PODPOWIEDZI:

Najdroższe telefony komórkowe

Najdroższe telefony komórkowe

Telefon komórkowy jest nie tylko narzędziem ale również gadgetem. Seryjne telefony komórkowe dostępne na polskim rynku potrafią kosztować nawet 5 – 10 tysięcy złotych. To oczywiście i tak niewiele jeśli porównać je z tzw. telefonami jubilerskimi wykonywanymi na zamówienie. Przykładem niech będzie np. Apple iPhone 3GS 32MB Continental Diamond, który można zakupić za… niecałe 30 tysięcy złotych. Jest to właściwie standardowy model Apple iPhone ale ozdobiony diamentami przez brytyjską firmę jubilerską Continental. Najdroższe, seryjne modele telefonów starają się dorównać jubilerskim cackom dla elit. Oto najgorętsza czwórka.

Motorola AURA Diamond

cena: 9999 zł

sprawdź aktualną cenę tego modelu

Motorola AURA Diamond

Elegancka Motorola AURA Diamond została wyposażona w 34 diamenty, z czego 30 dookoła wyświetlacza i 4 znajdujące się na klawiszu nawigacyjnym. Telefon dodatkowo został pokryty 18-karatowym złotem a aluminiową klawiaturę wykończono elementami w kolorze Cafe Brown. Ekran o rozdzielczości 300 dpi jest chroniony przez 62-karatowe szkło szafirowe. Co poza tym? Mocno przeciętnie: aparat fotograficzny 2 MPix, stereo Bluetooth, 2 GB wbudowanej pamięci, odtwarzacz audio/video i przeglądarka HTML.

Nokia 8800 Gold Arte

cena: 5122 zł

sprawdź aktualną cenę tego modelu

Nokia 8800 Gold Arte

Nokia 8800 Gold Arte została pokryta 18-karatowym złotem, posiada również wstawki z białej, miękkiej skóry. Ciekawostką jest 2-calowy ekran wykonany w technologii OLED oferujący 16 mln barw. Telefon ma wbudowane 4 GB pamięci, aparat 3,2 MPix, wiele opcji dodatkowych, np. 8-krotny zoom cyfrowy, odtwarzacz kilku formatów muzycznych, konwersję tekstu na mowę, itp. Nadal jest to jednak jedynie ulepszona wersja 8800.

Motorola R1 AURA

cena: 4999 zł

sprawdź aktualną cenę tego modelu

Motorola R1 AURA

Kolejnym telefonem o wyśrubowanej cenie, jest model Motorola R1 AURA. Obudowa R1 jest ręcznie polerowana zaś nierdzewna stal, z której ją wykonano, ma podwyższoną twardość. Mechanizm otwierania, złożony z 200 elementów, wzmocniony został węglikiem wolframu a jego precyzja dorównuje szwajcarskim zegarkom. Nietypowy, owalny wyświetlacz pracuje w rozdzielczość 300 dpi, szkiełko to oczywiście 62-karatowy szafir.

Nokia 8800 Carbon Arte

cena: 3895 zł

sprawdź aktualną cenę tego modelu

Nokia 8800 Carbon Arte

Nokia 8800 Carbon Arte powstała z włókna węglowego, tytanu, polerowanego szkła i stali nierdzewnej. Ten ultra-lekki i wytrzymały telefon pokryto specjalną powłoką, która zmniejsza ilość smug i odcisków palców na metalu i szkle. Slider Nokii to oczywiście siostrzany model Nokia 8800 Gold Arte, w którym bardziej liczy się wygląd niż możliwości. Te są niemałe, ale brakuje np. Wi-Fi, wsparcia dla sieci 3G czy lampy błyskowej.

Przeglądając listę najdroższych telefonów komórkowych można dojść do wniosku, że modele te głównie robią wrażenie wizualne. Więc jeśli ktoś szuka najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, powinien sięgnąć raczej po modele high-endowe.

blog comments powered by Disqus
Najdroższe telefony komórkowe