PODPOWIEDZI:

Jaki Wybrać Tablet 2w1 Dla Ucznia/Studenta?

Jaki Wybrać Tablet 2w1 Dla Ucznia/Studenta?

Zkomputeryzowane Zeszyty to już obecnie powoli standard. Coraz mniej widujemy tradycyjne notatki sporządzone na papierze przy pomocy długopisu, coraz częściej natomiast pojawiają się Laptopy. Mimo, że z upływem czasu Laptopy stają się coraz lżejsze i smuklejsze - dla wielu to wciąż zbyt wielki gabaryt, aby nosić go do szkoły czy na uczelnie.

Dlatego mamy dla was alternatywę - zestawienie tabletów 2w1 - małych, eleganckich urządzeń w zestawie z odczepianymi lub składanymi klawiaturami. Tablety są pod kontrolą Windowsa 10 i można na nich wykonywać dokładnie takie same operacje jak na laptopie, biorąc pod uwagę ograniczoną wydajność. Oto 5 modeli wartych uwagi w tym segmencie.

Kiano Intelect X1

Kiano Intelect X1 to najtańszy model w naszym zestawieniu. Pod 10-calowym ekranem dotykowym o rozdzielczości 1280x800 pixeli kryje się procesor Intel Atom o taktowaniu 1,84 GhZ. Całość wspomagana jest przez 2GB Ramu oraz 32GB pamięci flash. Jest to bazowy model, który dostaniemy już za około 780zł. Idealny do notatek, słuchania muzyki czy tworzenia prezentacji na zajęcia - no i oczywiście do przeglądania internetu. Bateria również da radę - 8100 mAh starczy na cały dzień pracy bez żadnych problemów.

Kiano Intelect X1

Kiano Intelect X2

Za dopłatą 100zł otrzymamy Kiano Intelect X2 - mocniejszego brata X1, który ma 4GB RAM oraz dysk SSD 64GB. W tej cenie jest to na prawdę niesamowita perełka, którą warto rozważyć!

Kiano Intelect X2

Acer One S1002

Alternatywą dla tabletów Kiano jest Acer One S1002 - Posiada identyczne podzespoły jak Kiano Intelect X1, jednak różni się designem i pojemnością baterii.

Acer One S1002

HP Pavilion X360

No i coś dla tych z większym budżetem - HP Pavilion X360. 11,6 Cali, rozdzielczość 1366x768. Do tego 4GB RAM i procesor Celeron o taktowaniu 2,16 Ghz. Taki zestaw z pewnością wygrywa względem wcześniej opisanych Intel Atomów. Poza pamięcią flash na system ten tablet wyposażony jest w dodatkowe 500GB Dysku HDD. Całość zasilana pojemną baterią, dzięki której przez cały dzień nie będziemy musieli szukać źródła prądu. HP Pavilion X360 dostaniemy za około 1400zł.

HP Pavilion X360

I to tyle. Choć może się wydawać, że 4 modele to mało - w tym przedziale cenowym wybraliśmy absolutne perełki, które nie zawiodą was płynnością działania i podzespołami. Jeżeli natomiast szukacie czegoś jeszcze tańszego - tablety z Androidem oraz doczepianą klawiaturą USB nie pozwolą na tyle, na ile pozwalają zestawy 2w1, ale z pewnością dadzą radę w podstawowych zastosowaniach szkolnych.

Sprawdź również:

blog comments powered by Disqus
Jaki Wybrać Tablet 2w1 Dla Ucznia/Studenta?