PODPOWIEDZI:

OKI MC352dn [TEST]

OKI MS352dn to urządzenie wielofunkcyjne pozwalające na druk również w kolorze, adresowane przede wszystkim do zastosowań biurowych w średnich i dużych przedsiębiorstwach. Czy imponujące parametry techniczne urządzenia przekładają się na zastosowanie praktyczne? Zapraszamy na nasz test.

OKI MC352dn

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Funkcjonalność
  • Koszty eksploatacji
  • Automatyczne dwustronne skanowanie i drukowanie (dupleks)
  • Możliwość rozbudowy
WADY
  • Duże wymiary i waga
  • Wysoki pobór prądu w stanie gotowości (nawet z aktywnym trybem „Power save”)

OKI model MC352dn w podstawowej wersji waży blisko 30kg (i to czuć!), a jej wymiary to 444x427x509mm. Plastikowa obudowa w kolorze białym i szarym jest dobrze wykonana. Warto już na tym etapie recenzji wspomnieć, że istnieje możliwość rozbudowy MC352dn o kolejny podajnik papieru.

OKI MS352dn  fot1

Podajniki papieru są dwa: jeden standardowy zamykany na 250 arkuszy oraz drugi podajnik wielofunkcyjny na 100 arkuszy (zlokalizowany na froncie urządzenia tuż nad podajnikiem standardowym). Jak wyżej wspomniałem istnieje możliwość rozbudowy urządzenia o drugi podajnik standardowy – ten będzie mieścił aż 530 arkuszy A4.

OKI MS352dn fot6

OKI MS352dn fot2

Odbiorniki również są dwa - jeden z tyłu urządzenia, drugi tuż nad tonerami pod skanerem.

Do nawigacji służy duży, bo 3,5” monochromatyczny i uchylny ekran LCD TFT oraz komplet klawiszy (ekran nie jest dotykowy). Dla usprawnienia pracy producent z lewej strony ekranu umieścił trzy przyciski pozwalające na szybkie skanowanie, kopiowanie oraz drukowanie.

OKI MS352dn fot4

Jako że mamy do czynienia z urządzeniem wielofunkcyjnym, poza funkcją drukowania MC352 oferuje również opcję skanowania (optyczna rozdzielczość skanera to 1200x1200dpi), a w połączeniu z drukarką kopiowania dokumentów.

OKI MS352dn fot6

Komunikować się z OKI możemy na trzy sposoby – korzystając ze standardowego portu USB i bezpośredniego podłączenia do komputera (kabel jest niedostępny w zestawie), korzystając z interfejsu sieciowego (połączenie tylko przewodowe) lub portu USB zlokalizowanego na froncie MC352.

OKI MS352dn fot5

Urządzenie wielofunkcyjne OKI pozwala na wydruk z pamięci masowej, jak i na skanowanie dokumentów bezpośrednio na pendrive.

OKI MC352dn umożliwia automatyczne dwustronne skanowanie oraz drukowanie dokumentów. Razem w połączeniu z funkcją kopiarki pozwalają na automatyczne kserowanie i drukowanie dwustronnych dokumentów.

W naszych testach sprawdziliśmy przede wszystkim czas wydruku pierwszej strony, ilość stron jaką wydrukujemy w ciągu jednej minuty, czas kserowania strony na skanerze płaskim oraz z automatycznego podajnika papieru, a także zmierzyliśmy watomierzem LEDsystems pobór prądu przez urządzenie. Po wyniki testów zapraszamy do naszego video materiału.

Koszty eksploatacji są na bardzo akceptowalnym poziomie. Wydruk jednej strony A4 czarno-białej wynoszą około 0,08zł (w zależności od kosztów zakupionych materiałów eksploatacyjnych). Kopia kolorowa jest droższa, jednak nadal wypada nieźle nawet na tle konkurencji – koszt wydruku w kolorze waha się w granicach 28gr.

OKI MS352dn fot3

Pobór prądu w spoczynku przy aktywnej funkcji „Power save” wynosi 10,1W, a bez aktywnej funkcji oszczędzania energii wynosi tylko 13,1W, to zaledwie 3W mniej. Podczas standardowych czynności związanych z drukowaniem, skanowaniem czy kserowaniem pobór prądu waha się w granicach 90~100W, a incydentalnie przekracza 100W.

Podsumowując: OKI MC352dn to urządzenie, które dzięki drukowi w technologii LED oferuje niskie koszty wydruku oraz długą bezawaryjną pracę urządzenia. Duża funkcjonalność połączona z możliwością rozbudowy urządzenia to kolejne zalety MC352. Do minusów należy zaliczyć względnie wysoki pobór prądu oraz w pewnym sensie wymiary i wagę urządzenia. Jest to kwestia o tyle istotna, że parametry te należy brać pod uwagę podczas zakupu MC352 i rezerwacji miejsca na nową drukarkę.

blog comments powered by Disqus