PODPOWIEDZI:

Core Monitor - Aplikacja Diagnostyczna dla iOS [TEST]

Core Monitor to bardzo ciekawa aplikacja dla użytkowników iOS. Niekiedy przyjdzie nam sprawdzić, jaki posiadamy model telefonu, ile mamy wolnej pamięci ram czy może sprawdzić numer MAC. Z pomocą przychodzi nam właśnie ten program, który powinien mieć zainstalowany każdy.

Apple iPhone 8 Plus

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Przydatna
  • Pokazuje ilość pamięci RAM
  • Oszacowanie czasu baterii
  • Pokazuje procesy
WADY
  • Trochę słabo prezentuje się zakładka - Dysk
  • Nie możemy wyłączać procesów

Aplikacja jest dostępna w dwóch wariantach: płatnej i darmowej. Ta druga niczym nie różni się od drugiej tylko, że ma troszeczkę zmieniony interfejs i wyświetla reklamy. Jeżeli nie denerwują one nas tak strasznie, to śmiało polecam właśnie tą opcję.

Program jest podzielony na karty, które prezentują różne aspekty naszego telefonu. Pierwsza z nich to „Pamięć”. Wyświetla nam ona ilość wolnej pamięci RAM, jak i ilość fizyczną. Oprócz tego jest dostępny również diagram. Wszystkie te elementy są dynamicznie i zmieniają się one w razie potrzeby.

Core Monitor fot1

Bateria to dość ciekawa karta. Prezentuje nam ona naszą aktualną pojemność baterii. Niestety nie zawsze ilość procentów na baterii zgadza się z tą w systemie, jednak jest to mała różnica. Ciekawą funkcją jest pod zakładka oszacowanie. Prezentuje nam ona ile godzin byśmy mogli np. słuchać muzyki czy surfować po internecie.

Core Monitor fot2

Dysk to najsłabsza zakładka tego programu. Prezentuje tylko i wyłącznie zajętą i wolną pamięć na dysku. Nie mam osobnego spisu, ile zajmują niektóre zainstalowane aplikacje. Trochę mało.

Core Monitor fot3

Przedostatnia zakładka to procesy. Znajdują się tutaj wszystkie aktywne procesy w systemie. Niestety oprócz tego, że widzimy ich nazwę, datę i godzinę uruchomienia i priorytetu, nie uświadczymy nic więcej. Co najgorsze nie możemy ich także wyłączyć. Jedynie aplikacje przez naciśniecie przycisku home.

Core Monitor fot4

Ostatnia zakładka to system. Znajdziemy tutaj informacje o naszym systemie operacyjnym, telefonie, częstotliwości TB, ilości rdzeni czy MAC adres. Ciekawą opcją jest także kod UDID, który jest potrzebny w kilku sytuacjach.

Aplikacja jest przydatna w niektórych sytuacjach i warto ją mieć zainstalowaną. Darmowa wersja w zupełności wystarczy do użytku osobistego, tak więc nie musimy inwestować w jej płatną odmianę. Bardzo polecam!

blog comments powered by Disqus
Core Monitor - Aplikacja Diagnostyczna dla iOS [TEST]