PODPOWIEDZI:

Asus Eee Pad vs. Apple iPad

Asus Eee Pad vs. Apple iPad

Niemal wszędzie można natknąć się na krzykliwe informacje odnośnie iPada, najmłodszego dziecka Apple. Przebój z firmy Steve Jobsa może mieć jednak ciężkie życie, bowiem już na dniach pojawi się dla niego silny konkurent. O tablecie Asustek Computer słychać już przynajmniej od grudnia zeszłego roku, a prototyp można było obejrzeć na targach CES 2010. Czy Asus Eee Pad ma szanse stanąć w szranki z głośnym narzędziem z Apple?

Asus Eee Pad vs.  Apple iPad

Są na to duże szanse. Wrażenia wizualne przemawiają raczej na korzyść iPada, co chyba nikogo nie dziwi, bowiem wysmakowane, wystylizowane produkty Apple, zyskują dużo właśnie dzięki temu, że są miłe dla oka. To jednak rzecz gustu, a o tym, jak wiadomo, się nie dyskutuje. Bardziej znaczący jest interfejs w przypadku którego raczej na pewno Asus nie wygra. Rozumie to chyba każdy, kto miał do czynienia z produktami Apple Inc. Są jednak inne obszary, gdzie Asus ma spore pole do popisu.

Apple iPad

Pewne jest, że możliwa będzie obsługa kilku programów jednocześnie. Na pewno nie zabraknie modułu WiFi i 3G, co potwierdzone już zostało przez Erica Chena – wiceprezesa Asusa. Kolejnym pewnikiem i mocnym argumentem przemawiającym za Eee Padem jest platforma nVida Tegra. Wybór Tegra SoC gwarantuje sporą wydajność i stabilność.

Asus Eee Pad

Czy Asus Eee Pad będzie również wyposażony w port HDMI, którego nie ma tablet z Apple? Tego na razie nie potwierdzono. Od premiery iPada, która miała miejsce 3 kwietnia 2010 (w USA) nie minęło jeszcze wiele czasu, ale już wiadomo, że produkt ze stajni Steve Jobsa ma kilka słabych punktów. Brakuje mu wtyczki flash, która umożliwia odtwarzanie wideo na stronach (Apple chwaliło się, że iPad jest idealny do surfowania po sieci).

Nie ma też kamery czy też wspomnianej możliwości pracy na kilku aplikacjach jednocześnie. Są to właśnie obszary, gdzie **[Asus](/produkt/producent/11/Asus/)** może pokazać pazur. Bardzo znacząca może okazać się również cena. Przypomnijmy, że **iPad** kosztuje od 499 do 699 dolarów (w zależności od pojemności twardego dysku; 16 GB – 64 GB). Asus na pewno będzie próbował powalczyć o klienta atrakcyjną ceną.

Asus Eee Pad

Tajwański producent zapewne nie będzie długo czekał z pokazaniem swojego dzieła. Chodzi o to, aby nowy produkt konkurencji nie zapadł potencjalnym nabywcom zbyt głęboko w pamięć. Możliwe, że Eee Pad pojawi się już na początku czerwca, przy okazji targów Computex 2010 w Tajpej. Może warto trochę poczekać i wstrzymać się z zakupem tabletu sygnowanego nadgryzionym jabłkiem?

blog comments powered by Disqus
Asus Eee Pad vs. Apple iPad