PODPOWIEDZI:

Dont Fall Off [Prezentacja]

Don’t Fall Off to prosta z założenia gra na smartfony. Gracz musi manewrować chomikiem w taki sposób, aby nie spadł z łódki, czy nie został trafiony przez inne elementy. Brzmi dość banalnie, jednak poziom trudności jest dość wysoko ustawiony. Będziemy musieli się natrudzić, aby osiągnąć kolejną lokację czy przetrwać kolejne sekundy.

Nokia Lumia 625

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Power upy
 • Możemy zobaczyć trochę świata
 • Sterowanie
 • Technicznie wykonana bardzo dobrze
 • Dzielenie się wynikiem na Facebooku
WADY
 • Trudna
 • Brak punktu zapisów
 • Raczej tylko do grania w poczekalni czy na przystanku

Sterowanie też nie należy do najgorszych, jednak będziemy musieli się trochę przyzwyczaić do żyroskopu. Osobiście nie przepadam za tego typu rozwiązaniem. Jest ono mało precyzyjne, a w grach tego typu jest to bardzo istotny element. Jednak dodaje to tej grze niezłego klimatu i gra się zdecydowanie lepiej, niż palcem. Oczywiście autorzy także dodali taką możliwość zmienienia sterowania w opcjach. Najlepiej sprawdzić na własnej skórze kontroler.

Dont Fall Off fot5

Graficznie produkcja prezentuje się dość przeciętnie. Jednak nie jest to najważniejsze podczas rozgrywki. Wszystkie elementy są dość dobrze wykonane, jednak moim zdaniem czegoś tutaj brakuje. Niby wszystko jest całkiem w porządku, ale z drugiej strony brakuje tutaj polotu, który przykułby graczy tylko ze względu na grafikę.

Rozgrywka jest podzielona na krótkie światy. Pierwsza Grecja jest dość prosta i musimy tylko uważać, aby nasz chomik nie wyślizgnął się z łódki. Od czasu do czasu będą nas nawiedzały chmury z opadami deszczu. Także będziemy musieli się ich wystrzegać. Na pomoc przychodzą nam power upy, które mogą diametralnie odmienić rozgrywkę. Słońce, które odpędza chmury, parasolka przeciw słoneczna czy ogień, który zamienia kropelki wody w parę. Wszystkie te elementy są stałe. Nie są generowane losowo, jednak cały czas są ciągłe.

Dont Fall Off fot4

Dont Fall Off fot3

Czas jest niezwykle istotny, to on jest naszym odzwierciedleniem, jak daleko zaszliśmy. Po pewnym czasie są uruchamiane kolejne lokacje, jak i zjawiska pogodowe. Swój najlepszy czas zawsze możemy wysłać na serwis społecznościowy, aby pochwalić się znajomym, jakim to my jesteśmy profesjonalnym graczem.

Jak przypadło na grę tego typu, jest całkiem dobrze. Produkcja potrafi przyciągnąć na kilka godzin zabawy. Jest to pozycja bardzo dobrze zoptymalizowana i pozbawiona irytujących błędów. Poziom wykonania sterowania także jest całkiem w porządku. Od technicznej strony jest wszystko wykonane profesjonalnie. Jednak jeśli chodzi o grę, mogłoby być trochę lepiej. Być może jakieś punkty zapisu? Aby cały czas nie startować od lokacji w Grecji. Na pewno można byłoby to lepiej rozwiązać, jednak tak się nie stało. Mimo wszystko polecam fanom grania na żyroskopie. Dobrze wykonanych gier w tej technologii jest naprawdę bardzo mało na rynku.

Dont Fall Off fot2

Dont Fall Off fot1

blog comments powered by Disqus
Dont Fall Off [Prezentacja]