PODPOWIEDZI:

TOP 7 Gier MOBA 2017 - Sprawdź Najciekawsze Tytuły!

TOP 7 Gier MOBA 2017 - Sprawdź Najciekawsze Tytuły!

Przed wami TOP 7 gier MOBA, która aktualnie cieszą się największą popularnością lub nieźle rokują na najbliższe miesiące. Sieciowe areny rosną jak grzyby po deszczu. Dzisiaj oddzielimy ziarno od plew!

Z roku na rok na rynku pojawia się coraz więcej gier z gatunku MOBA i aż trudno uwierzyć, że wszystko wzięło się z fanowskiej modyfikacji do Starcrafta. Aktualnie omawiany segment elektronicznej rozrywki oferuje nam dużo więcej, dużo ciekawszych opcji. Nie myślcie zatem, że MOBA oznacza wyłącznie widok z lotu ptaka i setki bohaterów posiadających po cztery umiejętności. Postanowiłem zebrać dla was kilka najciekawszych, aktualnie wschodzących bądź istniejących już od dawna, aczkolwiek niesamowicie popularnych tytułów. Rzućcie okiem na to, co moim zdaniem jest warte waszej uwagi!

BATTLERITE

Umieściłem tutaj hit platformy Steam sprzed kilku tygodni, a chodzi oBattlerite, czyli tytuł znajdujący się we wczesnym dostępie, który zyskał niesamowitą ilość pozytywnych ocen w krótkim czasie. Co jest przyczyną tego sukcesu? Przede wszystkim krótkie mecze (jak na grę typu MOBA), a co za tym idzie - szybki rozwój bohatera. Poza tym w obrębie bardzo dobrej oprawy wizualnej umieszczono dość niekonwencjonalny (jak na arenę) sposób przeprowadzania walk.

O ile zazwyczaj dostajemy wieże, minionki i linie to tutaj postawiono na bezpośrednie starcia z założeniami znanymi z deathmatchy. Stąd też krew leje się strugami, a kolejnym zgonom nie ma końca. Ciekawym elementem jest publiczność, która dzięki efektownym akcjom skłania się ku jednej z drużyn, a to z kolei owocuje nagrodami pod koniec danej partii. Niestety, jak to bywa z wczesnym dostępem, wymaga on opłaty. W tym wypadku mówimy o kwocie rzędu kilkunastu euro, chociaż z całą pewnością możecie spodziewać się promocji i zniżek cenowych!

Battlerite gra MOBA

GIGANTIC

Gigantic jest niezwykle dynamiczną areną 3D, w której główną rolę odgrywają nie tyle gracze, ile dwa ogromne, nacierające na siebie stworzenia. Jako gracze podróżujemy po malowniczym środowisku z częściowo wyniszczanymi elementami, gdzie walczymy z przeciwną drużyną. Zdobyta w ten sposób energia pozwala naszej gigantycznej bestii przeprowadzić szturm na wrogiego potwora, który obezwładniony staje się dla nas (graczy) łatwym celem. Niewątpliwą zaletą jest bardzo oryginalna szata graficzna, niesamowicie dynamiczne, jak i efektowne walki, a także to, że całość nie ogranicza nas do poruszania się po liniach. Rolę wież odgrywają natomiast pomniejsze istoty, które możemy tworzyć w punktach kluczowych. Jak jednak wspomniałem całość na razie nie jest dostępna dla wszystkich, bowiem tytuł można pobrać wyłącznie w sklepie Microsoftu na Windows 10, jednak trwają prace nad platformą otwierającą grę również na starsze systemy. Ów tytuł warto zatem śledzić!

Gigantic Gra MOBA

PARAGON

Postanowiłem umieścić tutaj hucznie zapowiadany, a aktualnie bardzo dobrze prowadzony tytuł od Epic Games, który przede wszystkim charakteryzuje się epicką szatą graficzną. Zachwyci ona każdego fana arenowych starć. Jeśli chcecie pograć na maksymalnych ustawieniach, zdecydowanie warto posiadać odrobinę mocniejszy sprzęt. Paragon, bo o nim mowa, stał się jednym z popularniejszych tytułów, oferujących dzięki zaangażowaniu twórców częste aktualizacje i dodawanie nowych postaci. Owa MOBA wymaga od całej drużyny solidnego skoncentrowania nie tylko na walce i destrukcji wież wroga. Każdy musi zadbać o ilość przejętych „wiertarek”, które wydobywają dla nas istotny w rozgrywce surowiec. Bądźmy jednak szczerzy. Mówiąc paragon każdy ma w głowie piękną grafikę na komputerze czy PlayStation 4 i nic nie wskazuje na to, aby którykolwiek konkurent pod tym względem miał Paragona zdetronizować.

