PODPOWIEDZI:

6 Najlepszych Polskich Gier

6 Najlepszych Polskich Gier

Wiedźmin to nasza duma narodowa, jednak są gry, które za granicą także zyskały popularność. Zapraszamy na listę 6 najlepszych polskich gier!

1. This War of Mine

Ta gra 11bitstudios, była na ustach wszystkich w roku 2014. Poruszała temat wojenny, jednak zupełnie innej perspektywy. Gracz kierował grupą cywili w okupowanym mieście. W tym niebezpiecznym okresie, bohaterowie byli zdani tylko na siebie. Musieli szukać pożywienia, leków i innych przedmiotów niezbędnych do przeżycia. Często gracz musiał podejmować trudne decyzje, które miały wpływ na dalszą rozgrywkę. Zdecydowanie warto zagrać, jakby jakimś cudem ominął was, ten wyśmienity tytuł. Wkrótce pojawić się ma wersja mobilna, na platformy iOS i Android.

Gra na PC This War of Mine od 47 zł >> 

Polecane: Recenzja This War of Mine - Kolejna Znakomita Gra!

2. Bulletstorm

Bulletstorm to znakomity FPS, który wprowadzał do tego gatunku kilka nowości. Za poszczególne zabójstwa, otrzymywaliśmy określoną ilość punktów. Tworząc przeróżne brutalne zbrodnie, punkty sypały się na lewo i prawo. Sama architektura poziomów zachęcała nas, do tworzenia przeróżnych niebezpiecznych kombinacji. Ograniczała nas jedynie wyobraźnia. Do tego Bulletstorm miał znakomity wulgarny klimat, który mi się podobał. Bluzgi pojawiały się niemal w każdym zdaniu, ale miały one uzasadnienie. Do tego pojawiało się bardzo dużo easter eggów, podczas rozgrywki jak i specyficznego humoru. Teraz Bulletstorma można kupić po niezwykle okazyjnej cenie, do czego bardzo zachęcam.

Gra Bulletstorm na PC od 21 zł >>

3. Zaginięcie Ethana Cartera

Zaginięcie Ethana Cartera to kolejna gra, z której Polacy mogą być dumni. Ta genialna przygodówka, ma wszystko co moim zdaniem, powinna posiadać gra z tego gatunku. Wciągająca historia, eksploracja otoczenia, rozwiązywanie zagadek i przepiękna fotorealistyczna grafika. Do tego na słuchawkach, możemy delektować się genialną muzyką. Zaginięcie Ethana Cartera to arcydzieło w każdym calu. Nawet gracze, którzy nie przepadają za przygodówkami, powinni znaleźć coś dla siebie.

Gra Zaginięcie Ethana Cartera od 79 zł >>

Zobacz także: Recenzja Zaginięcie Ethana Cartera

4. Painkiller

Painkiller to gra, która pojawiła się znikąd, a podbiła serca graczy. Rozgrywka przypominała pod względem rozwałki, pierwszego Serious Sama. Strzelanie do olbrzymiej chmary przeciwników, jest tutaj na porządku dziennym. Bronie praktycznie nie potrzebują przeładowania. Pokonani przeciwnicy pozostawiali dusze, które po zebraniu określonej ilości, pozwalały nam na wcielenie się w prawdziwego demona. Ten siał zamęt na poziomach i niszczył wszystkich rywali dookoła. Gra na ówczesne czasy, posiadała dość dobrą fizykę jak i ponury i ciężki klimat. Warto wspomnieć, że Painkiller w dniu premiery kosztował zaledwie 20zł. Oferował masę godzin dobrej zabawy, a wiele innych developerów, mogło się uczyć od People Can Fly, jak powinno się robić gry.

CD-Key do Gry Painkiller Black Edition od 29 zł >>

5. Dying Light

Dying Light to prawdziwy hit, który mocno namieszał, na początku roku. Gracze pokochali bezkarne mordowanie zombiaków. Developerzy wyciągnęli wnioski z poprzedniej gry Dead Island. Poprawili błędy i stworzyli coś naprawdę wartego zagrania. Grę warto wypróbować na własnej skórze, na pewno się nie rozczarujecie! Zapraszam także do naszych materiałów, poświęconych tej grze.

Gra Dying Light na PC od 89 zł >>

6. Earthcore: Shattered Elements

Earthcore: Shattered Elements to dość nowa gra, jednak warto o niej napisać. Gra to dzieło od wrocławskiego developera i jest na ustach prawie wszystkich. Gracze ponownie zakochali się w grach karcianych. Widać to po sporym zainteresowaniu Hearthstone. Earthcore idealnie wbija się w niszę związaną z grami w karty. Nie naśladuje wielkiego giganta, a opiera się na bardzo prostych zasadach, w których rządzą żywioły: ziemia, woda i ogień.  Zainteresowanym polecam artykuł związany z wersją beta: Earthcore Z Czym To Się Je? - Przyglądamy Się Zamkniętej Becie Na iOS!

blog comments powered by Disqus
6 Najlepszych Polskich Gier