PODPOWIEDZI:

SentiOne - Monitorowanie Strony Interentowej w Pigułce!

SentiOne - Monitorowanie Strony Interentowej w Pigułce!

Jakiś czas temu przybliżyliśmy Wam nieco tematykę pozycjonowania strony internetowej w sieci. Dzięki temu dowiedzieliście się tego, jak dokładnie wybadać pozycję naszej witryny w internecie, aby nasz biznes dalej “się kręcił” i systematycznie rozwijał! Zwieńczeniem tego będzie dodatkowa pomoc w postaci aplikacji SentiOne, która pomoże nam w dotarciu do jeszcze szerszego grona odbiorców i i spełnienia stawianych przez niego wymagań. Zapraszamy!

Słowem wstępu...

Tematyka SEO - Positionly została przez nas dogłębnie wyczerpana niczym złoże ropy naftowej w rafinerii. Teraz skupimy się przede wszystkim na postrzeganiu naszego interesu w globalnej sieci, zwanej potocznie internetem! Na cel obierzemy sobie wspomniane SentiOne, które w prosty dość sposób wesprze nas w kilku wartych uwagi aspektach związanych z e-commerence.
 Zapraszamy serdecznie na pierwszą recenzję iPhone'a 7 bez wazeliny!
 

Bowiem, należy być świadomym tego, jak dokładnie ludzie postrzegają naszą stronę internetową, która jest łącznikiem albo też i centrum pomiędzy nami,  a naszym biznesem. Zaczynajmy.

Co to jest SentiOne i skąd się wzięło?


Zarówno wspomniane wcześniej Positionly, jak i tutaj przedstawiany SentiOne pochodzi z naszego rodzimego rynku. Tak! Jest to kolejny polski start-up, próbujący swych sił na arenie międzynarodowej. Firma ta jest dosyć młoda, ale w tym krótkim czasie zdążyła rozrosnąć się do niebotycznych rozmiarów i dziś jej usługi dostępne są dla 26 krajów! Dzięki temu wiemy, że nie mamy do czynienia z typowymi dla dzisiejszych czasów “Januszami biznesu”, ale totalnymi profesjonalistami! Warto zaznaczyć, iż z tego rozwiązania korzystają popularne marki takie jak: Procter&Gamble;, Huawei czy też mBank! Zapytacie, co Ci profesjonaliści mają nam do zaoferowania? Cóż, więcej niżeli byście się spodziewali…

SentiOne

SentiOne ma do zaoferowania cały szereg funkcjonalności, które zapewnią nam możliwość łatwego, przejrzystego i przede wszystkim szybkiego zaobserwowania i skontrolowania odbioru naszego biznesu w internecie. Dzięki temu dowiemy się czego oczekują od nas nasi odbiorcy i co powinniśmy niebawem poprawić by zaspokoić ich potrzeby. Załóżmy, że w gdzieś w sieci pojawi się wpis,  w którym internauta pyta tamtejszej społeczności o recenzję iPhone’a 7 na portalu VideoTesty.pl jednak tej nie ma. Administrator myśląc perspektywicznie zleci swojemu człowiekowi ową recenzję i gotowe! Nasza witryna w oczach pewnej grupki ludzi zaczyna wypadać nieco bardziej pozytywnie, co zaowocuje w niedalekiej przyszłości. Warto także skupiać swoją uwagę na negatywnych treściach traktujących o naszym biznesie. To jest jednak rzeczą oczywistą.


PROMOCJE na zakup Pralek lub Suszarek

Dashboard, czyli centrum operacyjne!

Przejdźmy jednak już do samego wnętrza SentiOne, bo przecież to elementy tam zawarte mamy dzisiaj poznać najbardziej! Jest tego trochę, ale nie aż tyle byśmy mogli się w tym wszystkim pogubić. Na pierwszy plan idzie Dashboard, który jest naszą główną przestrzenią roboczą. To tutaj możemy zaobserwować gdzie, jak i co mówi się o naszym biznesie w internecie. Pod uwagę brane są blogi, portale społecznościowe, fora oraz portale o różnej tematyce.

dashboard


Jak widzimy, możemy poznać pozytywny, negatywny oraz neutralny wydźwięk naszej strony w sieci. Wszystkie informacje z tym związane są podzielone m.in. na płeć, liczbę wyświetleń, źródła owych wyników oraz miejsca, w których jesteśmy najpopularniejsi. Z początki takie zagęszczenie informacji może nieco przytłaczać, ale z czasem się do tego przyzwyczaicie. Jeśli nie, wówczas możecie wszystko pogrupować wg waszego mniemania, bowiem SentiOne stawia na wygodę, przejrzystość oraz prostotę  zarządzania!

