PODPOWIEDZI:

10 Najlepszych Gier 4K, Które Zajadą Twój komputer!

10 Najlepszych Gier 4K, Które Zajadą Twój komputer!

Życie graczy toczy się wokół pikseli. Pierwsze gry posiadały dość prymitywną grafikę i niską rozdzielczość. Wraz z rozwojem technologii, aspekt graficzny bardzo się zmienił. Teraz standardem jest 1080p i 60 klatek. Jak to jest w rzeczywistości, każdy z nas wie. Gry konsolowe mają czasami mniejszą rozdzielczość 900p i 30 klatek. Twórcy sprzętu już teraz myślą o przyszłości, oferując monitory, pozwalające renderować rozdzielczość 4k. Zapraszam do dalszej części artykułu.

10. The Evil Within

The Evil Within to straszak, który nie przypadł mi do gustu. Spodziewałem się strachu, a otrzymałem grę akcji z elementami przetrwania. Gra posiadała także dość spore wymagania sprzętowe, przez co większość graczy komputerowych, musiało rozejrzeć się za nową kartą graficzną. Co ciekawe The Evil Within pozwalał uruchomić się w rozdzielczości 4k, kiedy tylko dysponowaliśmy odpowiednim sprzętem. Niestety czarne poziome paski nie znikały chyba, że zastosowaliśmy pewien trik.

Gra The Devil Within

9. Ryse: Son of Rome

Był to tytuł startowy na konsolę Xbox One. Muszę przyznać, że gra wyglądała znakomicie. Warto było nawet kupić konsolę, dla Ryse: Son of Rome. W niej mogliśmy wcielić się w rzymskiego centuriona. Gra posiadała przepiękną grafikę, a posiadacze lepszych komputerów mogli nawet zagrać w rozdzielczości 4k.

Ryse: Sons of Rome

8. Elite Dangerous

Kolejny wielki tytuł, który oferuje graczom, możliwość zagrania w rozdzielczości 4k. Elite Dangerous wyszedł całkiem niedawno, ale twórcy na pewno za szybko nie zapomną o swoim dziele. Jest niezwykle ogromna i potrzebuje sporej ilości czasu, aby doprowadzić tą grę do perfekcji, eliminując błędy. W grze wcielamy się w pilota statku kosmicznego. Przemierzamy różne galaktyki, walcząc z przeciwnikami i wypełniając zadania. Szkoda tylko, że musimy posiadać, aż tak silny komputer.

Gra Elite Dangerous

7. Titanfall

Pamiętam czasy, jak w grach sieciowych grało się na rozdzielczości 800x600, z detalami na low. Tylko po to, aby rozgrywka była jak najbardziej płynna. Teraz podobne zabiegi, nie są już na szczęście wymagane. Można za to pozwolić sobie na sporo większą rozdzielczość, jeżeli tylko mamy taką możliwość. Dodatkowa przestrzeń w grach sieciowych, przydaje się, szczególnie jak będziemy walczyć z olbrzymimi mechami.

Gra Titanfall

6. Batman: Arkham Origins

Tegoroczny Batmana, nie może się poszczycić dobrą optymalizacją. Komputerowa wersja została nawet zatrzymana na Steam. Dopiero jak twórcy uporają się z problemem, Batman: Arkham Knight ponownie trafi na komputery. Kiedyś tak nie było i można było uruchomić tą grę w dużo większej rozdzielczości.

Gra Batman: Arkham Origins

5. Lords of the Fallen

Polski tytuł, który zyskał popularność. Modne się stały niezwykle trudne i wymagające gry, pokroju Dark Souls. Lords of the Fallen to jedna z takich gier, a do tego posiada piękną grafikę. Podobnie można zwiększyć rozdzielczość na 4k, kiedy tylko mamy taką możliwość. Na pewno nam się to opłaci.

Gra Lords of the Fallen

4. Project CARS

Nie znam innej drugiej takiej gry wyścigowej, jak Project CARS. Jest to przeogromny tytuł, posiadający masę wozów i sporą ilości tras. Do tego wygląda obłędnie na najwyższych ustawieniach graficznych. W przypadku Project CARS mogę zrozumieć, wizję twórców. Podzielam zastosowanie wyższej jakości tekstur i graniu w rozdzielczości 4k.

Gra Project Cars

3. Grand Theft Auto V

Tytuł, który idealnie wpasował się w czasie. Pojawił się na ubiegłej oraz nowej generacji konsol. W tym roku pojawiła się wersja komputerowa. Do tego sprzedał się znakomicie, niezależnie od platformy. Gracze PC są o tyle w lepszej sytuacji, że mogą dodatkowo wgrać modyfikacje zupełnie odmieniające grę. Mogą także grać na olbrzymim monitorze w rozdzielczości 4k, jeżeli posiadają NVIDIA GTX980 w SLI.

Gra Grand Theft Auto V

2. Elder Scrolls V: Skyrim

Trochę starszy tytuł, ale niezwykle grywalny. Moderzy stworzyli olbrzymią ilość modyfikacji, zmieniających zupełnie grę. Po nowe questy, a kończąc na lepszej grafice. Poprawieniu tekstur i wgraniu wielu innych ciekawych wodotrysków. Podobnie możemy pozwolić sobie na granie w znacznie wyższej rozdzielczości.

Gra Elder Scrolls V: Skyrim

1. Wiedźmin 3

Chyba nikt nie spodziewał się na tej pozycji innej gry? Wiedźmin 3 to wyśmienita gra komputerowa, na którą wielu czekało ponad 20 lat. Mechanika, poprawiona względem poprzednich części, masa zadań do wykonania i olbrzymi otwarty świat. Znam takich graczy, którzy specjalnie nie używają konia, aby móc delektować się wszystkimi napotkanymi miejscami. Serio, są tacy śmiałkowie na tej planecie. Wiedźmin 3 umożliwia granie w wyższych rozdzielczościach, ale musimy posiadać nielichą maszynę. Podobnie jak w przypadku GTA 5, musimy dysponować przynajmniej dwoma egzemplarzami NVIDIA GTX980.

Gra Wiedźmin

blog comments powered by Disqus
10 Najlepszych Gier 4K, Które Zajadą Twój komputer!