PODPOWIEDZI:

Samsung DA-E670 [PREZENTACJA]

Samsung to czołowy producent sprzętu RTV. W swojej ofercie posiada bezprzewodowe systemy audio, jednym z nich jest Samsung DA-E670. Ten niewielki, lecz napakowany przeróżnymi funkcjami system dźwięku w naszej redakcji został poddany przeróżnym testom. Zapraszamy do lektury.

Samsung DA-E670

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Rewelacyjna jakość dźwięku
 • Dobre basy
 • Możliwość podłączenia przeróżnych urządzeń przewodowo oraz bezprzewodowo
 • Funkcjonalny pilot
 • Przystępna cena
WADY
 • Obudowa z błyszczącego tworzywa
 • Brak złącza HDMI

Samsung DA-E670 to bezprzewodowy system audio z hybrydową stacją dokującą.
Całość zamknięta jest w niewielkiej obudowie, wykończonej czarnym, błyszczącym tworzywem.
Wymiary urządzenia to zaledwie 400 mm szerokości, 120 mm wysokości, oraz 200 mm głębokości.
Rozmiar Samsung DA E-670 jest porównywalny z wymiarami większości amplitunerów kina domowego, dlatego bez problemu można go umieścić pod telewizorem razem z pozostałym sprzętem RTV znajdującym się w domu.

Samsung DA-E670

Łączna moc RMS zestawu to 40 W, w systemie 2.1

Samsung DA-E670

Za dźwięk odpowiedzialne są przede wszystkim dwa głośniki o mocy 10 W każdy, umieszczone na froncie urządzenia. Obudowa z włókna szklanego umożliwia uzyskanie krystalicznie czystego dźwięku. Pasmo przenoszenia dźwięku to 20Hz~20kHz.

Samsung DA-E670

Dodatkowym wsparciem jest Subwoofer o mocy 20 W, doskonale uzupełniający scenę dźwiękową o tony niskie.

Urządzenie z podłożem styka się za pomocą stożkowatych, plastikowych nóżek, dodatkowo wykończone są one gumą. Sprawia to że urządzenie trzyma się podłoża bardzo dobrze.

Samsung DA-E670

Wraz z urządzeniem otrzymujemy szereg akcesoriów. Instrukcja obsługi w języku polskim pomoże nam zapoznać się z bogatymi funkcjami urządzenia. Zasilacz posiada długi kabel a dodatkowo Samsung dodaje nam ferrytowy rdzeń toroidalny, umieszczany na przewodzie w celu zniwelowania pola elektromagnetycznego, które wytwarza się w przewodzie zasilania i może negatywnie wpływać na nie. Poza tym znajdziemy także kabel sieciowy ethernet, służący do połączenia urządzenia z domową siecią oraz kabel z dwiema końcówkami mini jack 3,5 mm. Ostatnim elementem jest pilot zdalnego sterowania.

Samsung DA-E670

Na górze urządzenia znajduje się także panel, służący do sterowania podstawowymi funkcjami urządzenia, w środkowej części panelu umieszczono wyświetlacz informujący nas o aktualnie wybranej funkcji.

Samsung DA-E670

Funkcjami sterować możemy także niewielkim, lecz funkcjonalnym pilotem zdalnego sterowania.

Samsung DA-E670

Z tyłu urządzenia znajdziemy szereg wejść.

Samsung DA-E670

Poczynając od lewej są to:

 • miejsce na umieszczenie końcówki zasilacza sieciowego.

 • WPS/Reset - przydatny przy łączeniu urządzenia z sieciami bezprzewodowymi

 • LAN - podłączenie kabla ethernet dołączonego do zestawu w celu połączenia z siecią lokalną

Samsung DA-E670

 • Port USB 2.0 obsługujący napięcie 5V i natężenie prądu do 500 mA - podłączyć do niego możemy chociażby pendrive z muzyką (odtwarzane są formaty MP3 oraz WMA), odtwarzacz MP3, lub dysk zewnętrzny na USB.

Samsung DA-E670

 • AUX - podłączenie urządzeń na mini jack 3,5 mm, również może to być odtwarzacz MP3, discman lub nawet telewizor.

Samsung DA-E670

 • Only for service - żółte wejście diagnostyczne

Samsung DA-E670

Telefon lub tablet możemy sparować w urządzeniem za pomocą technologii Bluetooth, dzięki wykorzystaniu standardu Bluetooth 3.0 oraz kodekowi apt-X jakość odtwarzanych bezprzewodowo plików jest zawsze możliwie najlepsza. Jeśli nasz komputer PC także posiada możliwość łączenia się poprzez Bluetooth, wtedy komputer przemienia się w istną szafę grającą i cała muzyka zgromadzona na dysku twardym może być odtworzona w niesamowitej jakości, nawet jeśli komputer znajduje się kilka metrów od urządzenia Samsunga.

Samsung DA-E670

Samsung DA-E670 wyposazony jest także w stację dokującą, obsługuje ona między innymi urządzenia Samsung Galaxy oraz Apple. Stacja dokująca posiada 30 pinowy slot do urządzeń Apple (iPhone, iPad, iPOD), oraz 5 pinowe do urządzeń Samsung galaxy (Galaxy S2, Note, Player)

Dzięki wbudowanej karcie Wi-fi oraz aplikacjom, takim jak Allshare i Airplay możemy cieszyć się muzyką z wymienionych wcześniej urządzeń

Samsung DA-E670Podsumowanie


Samsung DA-E670 służył mi w domu przez prawie 2 tygodnie, najpierw testowałem urządzenie podłączając je pod telewizor LCD 37 cali firmy Samsung, do telewizora podłączona była konsola Xbox 360. Granie w gry na konsoli było niesamowite na urządzeniu firmy Samsung, nawet zwykłe oglądanie wiadomości nabrało nowego wymiaru, dzięki głośnym i wyraźnym dźwiękom i głębokiemu basowi.
Urządzenie podłączyłem także do komputera PC - wrażenia z grania i słuchania muzyki również znakomite. Jako że nie jestem posiadaczem ani telefonu z serii Samsung Galaxy ani urządzeń firmy Apple, muzykę odtwarzałem, korzystając z połączenia Bluetooth za pomocą telefonu LG Swift E400. Za każdym razem jakość odtwarzanych plików była bardzo dobra.
Jak na moje dość małe mieszkanko system okazał się nawet zbyt donośny, starałem się nie przekraczać 60% głośności maksymalnej, ze względu na obecność małego dziecka w domu. Mogę pokusić się o stwierdzenie, iż przy DA-E670 da się zorganizować niejedną imprezę.
Podsumowując, Samsung DA-E670 to coś więcej niż urządzenie mające dać lepszy dźwięk niż głośniki telewizora, to wszechstronny, multimedialny kombajn o prawie nieograniczonych możliwościach. Urządzenie zrobiło na mnie ogromne wrażenie, bardzo pozytywne wrażenie, stąd wysoka ocena naszej redakcji.
Jeśli poszukujecie tańszej alternatywy niż kompletowanie kina domowego, lub po prostu nie macie na nie miejsca, Samsung DA-E670 będzie idealnym wyborem.

blog comments powered by Disqus
Samsung DA-E670 [PREZENTACJA]