośności oraz wyciszenie całkowite dźwięku. Obudowa pilota jest plastikowa, a po środku znajduje się czerwona dioda świecąca światłem ciągłym podczas pracy zestawu.

Tuż obok pilota producent umieścił gniazdo z zaciskami pozwalające na podłączenie kolumny lewej.

Edifier R600USB fot8

Kolumna lewa nie różni się wiele od prawej. Z tyłu posiada tylko jeden przewód, który łączy obydwie kolumny. Ten jest cienki i dość sztywny, a jego długość wynosi około 1,2m.

Obydwie kolumny opierają się o cztery dość duże piankowe nóżki, które moim zdaniem zapewniają odpowiednie trzymanie głośników.

Edifier R600USB fot7

Zestaw Edifier R600USB był testowany podczas codziennej pracy z komputerem. W ten sposób nasze testy objęły takie zadania jak odtwarzanie muzyki z różnych źródeł, filmy, gry itd.

R600USB grają bardzo dobrze jak na zestaw podłączany do portu USB komputera. Mimo niewielkiego głośnika średnio/niskotonowego bas jest słyszalny i jak na zestaw o mocy 2,4W RMS (2x 1,2W) schodzi dość nisko, jak również nie jest punktowy. Całość dzięki drewnianej obudowie posiada przyjemne aksamitne brzmienie. Jeżeli na warsztat weźmiemy utwory, której grają wyżej efekt będzie jeszcze lepszy.

Edifier R600USB fot4

Warto zaznaczyć, że zestaw Edifiera jest podatny na regulację korektorem. Dźwięk możemy więc odpowiednio dobarwić i dostosować brzmienie do indywidualnych preferencji.

Obsługa R600 jest przyjemna. Głośniki włączają się i wyłączają razem z komputerem, więc nie musimy martwić się szukaniem jakiegokolwiek „pstryczka” na ich obudowie, czy martwić się pozostawieniem zestawu włączonego. Szkoda pilota, który mimo podstawowej funkcjonalności mógł by być bardzo przydatny, ale nie jest. Dlaczego? Otóż jego umiejscowienie było dla mnie na tyle nie komfortowe, iż wolałem pozostawić go z tyłu głośnika, a mieć większy porządek na biurku niż sterować głośnością za jego pomocą.

Edifier R600USB fot2

Edifier R600USB jest to zestaw, który z pewnością jest wart uwagi oraz swojej ceny. Za kwotę poniżej 100zł dostajemy stereo, które wygląda bardzo atrakcyjnie, jest wykonane bardzo dobrze i co najważniejsze – gra dobrze. Oczywiście po zestawie podłączanym i zasilanym z USB nie należy spodziewać się otwarcia nowej dyskoteki w okolicy, jednak do codziennego użytku jest to moc wystarczająca.

blog comments powered by Disqus
Edifier R600USB test głośników komputerowych [TEST]