Paragon Gra MOBA

HEROES OF THE STORM

O ile World of Warcraft jest niewątpliwym królem w swojej kategorii to Heroes of The Storm już tak dobrze się nie sprzedał. Nie mniej jednak jest to wart waszej uwagi tytuł, który łączy w sobie definitywnie jedne z najlepszych uniwersów w branży gier. Od Warcrafta po DiabloOverwatch, a wszystko opatrzone charakterystyczną dla Blizzarda dawką humoru, grafiką i jakby nie było dokładnością wykonania. Wszystko charakteryzuje dopieszczona forma a każdy mecz daje spory zastrzyk emocji, bo repertuar cech w potyczkach jest niestandardowy. Do dyspozycji dostajemy kilka różnorodnych trybów, gdzie walka staje na drugim planie, a pierwszą czynnością jest przykładowo składanie ofiar czy przechwytywanie obiektów. Dla fana gier Blizzarda obowiązkowa pozycja, bo jest ona naprawdę dobra!

Heroes of The Storm Gra MOBA

SMITE

Pierwsza trójka może być i prawdopodobnie będzie dla was najmniejszym zaskoczeniem. Brązowy medal otrzymuje SMITE, którego baza graczy, jak i świat rozwijają się bardzo prężnie. Tuż obok Paladins jest to aktualnie projekt, nad którym panowie z Hi-Rez spędzają najwięcej czasu. Bogowie z przeróżnych mitologii chwycili za serca, podobnie jak fakt, że był to definitywnie jeden z pierwszych tytułów, który solidnie wziął się za przenoszenie środowiska gry typu MOBA do grafiki 3d. Kto by z resztą nie chciał zobaczyć Zeusa, Ra czy Odyna w pełnej okazałości? Teraz jest to zdecydowanie najpopularniejszy tego typu produkt z ogromnym zapleczem e-sportowym i fantastycznie rozwijającym się światem gry, gdzie bohaterowie pojawiają się co rusz, oferując powiew świeżości w tej jakże dynamicznej i popularnej grze MOBA.

Smite Gra MOBA

LOL CZY DOTA 2?

Pojedynek Dota vs LoL
Miejsce drugie i pierwsze to coś, co zostawię wam do przedyskutowania. Wiecie lub nie, ale istnieją dwa obozy, zatem będąc w pełni świadomym wojny, jaką one ze sobą prowadzą daję wam dwa miejsca i dwie propozycje, które sobie do nich przyporządkujecie.

W lewym narożniku League of Legends, czyli definitywnie MOBA z największą bazą graczy. Poza tym mówimy o bardzo dobrym zapleczu e-sportowym i naprawdę długą historią sięgającą momentu, kiedy to gatunek tak naprawdę dopiero stawał się popularny. Dlaczego ludzie lubią LoL-a? Jest to przystępny, dobrze zoptymalizowany świat o bajkowej grafice i szeregu postaci do zdobycia. Szkoda natomiast, że postacie wymagają zakupu, a jeśli nie potrafimy zaoszczędzić waluty to zostają nam systematyczne rotacje. LoL posiada bardzo zawiłe i bogate lore, dzięki czemu tło fabularne można w zasadzie czytać jak książkę.

Zobacz też: Najlepsze w sieci zestawy komputerowe

League of Legends Gra MOBA
W narożniku prawym oczywiście Dota2, która jest następcą pierwowzoru dla wszystkich gier MOBA na świecie. Serwowana przez Valve produkcja szczyci się najlepszymi wynikami na platformie Steam, a jej wynikom trudno dorównać. W porównaniu do swojego przeciwnika Dota2 nowego gracza potrafi przeżuć i wypluć, a jej oprawa graficzna sprawia, że na byle gracie raczej nie zagracie. Na jej korzyść przemawia ogromna liczba dostępnych za darmo bohaterów oraz e-sportowy światek, który (jeśli wierzyć liczbom) jest najbardziej dochodowym w e-sporcie. Gwiazdy słynnego turnieju The International zgarniają gigantyczną ilość gotówki, czego można im gratulować. Najistotniejszy przynajmniej dla mnie jest fakt, że druga odsłona czerpie garściami, jeśli chodzi o uniwersum i bohaterów z „jedynki”, urozmaicając ją o dodatkowe tryby i szereg skórek, ale tych również i LoL ma sporo w swoim zanadrzu.

Dota 2 Gra Moba
Jak Wy zapatrujecie się na ranking? Co wymienilibyście no i w końcu, która gra jest dla was TOP1? Liczę na sporo waszego feedbacku, jak również kulturalną dyskusję, chociaż wiem, że w przypadku tak śliskiego tematu, jak MOBY może być ciężko z utrzymaniem emocji!

MiejsceGra MOBA

7

Battlerite

6

Gigantic

5

Paragon

4

Heroes of The Storm

3

SMITE

2/1

WASZA DECYZJA! (LoL czy Dota2)

blog comments powered by Disqus
TOP 7 Gier MOBA 2017 - Sprawdź Najciekawsze Tytuły!