PODPOWIEDZI:

10 Rzeczy, Które Nie Wiedziałeś, Że Zrobi za Ciebie Twój Smartfon!

10 Rzeczy, Które Nie Wiedziałeś, Że Zrobi za Ciebie Twój Smartfon!

Żyjemy w świecie, gdzie codziennie "bombardowani" jesteśmy przez nowości technologiczne. Wydawałoby się, że już nic nie jest w stanie nas zaskoczyć. A jednak wciąż powstają aplikacje i funkcje telefoniczne, które wywołają zdziwienie nawet u najbardziej obeznanych w świecie technologicznym użytkowników. Gadżety te niejednokrotnie mogą ułatwić nam życie, ale też często po prostu rozśmieszyć swoją absurdalnością.

Pamiętam z dzieciństwa (lata 90.) gabinet moich rodziców i wieczny bałagan na ich biurku. Stał na nim ogromny komputer z czarno-białym wyświetlaczem, stara maszyna do pisania, telefon, sterta papierów oraz pełno drobiazgów typu: kalkulator, kalendarz, zegar, zeszyty z notatkami, aparat z wymienną kliszą, małe radyjko, dyktafon i ramki ze zdjęciami, a ten chaos dopełniały jeszcze moje rozrzucone kredki, walkman i gameboy. Dziś na tym samym biurku leżą te same przedmioty, z tym, że zamknięte w jednym małym smartfonie.

Nie jest dla nas niczym nowym fakt, że telefon komórkowy już dawno przestał być jedynie urządzeniem do nawiązywania połączeń i wysyłania smsów. Aktualnie producenci prześcigają się w wymyślaniu i tworzeniu coraz to nowszych i bardziej zaskakujących aplikacji, funkcji i gadżetów telefonicznych, które będą kusić swoją atrakcyjnością potencjalnych użytkowników.

>>> ZOBACZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH! <<<

Grafika - aplikacje

Oto 10 najbardziej zaskakujących rzeczy, które może zrobić za Ciebie Twój smartfon:

1. Otwieranie drzwi

Czy nie nurtowało Was kiedykolwiek pytanie, w drodze na lotnisko bądź leżąc już na plaży podczas urlopu, „Czy ja oby na pewno zamknąłem mieszkanie?”. Dziś, dzięki specjalnemu zamkowi ENTR i dedykowanej do niego aplikacji na telefon, możemy otwierać i zamykać nasze drzwi z każdego miejsca na ziemi. Kto wie... być może za kilka lat tradycyjne metalowe klucze odejdą w zapomnienie?

Sprawdź aplikację ENTR >>>

2. Ogrzewanie rąk

Zazwyczaj rozgrzany telefon to powód do zmartwień. Istnieje jednak aplikacja, która podnosi temperaturę smartfona, by w zimny dzień... ogrzać nam ręce! Jej twórcy zapewniają, że nie jest to szkodliwe dla Twojego urządzenia, aczkolwiek ja, osobiście, nie polecałabym ryzykować.

Sprawdź aplikację FreeWarmer >>>

3.Folia bąbelkowa na uspokojenie

Nie znam osoby, która w dzieciństwie (bądź wciąż) nie lubiłaby „strzelać” małymi foliowymi bąbelkami. Wiele osób uważa to za niezwykle odprężające. To właśnie z myślą o nich powstała aplikacja BubbleWrap. Na ekranie wyświetla się nam wirtualna folia bąbelkowa, a po jej dotknięciu bąbelki pękają wydając przy tym dźwięk i drganie, jak w prawdziwej folii.

Sprawdź aplikację BubbleWrap >>>

Bubble Wrap

4. Wirtualne oczy

Bywa, ze niektóre aplikacje na telefon wydają nam się głupie i niepotrzebne, a jednak okazuje się, że mogą wnieść w życie wiele dobrego. Tak było z funkcją, dzięki której telefon może rozpoznać jakie przedmioty się przed nim znajdują i nas o tym poinformować. Już teraz aplikacja ta ułatwia życie niewidomych i niedowidzących, a w przyszłości jej nowsze i lepsze wersje mogą całkowicie odmienić ich życie, stając się ich wirtualnymi oczami.

Sprawdź aplikację Aipoly >>>

5. Niania

Telefon pomagający w opiece nad naszą pociechą? Brzmi jak wymysł z książki science fiction, prawda? A jednak! Stworzono aplikację, która pomaga rozpoznać rodzaj płaczu dziecka, a tym samym podpowiedzieć czy maluch jest głodny, śpiący czy coś go boli. Ponoć te podpowiedzi sprawdzają się w aż 96% przypadków!

