PODPOWIEDZI:

Puzzle Craft [Prezentacja]

Wszystkie gry z nazwą Craft są bardzo wciągające. O dziwo twórcy gier nie nadużywają tej nazwy, ale jak już w końcu ją wykorzystają, to gracze nie mogę się wręcz oderwać od takiego tytułu. Dobrym przykładem jest darmowa gra Puzzle Craft.

SONY XPERIA Z1 C6903 WHITE

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Darmowa
  • Tworzymy osadę
  • Sekwencje logiczne
  • Grafika
  • Język polski
  • Fenomenalna
WADY
  • Uzależnia

Produkt ten został stworzony przez polskie studio At Games, a wydany przez Chillingo. Sam tytuł ukazał się na dwóch największych platformach Android i iOS. Gracz ma za zadanie rozbudować swoją osadę oraz dbać o nią. Wątek ekonomiczny jest tutaj bardzo rozwinięty i często będziemy musieli uzyskiwać coraz więcej surowców. Wspomnę już teraz, że zabrakło tutaj wątku militarnego. Nie musimy martwić się o ochronę naszej osady czy podbijać inne. Trochę szkoda, że nie dodali tego autorzy, przez co gra jest typowym casualem. Pacyfiści jednak będą się tutaj czuli jak ryba w wodzie.

Puzzle Craft fot1

Początki są bardzo leniwe. Wybieramy nazwę na naszą pierwszą osadę, odbieramy pieniądze z podatków i rozwijamy wieś. Cały czas towarzyszy nam samouczek, który tłumaczy nam wiele podstawowych rzeczy i prowadzi nas za rączkę. Oprócz samej otoczki ekonomii, która towarzyszy nam już od początku, pierwsze skrzypce gra logika. Surowce niezbędne do rozwoju osady pozyskujemy z pola i kopalni. Jeżeli tylko wejdziemy w jedno z tych miejsc, cały interfejs ulega zmianie. Teraz najważniejsze jest racjonalne myślenie i szczęście. Musimy ze sobą łączyć obiekty tego samego typu. Im więcej połączymy, tym więcej uzyskamy surowców, a kto wie? Może uda nam się także zdobyć bonus. Wszystko jest ograniczone do odpowiedniej ilości tur. Czas tutaj jest sprawą drugorzędną. Musimy wybierać te najbardziej wartościowe surowce i je pozyskiwać w największej ilości. Jednak nie zawsze nam to się udaje i tak musimy wracać ponownie. Z pomocą mogą nam przyjść narzędzia, które wykonują pewne czynności za nas. A to zbierają surowce danego typu, które aktualnie znajdują się na mapie, a to koszą całą trawę, czy ścinają wszystkie drzewa. Takie zabiegi z narzędziami stają się koniecznością podczas dalszej rozgrywki.

Puzzle Craft fot2

Nie zrozumcie mnie źle, ale właśnie przez ten element w tej grze się wciągnąłem. Takie logiczne potyczki wpływają na mnie bardzo kojąco. Do tego między przerywnikami dochodzi zarządzanie osadą, co sprawia, że gram w Puzzle Craft niemal codziennie.

Puzzle Craft fot3

Grafika jest niezwykle zachęcająca do gry. Jest kolorowa z ładną kreską. Klimat jest i można go poczuć już w pierwszych minutach z tą grą. Gra jest dostępna za darmo, co także jest wielkim plusem i może przyciągnąć potencjalnych graczy.

Puzzle Craft fot4

Polscy autorzy nie porzucili rodaków. Aplikacja jest w języku polskim i to bardzo miłe zaskoczenie. Ostatnio język ojczysty w grach mobilnych widziałem bardzo rzadko. Mam tylko nadzieję, że inni developerzy pójdą też tą drogą. Co do samej gry, to jest to prawdziwy majstersztyk! Bardzo się wciągnąłem w tę produkcję i nie potrafię rozpocząć dnia bez krótkiej partyjki. Jest ona skonstruowana w bardzo sprytny sposób. Podatki jak i darmowe prezenty pojawiają się po jakimś określonym czasie. Warto wtedy wejść tylko na chwilę, aby je zebrać i zresetować licznik. Te proste zabiegi powodują, że można się od niej uzależnić. I to jest jedyna wada tej gry. Jeżeli jednak jesteście na to odporni i macie silną wolę, to gorąco polecam!

Puzzle Craft fot5

blog comments powered by Disqus
Puzzle Craft [Prezentacja]