Potrzebujesz dobrego antywirusa? Może ta oferta spodoba się Tobie!

dashboard 2


 

Warto zaznaczyć, iż takich Dashboardów możemy utworzyć niezliczona ilość, co pozwoli nam na głębszą analizę naszej witryny na przestrzeni aż trzech lat wstecz! Próżno szukać takiej opcji u konkurencji! To z pewnością pozwoli nam uniknąć pewnych błędów z przyszłości, które mogłyby poniekąd pogrążyć nasz biznes.


 

dashboard 3


 

Nad funkcjami i możliwościami tego bez wątpienia swoistego centrum dowodzenia moglibyśmy rozpisywać się godzinami, a musimy omówić pokrótce inne i równie ważne elementy, które ma nam do zaoferowania ta aplikacja!


Telewizory TANIEJ w Media Expert

dashoard 4
 

Wyniki…


Przechodząc dalej, mamy zakładkę Wyniki, z której możemy otrzymać bardzo cenne informacje. Otóż, przykładowo chcemy napisać recenzję danego produktu, ale nie wiemy jaki konkretnie zainteresowałby naszych odbiorców. Nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy wpisali odpowiednią frazę w wyszukiwarkę, zaś w opcjach wyodrębnili miejsca,  w których dana fraza się pojawia, wybrali sentyment wypowiedzi (pozytywny/negatywny), czy też interesującą nas płeć osób wypowiadających się.


 

wyniki


 

Chcesz kupić iPhone'a za rozsądne pieniądze? Spójrz na tę ofertę!

Funkcja Wyniki umożliwia  nam również reagowanie na pozytywny oraz negatywny odbiór naszego materiału na stronie. Możecie być pewni, że nic nie umknie naszej uwadze dzięki tej aplikacji! Może przejdziemy dalej?

Temat…

W tym miejscu stworzymy i odpowiednio spersonalizujemy nasz Dashboard. Pod uwagę brane są słowa kluczowe, strony i konkretne źródła. Ponadto, możemy wykluczyć lub zawrzeć wybrane przez nas frazy, które będą brane pod uwagę przy generowaniu wyników.

temat
 

Ustawianie alertów…


Ustawienie alertu jest rzeczą wręcz niezbędna, by móc sprawnie i pewnie zarządzać tym, w jaki sposób jest postrzegana nasza witryna w sieci! Na szczęście, odpowiednie algorytmy oraz procedury SentiOne “z automatu” tworzą owe alerty gdy tylko stworzymy nowy temat.

alerty

Być może wydaje się być to rzeczą dość błahą, ale nad wyraz istotną! Warto zaznaczyć, że każdy taki alert jest przypisywany konkretnemu tematowi oraz jego twórcy. Zatem, nie możliwe jest to, by cokolwiek umknęło naszej uwadze. Praktyczne, nieprawdaż?

PROMOCJE na zakup Pralek lub Suszarek

 

alerty 2


 

Tworzenie raportów....

Przechodząc dalej, warto powiedzieć kilka słów odnośnie raportowania. W tym miejscu każdy użytkownik SentiOne otrzymuje możliwość sprawnego kontrolowania wyników. Aby wygenerować preferowany przez nas raport, należy przejść do piątej zakładki w podręcznym menu, a tam po naciśnięciu przycisku “Utwórz”, należy wybrać jego rodzaj. Do wyboru mamy dwa:

  • zwykły (generowany zaraz po jego uprzednim utworzeniu)

  • okresowy (generowany cyklicznie: codziennie, co tydzień lub co miesiąc)


 

raporty


 

W opcjach wpisujemy m.in. nazwę, wybieramy logo, temat, dodajemy wypowiedzi oraz wybieramy liderów opinii. Po wszystkim klikamy “generuj” i możemy już podejrzeć wyniki udostępniane w pliku PDF. Warto dodać, że z łatwością możemy podzielić się nim, gdyż istnieje możliwość pobrania!


