PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

10 Rzeczy, Które Nie Wiedziałeś, Że Zrobi za Ciebie Twój Smartfon!

10 Rzeczy, Które Nie Wiedziałeś, Że Zrobi za Ciebie Twój Smartfon!

Żyjemy w świecie, gdzie codziennie "bombardowani" jesteśmy przez nowości technologiczne. Wydawałoby się, że już nic nie jest w stanie nas zaskoczyć. A jednak wciąż powstają aplikacje i funkcje telefoniczne, które wywołają zdziwienie nawet u najbardziej obeznanych w świecie technologicznym użytkowników. Gadżety te niejednokrotnie mogą ułatwić nam życie, ale też często po prostu rozśmieszyć swoją absurdalnością.

Pamiętam z dzieciństwa (lata 90.) gabinet moich rodziców i wieczny bałagan na ich biurku. Stał na nim ogromny komputer z czarno-białym wyświetlaczem, stara maszyna do pisania, telefon, sterta papierów oraz pełno drobiazgów typu: kalkulator, kalendarz, zegar, zeszyty z notatkami, aparat z wymienną kliszą, małe radyjko, dyktafon i ramki ze zdjęciami, a ten chaos dopełniały jeszcze moje rozrzucone kredki, walkman i gameboy. Dziś na tym samym biurku leżą te same przedmioty, z tym, że zamknięte w jednym małym smartfonie.

Nie jest dla nas niczym nowym fakt, że telefon komórkowy już dawno przestał być jedynie urządzeniem do nawiązywania połączeń i wysyłania smsów. Aktualnie producenci prześcigają się w wymyślaniu i tworzeniu coraz to nowszych i bardziej zaskakujących aplikacji, funkcji i gadżetów telefonicznych, które będą kusić swoją atrakcyjnością potencjalnych użytkowników.

>>> ZOBACZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH! <<<

Grafika - aplikacje

Oto 10 najbardziej zaskakujących rzeczy, które może zrobić za Ciebie Twój smartfon:

1. Otwieranie drzwi

Czy nie nurtowało Was kiedykolwiek pytanie, w drodze na lotnisko bądź leżąc już na plaży podczas urlopu, „Czy ja oby na pewno zamknąłem mieszkanie?”. Dziś, dzięki specjalnemu zamkowi ENTR i dedykowanej do niego aplikacji na telefon, możemy otwierać i zamykać nasze drzwi z każdego miejsca na ziemi. Kto wie... być może za kilka lat tradycyjne metalowe klucze odejdą w zapomnienie?

Sprawdź aplikację ENTR >>>

2. Ogrzewanie rąk

Zazwyczaj rozgrzany telefon to powód do zmartwień. Istnieje jednak aplikacja, która podnosi temperaturę smartfona, by w zimny dzień... ogrzać nam ręce! Jej twórcy zapewniają, że nie jest to szkodliwe dla Twojego urządzenia, aczkolwiek ja, osobiście, nie polecałabym ryzykować.

Sprawdź aplikację FreeWarmer >>>

Czołowe smartfony Samsunga >>>

3.Folia bąbelkowa na uspokojenie

Nie znam osoby, która w dzieciństwie (bądź wciąż) nie lubiłaby „strzelać” małymi foliowymi bąbelkami. Wiele osób uważa to za niezwykle odprężające. To właśnie z myślą o nich powstała aplikacja BubbleWrap. Na ekranie wyświetla się nam wirtualna folia bąbelkowa, a po jej dotknięciu bąbelki pękają wydając przy tym dźwięk i drganie, jak w prawdziwej folii.

Sprawdź aplikację BubbleWrap >>>

Bubble Wrap

>>> ZOBACZ RANKING NAJLEPSZYCH SMARTFONÓW! <<<

4. Wirtualne oczy

Bywa, ze niektóre aplikacje na telefon wydają nam się głupie i niepotrzebne, a jednak okazuje się, że mogą wnieść w życie wiele dobrego. Tak było z funkcją, dzięki której telefon może rozpoznać jakie przedmioty się przed nim znajdują i nas o tym poinformować. Już teraz aplikacja ta ułatwia życie niewidomych i niedowidzących, a w przyszłości jej nowsze i lepsze wersje mogą całkowicie odmienić ich życie, stając się ich wirtualnymi oczami.

