PODPOWIEDZI:
Budżetowe słuchawki, które warto kupić? Pierwsze wrażenia z modelami Baseus

Mikrofon Krawatowy za Darmo?! Jak Wykorzystać Zepsute Słuchawki

Mikrofon Krawatowy za Darmo?! Jak Wykorzystać Zepsute Słuchawki

Mikrofon wbudowany w kamerę lub aparat nie oferują dobrej jakości dźwięku. Potrzebujemy zatem zewnętrznego mikrofonu. Jeśli zależy nam na nagrywaniu głosu osoby występującej w filmie, warto zdecydować się na mikrofon krawatowy. Nie musi on kosztować dużo, możesz zrobić go praktycznie za darmo!

Dlaczego dźwięk w filmie jest ważny?

Dobry dźwięk w filmie jest tak naprawdę ważniejszy od samego wideo. Dobra jakość dźwięku pozwoli się skupić widzowi na przekazywanej wartości merytorycznej lub wczuć się w produkcję wideo. W przypadku nagrywania osoby mówiącej, potrzebujemy dobrej jakości nagrania jej głosu, czego nie zapewni nam wbudowany w aparat czy kamerę mikrofon, a najlepszym rozwiązaniem okaże się mikrofon krawatowy, który w dodatku nie będzie rzucał się w oczy oglądającemu.

mikrofon krawatowy

Jak zrobić mikrofon samemu?

Na pewno każdy z Was, ma w domu słuchawki z mikrofonem, które dostał w zestawie ze smartfonem. Często ulegają one awarii i np. nie działa w nich jedna ze słuchawek lub po prostu nie używamy tego zestawu, ze względu na jego gorszą jakość, bądź też posiadanie znacznie lepszego. Takie słuchawki nie muszą lecieć do kosza, lecz mogą nam posłużyć właśnie jako mikrofon krawatowy!

Jak to zrobić? Jest to banalnie proste! Wystarczy podpiąć słuchawki do smartfona, włączyć wbudowany rejestrator dźwięku i rozpocząć nagrywanie! Dźwięk okaże się dużo lepszy niż ten z wbudowanego w urządzenie wideo mikrofonu. Ba! Dźwięk ze słuchawkowego mikrofonu nie będzie mocno odbiegał jakością od droższych, możliwych do nabycia w sklepach rozwiązań.

Problem może pojawić się z przymocowaniem takiego mikrofonu domowej roboty do ubrania. Głównie będą nam przeszkadzały zwisające słuchawki. Jeśli któraś z nich jest niesprawna lub po prostu jesteście skłonni poświęcić te słuchawki, to po prostu możecie je odciąć tuż za mikrofonem.

>>> Zobacz Recenzję Mikrofonu Pojemnościowego od Razera!

mikrofon krawatowy

Sposobów na przypięcie go do ubrania jest naprawdę dużo! Tutaj ogranicza Was tylko wyobraźnia. Ja zastosowałem spinacz do storczyków, który jest mały i nie rzuca się bardzo w oczy. Wy możecie użyć także wsuwek lub innych drobnych elementów pozwalających przymocować mikrofon do ubrania.

klipsy

blog comments powered by Disqus
Mikrofon Krawatowy za Darmo?! Jak Wykorzystać Zepsute Słuchawki