 

raporty 2 

Tagowanie….

Tagi to kolejny element, bez którego nie sposób jest zarządzać naszą stronką w sferze for internetowych, portali społecznościowych etc. Każdy użytkownik SentiOne jest w stanie przypisać konkretny tag do pojedynczej wzmianki. Warto pamiętać, że do każdej wzmianki możemy przypisać kilka tagów!

tagowanie

Zapraszamy na materiał poświęcony niezwykle wytrzymałemu smartfonowi!
 

W powyższej zakładce mamy możliwość tworzenia, edytowania oraz usuwania tagów. Tę operację wykonanym również w aplecie “Wątki” oraz “Profile”. Jak można łatwo dostrzec, owe tagi możemy sprytnie oznaczyć kolorami, aby łatwiej móc je odróżniać i odpowiednio grupować!


 

tagowanie 2


 

Konta i Osoby…

W dwóch ostatnich zakładkach możemy w prosty i szybki sposób zarządzać i nadawać odpowiednie uprawnienia użytkownikom przypisanym do naszej aplikacji SentiOne. Dzięki temu, zapobiegniemy nieupoważnionym działaniom pewnych osób. Nie ma tutaj zbyt rozbudowanej gamy opcji, ale te najistotniejsze znalazły dla siebie miejsce!


Ekspresy do Kawy

konta i osoby

Tło konkurencji…


Kończąc już z ogólnym przedstawieniem zawartości jaką oferuje nam aplikacja SentiOne, wręcz koniecznością jest powiedzenie kilku słów odnośnie najbliższej konkurencji tejże aplikacji. Otóż, zdaje się największymi rywalami naszej rodzimej firmy są aplikacje takie jak Brand24 oraz Monitori. Pierwszy z wymienionych jest bodaj najdroższą opcją spośród całej trójki, ale wyróżnia się możliwością wyświetlania wpisy odwiedzone i nieodwiedzone. Tej opcji nie ujrzymy w żadnej aplikacji w tym zestawieniu. Jednakże omawiany przez nas SentiOne wyróżnia się brakiem limitów słów kluczowych, czego nie spotkamy w Brand24. Jeśli chodzi o Monitori to jest on appką o nieco ubogim wachlarzu opcji, których w SentiOne jest całkiem sporo. Monitori można śmiało zaproponować osobom najmniej wymagającym i dopiero co raczkującym z tego typu narzędziami.

Być może zainteresuje Cię nasz najnowszy materiał o iPhonie 7? Tylko u nas BEZ WAZELINY!


 

Zalety i Wady - czyli krótkie podsumowanie SentiOne!


Co jednak w przypadku wyboru SentiOne? Cóż, moim całkowicie subiektywnym zdaniem, z którym macie prawo się nie zgadzać… jest to swojego rodzaju consensus pomiędzy rozbudowaną strukturalnie aplikacją do monitorowania, a niebywale prostą w obsłudze appką tego typu. SentiOne można spokojnie ustawić pomiędzy słabym Monitori, a niebywale drogim i nieco bardziej rozbudowanym Brand24.

biuro
 

Myślę, że SentiOne może się podobać i znajdzie jeszcze więcej osób chcących dokładnie monitorować swoje witryny w sieci. Dla zainteresowanych powiem, że w ofercie dostępnych jest aż pięć pakietów:

  • STARTER (1 monitorowany temat)

  • BASIC (3 monitorowane tematy)

  • ADVANCED (5 monitorowanych tematów)

  • EXPERT (ilość tematów podlega negocjacji z ekipą SentiOne)

  • PRO (nieograniczona ilość tematów)


Pozostaje mi obecnie zaprosić Was do skomentowania tematu, który dzisiaj został poruszony oraz zaproponowania Wam odwiedzenia nasze cudownego forum, które stale rośnie o nowe i wybitnie interesujące zagadnienia. Nie zapomnijcie zostawić odpowiednią łapkę! ;)

blog comments powered by Disqus
SentiOne - Monitorowanie Strony Interentowej w Pigułce!