Sprawdź aplikację Aipoly >>>

5. Niania

Telefon pomagający w opiece nad naszą pociechą? Brzmi jak wymysł z książki science fiction, prawda? A jednak! Stworzono aplikację, która pomaga rozpoznać rodzaj płaczu dziecka, a tym samym podpowiedzieć czy maluch jest głodny, śpiący czy coś go boli. Ponoć te podpowiedzi sprawdzają się w aż 96% przypadków!

Sprawdź aplikację Analiza Płaczu Dziecka >>>

6. Wykrywacz metali

Coś dla fanów Indiana Jones'a bądź po prostu dla tych, którym często zdarza się zgubić kluczyki do auta. Istnieje możliwość ściągnięcia na nasz telefon aplikacji, która zamieni go w prawdziwy wykrywacz metali. Program z wbudowanym kompasem reaguje na znajdujące się w pobliżu przedmioty wykonane z metalu. Jeszcze nikomu nie pomógł w znalezieniu prawdziwego skarbu, ale może będziesz pierwszy!

Sprawdź aplikację Wykrywacz Metali >>>

Wykrywacz Metali App

>>> ZOBACZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ AKCESORIÓW DO TELEFONÓW! <<<

7. Znajdź mój samochód

Każdy kierowca zna dobrze sytuację, gdy stoi na wielkim parkingu i z przerażeniem zastanawia się „Gdzie ja zaparkowałem swój samochód?”. Dziś w tych małych zanikach pamięci pomóc nam może nasz smartfon. Specjalna aplikacja mówi nam gdzie zaparkowaliśmy auto i za pomocą GPS-u nas do niego prowadzi. Czyż nie jest to niezwykle pomocna funkcja?

Sprawdź aplikację Odnajdź Moje Auto >>>

8.Pomoc kulinarna

Jak wiadomo – jedno zepsute jajko może zepsuć całą jajecznicę. Na szczęście nasz telefon może kontrolować jakość jajek w lodówce i naszej śniadaniowej potrawy. Specjalnie stworzona do tego foremka łącząca się bezprzewodowo z aplikacją w smartfonie, monitoruje stan i świeżość jajek, a gdy coś jest nie tak informuje nas o tym.

Sprawdź urządzenie do przechowywania jajek >>>

9. Gra na Okarynie

Okaryna to ludowy instrument muzyczny, budową przypominający flet. Co ma ona wspólnego z naszym telefonem? Otóż istnieje aplikacja, który inicjuje granie na tym właśnie instrumencie. Poprzez dmuchanie w telefon, wydaje on dźwięki okaryny i sprawia, że nawet najmniej utalentowana osoba może poczuć się jak prawdziwy muzyk. Nie, nie żartuję. Co więcej aplikacja ta, jak na swoją sporą absurdalność, jest dosyć popularna.

Sprawdź aplikację Ocarina >>>

10. Cyfrowa sekretarka

Mimo, że aplikacja ta może wydawać się nam nikomu niepotrzebna – prawie każdy japoński biznesmen ją posiada! Sztuczna inteligencja, za pomocą ciepłego kobiecego głosu, czyta nam przychodzące maile i wiadomości. Można ją także po prosić o wybranie numeru do klienta czy przypomnienie o umówionym spotkaniu. Co więcej po zakończeniu pracy, życzy nam ona „dobrego popołudnia”!

Sprawdź aplikację My Secretary >>>

Grafika -Aplikacje2

CZOŁOWE SMARTFONY DOSTĘPNE NA RYNKU:

>>>iPhone 7 

>>>Huawei P8 Lite

>>>Samsung Galaxy J5 

>>>Sony Xperia M5

>>>Xiaomi Redmi 3s

Zaskakujących, często absurdalnych, a często bardzo pomocnych aplikacji dla naszych telefonów jest dużo dużo więcej, a ich liczba wciąż rośnie. Wysokiej jakości aparaty fotograficzne, niezwykle precyzyjne mapy czy bardzo dobry dźwięk w naszym smartfoniejuż nikogo nie dziwi, a wręcz każdy tego wymaga. Dlatego też producenci telefonów i twórcy aplikacji chcą zwrócić naszą uwagę coraz to bardziej wymyślnymi gadżetami telefonicznym, a kiedy wydaje nam się, że już nic nie jest w stanie nas zaskoczyć – wtedy pojawia się aplikacja, która pokazuje nam jak bardzo się myliliśmy. Ciekawe jakie nowe telefoniczne niespodzianki szykują dla nas programiści?

>>> SPRAWDŹ JAKI SMARTFON WYBRAĆ !<<<

blog comments powered by Disqus
10 Rzeczy, Które Nie Wiedziałeś, Że Zrobi za Ciebie Twój Smartfon!