PODPOWIEDZI:

Blitz Brigade recenzja pierwszoosobowej strzelanki na smartfony [TEST]

Lubicie grać w Battlefield Heroes czy Team Fortess 2? Jeżeli odpowiedzieliście twierdząco to mam dla Was dobrą wiadomość. Powstała darmowa gra Blitz Brigade, która łączy w sobie elementy tych dwóch gier. Teraz granie na telefonie powinno być jeszcze bardziej wciągające. Czy będzie tak w rzeczywistości?

Apple iPad 4

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Sieciowy FPS
  • Grafika!
  • Optymalizacja silnika gry
  • Kierowanie pojazdami
  • 5 klas postaci
  • Do 12 graczy
WADY
  • Czasami nie wyszukuje serwerów
  • Nachalne mikropłatności

Jest to tytuł internetowy, tak więc cały czas będziemy potrzebowali połączenia z Internetem. Nawet jak chcemy zagrać w treningu, to musimy dysponować połączeniem. Należy cały czas obserwować nasz czas spędzony w grze, bo w bardzo szybkim czasie możemy wyczerpać nasz pakiet internetowy.

Trening pełni rolę samouczka, w którym uczymy się podstaw. Są to stosunkowo bardzo proste misje, gdzie poznajemy interfejs, celowanie i poruszanie się postacią. Nie zabrakło także możliwości używania różnego rodzaju pojazdów. Zaliczają się do nich helikoptery i czołgi. Cały czas zdobywamy doświadczenie, które przekłada się na kolejne poziomy. One z kolei odblokowują nam dostęp do kolejnych klas postaci, jak i do broni.

Blitz Brigade fot3

Pierwszym drażliwym elementem z jakim się spotkamy już na samym początku to słaba optymalizacja serwerów. Musimy niezwykle długo czekać na połączenie z serwerem. O wybraniu już docelowej mapy, czy odpowiedniego trybu gry i połączenie się graniczy z cudem. Firma Gameloft będzie musiała to jak najszybciej poprawić w późniejszym czasie. Jeżeli jednak już się połączymy to będziemy zadowoleni chyba, że dopadną nas przeraźliwe lagi. Występują one jednak na tyle rzadko, że możemy grać spokojnie.

Blitz Brigade

Do dyspozycji mamy trzy duże mapy, które są bardzo dobrze wykonane. Jest ich dość mało ale mam nadzieję, że dojdą z kolejnymi patchami. Pięć klas postaci to bardzo dużo, jednak są one żywcem skopiowane z gier wspominanych we wstępie. Żołnierz, Gunner, Medyk, Snajper i Cichy Zabójca. Chyba nie muszę objaśniać ich elementów specjalnych?

Na pewno mocnym elementem jest optymalizacja gry. Jest ona po prostu świetna! Grafika jest wykonana bardzo dobrze i w pełnym 3D. Na mapach może być jednocześnie 12 graczy, a Blitz chodzi z bardzo dużą płynnością i to na starszych telefonach. Nie spodziewałem się aż takiej płynności pobierając grę o wadze ponad 1GB. Skoro jesteśmy przy grafice, muszę tutaj pochwalić cały sztab ponieważ jest to najwyższa pólka najlepiej wykonanych graficznie gier.

Blitz Brigade fot2

Sterowanie to też mocny aspekt. Jest bardzo dobrze przemyślane, poręczne i nie przysparza problemów. Jeżeli nam nie odpowiada to istnieje możliwość dostosowanie przycisków w opcjach.

To co zabija całą tą grę, oprócz optymalizacji wyszukiwania serwerów, to mikropłatności. Gra jest dostępna za darmo jednak płatności towarzyszą nam na każdym kroku. Kup to, aby odblokować tam to, kup to, aby używać tego i tak dalej. Rozumiem, że firma musi też coś zarobić, ale proszę - nie aż w tak dosadny sposób. Już kilka razy miałem dość jak widziałem informację, aby kupić jakiś lepszy karabin za prawdziwe pieniądze. Największym absurdem jest abonament, który dodaje +50% więcej doświadczenia.

Blitz Brigade fot4

Mam nadzieję, że autorzy poprawią problemy z serwerami i poprawią trochę swoją politykę. Na pewno wtedy gracze będą inaczej przyglądali się tej produkcji. Ma też swoje dobre momenty i elementy. Jest darmowa, ma bardzo ładną grafikę i bawi. Można jej zarzucić wtórność i wzorowanie się innymi grami, ale czy znacie jakiś inny podobny tytuł, który łączy w sobie cechy takich popularnych gier sieciowych?

Blitz Brigade fot5

Gra dostępna w:

App Store:

https://itunes.apple.com/fr/app/blitz-brigade-online-multiplayer/id580175049?l=en&mt=8

Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gameloft.android.ANMP.GloftINHM

blog comments powered by Disqus
Blitz Brigade recenzja pierwszoosobowej strzelanki na smartfony [TEST]