PODPOWIEDZI:

My Contacts Backup Pro Prezentacja

Każdy użytkownik komputera czy smartfona wie, że warto robić kopie zapasowe. Urządzenia elektroniczne mają to do siebie, że lubią się popsuć w najmniej oczekiwanym momencie. Czas jaki poświęcimy na wykonanie kopii zapasowej jest mały, a może nam uratować życie.

NOKIA LUMIA 925 WHITE

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Prosta w obsłudze
  • Dobry interfejs
  • Wiele funkcji
  • Dwa formaty zapisu
  • Darmowa i płatna wersja programu
  • Bezpieczna
  • Alternatywa dla iCloud
  • Usuwanie duplikatów
WADY
  • Reklamy w wersji darmowej
  • Program nie robi kopii automatycznie

Dzisiaj zajmę się aplikacją My Contact Backup w wersji pro. Program służy do wykonywania kopii zapasowej kontaktów. Oprócz wersji płatnej istnieje także darmowa, z reklamami oraz z mniejszą ilością funkcji.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i żaden użytkownik smartfona nie powinien mieć z nią problemów. Interfejs jest niezwykle czytelny. Wystarczy nacisnąć duży zielony przycisk, aby wykonać kopię zapasową. Następnie podajemy nasz adres e-mail, na który zostanie wysłany gotowy plik. Ustawienia ukryte są pod mniejszym szarym przyciskiem o logu zębatki. Pod znakiem zapytania kryją się popularne pytania i odpowiedzi. Bardzo przydatna rzecz dla początkujących, którzy nie rozumieją niektórych funkcji programu.

My Contacts Backup Pro fot4

W ustawieniach dostępne jest bardzo wiele funkcji, które ułatwią nam pracę z programem. Wybrać możemy dwa formaty vCard i CSV. Polecam używać tego pierwszego, ponieważ iPhone nie ma problemów z odczytaniem. Natomiast drugi format jest bardziej preferowany na komputer. Dzięki programowi Exel możemy taki plik otworzyć i edytować.

My Contacts Backup Pro fot1

Ciekawą funkcją jest także przywracanie zapisanych kopii z programu. Jeżeli nasze dane zostały w jakiś sposób usunięte, bądź nie działają prawidłowo zawsze możemy spróbować odzyskać je dzięki pamięci aplikacji.

Dla bardziej wymagających użytkowników, którzy lubią wykonywać różne czynności zdalnie jest znakomita opcja. Jeżeli połączymy nasz telefon z siecią bezprzewodową i uruchomimy serwer wi-fi w programie to uzyskamy specjalny adres IP. Jeżeli wpiszemy go w przeglądarce internetowej będziemy mogli dodawać nowe kontakty, edytować je, tworzyć kopie, czy wysyłać dane z komputera. Jest to naprawdę bardzo ciekawa funkcja dla osób lubiących edytować rzeczy na komputerze aniżeli na telefonie.

My Contacts Backup Pro fot3

Przypomnienia pomagają nam, aby wykonywać kopie regularnie. Niestety program nie posiada możliwości tworzenia tego automatycznie. Tak więc jeżeli często dodajemy nowe kontakty, a nie zawsze pamiętamy, aby wykonywać kopię warto sobie takie przypomnienie ustawić. Warto tutaj także wspomnieć o usuwaniu duplikatów. Ta funkcja pozwoli nam usunąć te same kontakty z takimi samymi numerami.

My Contacts Backup Pro fot2

Nasze dane możemy także magazynować na popularnym serwisie Dropbox. Niestety ja nie miałem przyjemności przetestowania tej usługi. Pliki jednak powinny być dostępne na naszym wirtualnym dysku w chmurze.

Na koniec została mniej przyjemna, jednak czasami przydatna funkcja usunięcia wszystkich kontaktów w telefonie.

My Contacts Backup Pro fot5

Program naprawdę zrobił na mnie olbrzymie wrażenie. Posiada bardzo wiele przydatnych funkcji i pozwala tworzyć kopię danych. Jest niesamowicie intuicyjny i prosty w obsłudze. Wersja płatna nie zawiera reklam i jest bardziej funkcjonalna. Jeżeli jednak nie zależy nam na tych wszystkich rzeczach, których i tak nie będziemy używać warto wybrać darmową. Skuteczność jest na takim samym poziomie, a pozwala zaoszczędzić pieniądze. Jeżeli wysyłamy nasze dane przez e-maila warto tutaj wspomnieć, że program nigdzie nie przesyła dalej tych danych. Tak więc możemy być bezpieczni, że tylko my dostaniemy to co chcemy. Program bardzo polecam!

blog comments powered by Disqus
My Contacts Backup Pro Prezentacja