PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy NX [PREZENTACJA]

Samsung to marka znana przede wszystkim z serii smartfonów i tabletów - Galaxy; oraz serii lustrzanek z Wi-Fi i wymiennymi obiektywami - NX. Samsung Galaxy NX jest efektem połączenia tych dwóch linii produktów.

Samsung GALAXY NX

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Zmienna optyka
  • Bateria
  • Łączność GPS, Wi-Fi i 3G lub 4G
  • Android
WADY
  • Cena
  • Waga
  • Gabaryty

Widzieliśmy już kilka podobnych urządzeń firmy Samsung, zwłaszcza zaprezentowany niedawno Samsung Galaxy Zoom. Jednakże, Zoom to aparat kompaktowy, NX natomiast - jest pełnoprawną lustrzanką z 20,3 MP matrycą i czujnikiem APS-C CMOS, posiadającą wymienną optykę i wbudowaną lampę błyskową.

Samsung Galaxy NX fot1

Wysoka jakość obrazu może mierzyć się więc z wysokiej klasy profesjonalnymi aparatami fotograficznymi. W przeciwieństwie do większości telefonów z wbudowanym aparatem, Galaxy NX może zapisywać w formacie RAW, czyli bez kompresji plików graficznych, jak i w bardziej standardowym formacie JPEG.

Samsung Galaxy NX fot2

Samsung Galaxy NX fot3

Możliwości przechwytywania wideo są również godne uwagi, 1080p przy 25 klatkach na sekundę, lub 720p przy 50 klatkach, plus wiele innych. Galaxy NX potrafi nawet rejestrować krótkie animowane GIF'y, bądź importować pojedyncze klatki z clipów wideo.

Poza tym wszystkim, Samsung Galaxy NX pracuje na systemie operacyjnym Android 4.2 Tablet, posiada 1.6 GHz cztero-rdzeniowy procesor, 2GB pamięci RAM, 16 GB pamięci flash, plus gniazdo kart microSD, WiFi, Bluetooth oraz opcjonalną łączność 3.5G oraz 4G.

Samsung Galaxy NX fot4

Samsung Galaxy NX fot5

Posiada też 4,8" ekran HD, o prawdopodobnej rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, i kolejny mały elektroniczny wizjer SVGA (800 x 600 pikseli). Galaxy NX nie umożliwia połączeń głosowych, umożliwia jednak przesył zdjęć i plików wideo bezpośrednio przez sieć komórkową lub WiFi, bez kłopotliwego przenoszenia ich do komputera.

Samsung Galaxy NX fot7

Wewnątrz znajduje się bateria o pojemności 4360 mAh, a Galaxy NX waży całkiem sporo - bo aż 495 gramów. Wymiary urządzenia to 137 x 101 mm, plus grubość zależna od zastosowanego obiektywu.

Samsung Galaxy NX fot6

Nie liczcie na noszenie tego aparatu w kieszeni spodni, tak by nikt nie zauważył. Niemniej jednak, sprzęt pozwoli Wam ograniczyć liczbę kolejnych sprzętów, jeżeli zależy Wam na szybkiej edycji obrazu tuż przed umieszczeniem zdjęcia w serwisach typu Flickr.

Samsung Galaxy NX fot8

Poza typowymi funkcjami Androida, znajdziemy tu coś o nazwie Photo Suggest, aplikacja która za pomocą odbiornika GPS, zasugeruje Ci rzeczy w Twojej okolicy, które mogą Cię zainteresować. Istnieje również wiele innych programów do obróbki zdjęć, musicie jednak uważać pakiet Waszej transmisji danych.

Nie znamy jeszcze ceny i daty premiery urządzenia, ale najsłabszy aparat Samsunga z serii NX, model NX2000 sprzedaje się za około 600 €, a prezentowany model będzie co najmniej o kilkaset euro droższy.

[Aktualizacja: cena detaliczna zaczyna się od około 1400 €.]

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy NX [PREZENTACJA]