PODPOWIEDZI:

Recenzja Zaginięcie Ethana Cartera

Zaginięcie Ethana Cartera bardzo często znajdowało się w naszych zestawieniach gier. Mimo, że nie pojawiła się recenzja tego tytułu. Czas to zmienić, jak mówi stare porzekadło, lepiej później niż wcale. Zapraszam was do przeczytania recenzji Zaginięcia Ethana Cartera!

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Sposób opowiadania historii
  • Wciąga
  • Zagadki detektywistyczne
  • Przepiękna oprawa graficzna
  • Dubbing
  • Fabuła
WADY
  • Zbyt krótka

Zaginięcie Ethana Cartera 5

HISTORIA

W grze wcielamy się w postać detektywa Paula Prospero. Trafia on do niezwykle pięknej górskiej doliny, Red Creek Valley. Naszym zadaniem jest odnalezienie tytułowego chłopca, Ethana Cartera. Za grę odpowiedzialne jest nowe studio Adriana Chmielarza, The Astronauts. W przeszłości ów autor, tworzył naprawdę świetne gry przygodowe. Tak też jest i tym razem. Fabuła stanowi jedną z najważniejszych elementów tej produkcji. Mamy sporą dowolność w przechodzeniu. Kiedy pominiemy jedną z zagadek, będziemy mogli do niej wrócić później. Bardzo się to przydaje, ponieważ na początku niezwykle łatwo jest pominąć coś istotnego.

Zaginięcie Ethana Cartera 1

ROZGRYWKA

Tytuł posiada kilka zagadek, które trzeba rozwiązać. Najbardziej podobały mi się śledztwa. Trafialiśmy do miejsca zbrodni, następnie szukaliśmy poszlak. Po zebraniu wszystkich dowodów, mogliśmy otworzyć całą sytuację. Autorom udało się osiągnąć dość dobry efekt, dzięki specjalnym mocom głównego bohatera. Paula Prospero potrafił wejść w umysł ofiary, aby otworzyć zdarzenia przed śmiercią. Pomysł ten był niezwykle trafiony, szkoda, że takich rozwiązań nie było zbyt wielu podczas całej rozgrywki. Oprócz tych zagadek, pojawiały się także logiczne i lekko zręcznościowe. Urozmaicały one rozgrywkę i bardzo dobrze wkomponowały się w całą grę.

Zaginięcie Ethana Cartera 2

Dying Light - Czyli Szkoła Survivalu w Mieście Zombie

GRAFIKA

Zaginięcie Ethana Cartera jest jedną z najładniejszych gier komputerowych. Studio The Astronauts wykonało kawał dobrej roboty tworząc grafikę. Warto wspomnieć, że przy tworzeniu oprawy wizualnej, autorzy wykorzystywali technologię zwaną fotogrametrią. Polega to na wykonywaniu bardzo wielu zdjęć jednego obiektu, po czym powstaje obiekt trójwymiarowy w komputerze. Jest to niezwykle trudne i czasochłonne zajęcie. Efekt jest jednak powalający i warty włożonej pracy. Lokacje same się proszą, aby wykonać zrzut ekranu i opublikować je na Twitterze czy Facebooku. Realistyczne budynki, ciekawie zaprojektowane kopalnie i pięknie wyglądające lasy. To wszystko się tutaj znajduje i tylko czeka, aby gracz mógł to niezwykłe miejsce zwiedzić. Klimat jest niezwykle gęsty, miejsce jest dość piękne, a wydarzyły się tutaj takie potworności.

Zaginięcie Ethana Cartera 3

Muzyka

Gra posiada przepiękną ścieżkę audio. Rzadko kiedy wspominam o tym elemencie podczas pisania recenzji. Najbardziej podobał mi się track Valley of the Blinding Mist. Jest niezwykle piękny i dodaje klimatu, temu opuszczonemu miejscu. Często odtwarzam sobie całą ścieżkę dźwiękową na YouTube. Podczas grania polecam szczególnie grać na słuchawkach. Wspomnę jeszcze o polskim dubbingu, który to mi się niezwykle podobał. Wszystkie głosy, wyśmienicie pasowały do swoich postaci.

Zaginięcie Ethana Cartera 4

PODSUMOWANIE

Zaginięcie Ethana Cartera to niezwykle dobra gra. Jednak nie jest ona dla każdego. Rozgrywka jest dość powolna, szukamy poszlak, rozwiązujemy zagadki i na końcu cieszymy się z ich ukończenia. Nie ma w tym tylu zbyt wielu akcji, pokroju grom z serii Call of Duty. Jednak trafiają się także bardziej dynamiczne momenty, a niekiedy dość straszne. Zaginięcie Ethana Cartera to przede wszystkim dobra gra przygodowa z możliwością eksploracji i ciekawie opowiedzianą historią. Świat gry jest na tyle duży i ciekawy, że miałem ochotę go zwiedzać. Poznawać jego sekrety, szukać znajdziek czy zdobywać osiągnięcia na Steamie. Każdy z elementów stoi na wysokim poziomie i widać olbrzymi wkład twórców w tą produkcję. Zdarzają się sporadyczne błędy wyświetlaniu grafik, ale są to na tyle rzadkie sytuacje, że można powiedzieć, że jest to tytuł niemal idealny. Zaginięcie Ethana Cartera trafiło na komputery, ale w niedalekiej przyszłości, produkcja ma trafić także na konsolę Sony Playstation 4.

Grę można kupić na: cdp.pl

Wymagania: Core 2 Duo 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), 9 GB HDD, Windows XP(SP3)/Vista/7/8

Inteligentny Ultrabook Lenovo Yoga 3 Pro

blog comments powered by Disqus
Recenzja Zaginięcie Ethana Cartera