PODPOWIEDZI:

GoClever nanoDroid x2 test i recenzja [RECENZJA]

Niedawno do naszej redakcji trafiło kolejne urządzenie oparte o system Android, które z leciwego TV ma uczynić nowoczesny smartTV. Czy nanoDROID x2 od GoClevera sprosta stawianym przed nim zadaniom?

GOCLEVER nanoDROID X2

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Szybkość działania
  • Android 4.1
  • Dobre parametry techniczne
  • Niewielkie rozmiary i waga
  • Czytelne menu
WADY
  • Potrafi się zawiesić
  • Buforowanie filmów OnLine w wysokiej rozdzielczości wymaga czasu
  • Pliki o dużych rozmiarach mogą przycinać

Urządzenie dociera do nas w niewielkim opakowaniu. W środku znajdziemy (oczywiście poza samym urządzeniem) przewód mini HDMI – HDMI, przewód USB – micro USB + USB oraz ładowarkę sieciową (a właściwie zasilacz sieciowy), a także komplet instrukcji obsługi w wersji papierowej.

GoClever nanoDroid fot1

Samo urządzenie jest niewielkie i bardzo lekkie. Wymiary nanoDroid x2 to: 82,37x50,42x9,59 [mm], a produkt waży zaledwie 35g (jest lżejszy od przewodu HDMI z zestawu!).

GoClever nanoDroid fot3

Na opakowaniu znajdziemy włącznik/wyłącznik nanoDroid x2 z niewielką diodą sygnalizującą pracę urządzenia, port USB 2.0, slot na karty pamięci microSD/SDHC, port microUSB będący portem zasilającym produkt GoClever`a oraz port mini HDMI. Całość zamknięta jest w czarnej matowej obudowie.

GoClever nanoDroid fot2

GoClever nanoDroid fot4

GoClever nanoDroid fot5

GoClever nanoDROID x2 to konstrukcja oparta na procesorze Cortex A9 – dwurdzeniowej konstrukcji taktowanej zegarem 1,6GHz, 1GB pamięci DDR III, oraz 4GB pamięci Flash na pliki użytkownika z możliwością jej rozbudowy, dzięki slotowi na karty pamięci microSD. Pełna specyfikacja przedstawia się następująco:

GoClever nanoDroid fot11

NanoDroid x2 nie posiada żadnych mocowań ani nóżek, na których mógł by się opierać, więc w praktyce po podłączeniu do telewizora będzie po prostu wisiał na przewodach.

Warto wspomnieć, że choć na urządzeniu jest tylko jeden pełnowymiarowy port USB, to do podłączenia używamy kabla USB typu Y z końcówką microUSB oraz drugą pełnowymiarową USB.

Dzięki takiej konfiguracji, możemy jednocześnie podłączyć na przykład pendrive, jak i dowolne urządzenie sterujące (myszkę, klawiaturę czy inny zdalny kontroler).

Obsługa nanoDroid x2 możliwa jest każdym kontrolerem pracującym na częstotliwości 2,4GHz (myszka, klawiatura, myszka + klawiatura, inne kontrolery), jak i za pomocą smartfona wyposażonego w system Android oraz aplikację Smart Phone RemoteControl.

Oprogramowanie w pełni spolszczone jest bardzo charakterystyczne dla GoClever`a. Interfejs użytkownika jest czytelny, a nawigację ułatwiają dodatkowo duże i czytelne ikony. Menu główne posiada jedynie skróty do najczęściej używanych aplikacji, z możliwością ich personalizacji.

GoClever nanoDroid fot7

GoClever nanoDroid fot6

Po wybraniu dowolnej z kategorii zostajemy przeniesieni do podmenu, z którego wybieramy interesujący nas program. Ilość zainstalowanych przez producenta aplikacji jest dostateczna i pozwala na pełne wykorzystanie urządzenia.

GoClever nanoDroid fot8

GoClever nanoDroid fot9

NanoDROID x2 posiada zarówno wsparcie, jak i wszystkie charakterystyczne dla urządzeń z Androidem funkcje. Po krótkiej konfiguracji możemy korzystać z zasobów sieci Internet jak i lokalnej, a także oglądać filmy, słuchać muzyki, czy czytać książki. Zainstalowane aplikacje oferują nam podstawową funkcjonalność i nie rozpieszczają użytkownika interfejsem graficznym.

GoClever nanoDroid fot10

Każdy ma ponadto możliwość doinstalowania wybranych przez siebie aplikacji korzystając ze sklepu Play (dawniej Google market).

Urządzenie nie ma problemu również z dostępem do sieci lokalnej, jednak pliki w wysokiej rozdzielczości i o dużej pojemności mogą ciąć.

Podczas testów udało mi się dwukrotnie zawiesić urządzenie, jednak muszę przyznać, że jak na swoje niewielkie rozmiary, nanoDroid x2 działa niezwykle płynnie i sprawnie.

Podsumowując: GoClever nanoDROID x2 faktycznie jest w stanie przerobić nasz leciwy telewizor na prawdziwy smartTV. Całość działa płynnie, choć potrafi się zawiesić. Urządzenie jest niewielkie i lekkie, a jego obsługa nie sprawia problemu. Moim zdaniem jest to produkt wart wydania około 300zł, choć nie idealny.

blog comments powered by Disqus
GoClever nanoDroid x2 test i recenzja [RECENZJA]