Sprawdź aplikację Analiza Płaczu Dziecka >>>

6. Wykrywacz metali

Coś dla fanów Indiana Jones'a bądź po prostu dla tych, którym często zdarza się zgubić kluczyki do auta. Istnieje możliwość ściągnięcia na nasz telefon aplikacji, która zamieni go w prawdziwy wykrywacz metali. Program z wbudowanym kompasem reaguje na znajdujące się w pobliżu przedmioty wykonane z metalu. Jeszcze nikomu nie pomógł w znalezieniu prawdziwego skarbu, ale może będziesz pierwszy!

Sprawdź aplikację Wykrywacz Metali >>>

Wykrywacz Metali App

>>> ZOBACZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ AKCESORIÓW DO TELEFONÓW! <<<

7. Znajdź mój samochód

Każdy kierowca zna dobrze sytuację, gdy stoi na wielkim parkingu i z przerażeniem zastanawia się „Gdzie ja zaparkowałem swój samochód?”. Dziś w tych małych zanikach pamięci pomóc nam może nasz smartfon. Specjalna aplikacja mówi nam gdzie zaparkowaliśmy auto i za pomocą GPS-u nas do niego prowadzi. Czyż nie jest to niezwykle pomocna funkcja?

Sprawdź aplikację Odnajdź Moje Auto >>>

8.Pomoc kulinarna

Jak wiadomo – jedno zepsute jajko może zepsuć całą jajecznicę. Na szczęście nasz telefon może kontrolować jakość jajek w lodówce i naszej śniadaniowej potrawy. Specjalnie stworzona do tego foremka łącząca się bezprzewodowo z aplikacją w smartfonie, monitoruje stan i świeżość jajek, a gdy coś jest nie tak informuje nas o tym.

Sprawdź urządzenie do przechowywania jajek >>>

9. Gra na Okarynie

Okaryna to ludowy instrument muzyczny, budową przypominający flet. Co ma ona wspólnego z naszym telefonem? Otóż istnieje aplikacja, który inicjuje granie na tym właśnie instrumencie. Poprzez dmuchanie w telefon, wydaje on dźwięki okaryny i sprawia, że nawet najmniej utalentowana osoba może poczuć się jak prawdziwy muzyk. Nie, nie żartuję. Co więcej aplikacja ta, jak na swoją sporą absurdalność, jest dosyć popularna.

Sprawdź aplikację Ocarina >>>

10. Cyfrowa sekretarka

Mimo, że aplikacja ta może wydawać się nam nikomu niepotrzebna – prawie każdy japoński biznesmen ją posiada! Sztuczna inteligencja, za pomocą ciepłego kobiecego głosu, czyta nam przychodzące maile i wiadomości. Można ją także po prosić o wybranie numeru do klienta czy przypomnienie o umówionym spotkaniu. Co więcej po zakończeniu pracy, życzy nam ona „dobrego popołudnia”!

Sprawdź aplikację My Secretary >>>

Grafika -Aplikacje2

CZOŁOWE SMARTFONY DOSTĘPNE NA RYNKU:

>>>iPhone 7 

>>>Huawei P8 Lite

>>>Samsung Galaxy J5 

>>>Sony Xperia M5

>>>Xiaomi Redmi 3s

Zaskakujących, często absurdalnych, a często bardzo pomocnych aplikacji dla naszych telefonów jest dużo dużo więcej, a ich liczba wciąż rośnie. Wysokiej jakości aparaty fotograficzne, niezwykle precyzyjne mapy czy bardzo dobry dźwięk w naszym smartfoniejuż nikogo nie dziwi, a wręcz każdy tego wymaga. Dlatego też producenci telefonów i twórcy aplikacji chcą zwrócić naszą uwagę coraz to bardziej wymyślnymi gadżetami telefonicznym, a kiedy wydaje nam się, że już nic nie jest w stanie nas zaskoczyć – wtedy pojawia się aplikacja, która pokazuje nam jak bardzo się myliliśmy. Ciekawe jakie nowe telefoniczne niespodzianki szykują dla nas programiści?

blog comments powered by Disqus
10 Rzeczy, Które Nie Wiedziałeś, Że Zrobi za Ciebie Twój Smartfon!