PODPOWIEDZI:

Jakie Akcesoria do Konsoli Warto Kupić – Radzimy Krok po Kroku

Jakie Akcesoria do Konsoli Warto Kupić – Radzimy Krok po Kroku

Od wielu lat gry cieszą się ogromnym powodzeniem, szczególnie wśród młodzieży. W ten sposób niektórzy z nas spędzają wolny czas po całym dniu w szkole lub pracy. Aby móc w pełni korzystać z dobrodziejstw tego wynalazku, warto zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria i kontrolery do gier. Które gadżety warto kupić, a które należy omijać szerokim łukiem?

Oryginalne akcesoria czy zamienniki?

Użytkownicy konsol do gier mają możliwość skorzystania z oryginalnych akcesoriów pochodzących od takiego samego producenta bądź mogą też dokonać zakupu pochodzącego od firm trzecich. Najbardziej istotną kwestią padów wyprodukowanych przez takiego samego producenta jest pełna kompatybilność. Wykorzystanie odpowiednich akcesoriów zwiększa szansę prawidłowego wykrycia kontrolera przez oprogramowanie konsoli. W przypadku tanich zamienników mogą wystąpić z tym problemy. Możliwe jest zaprzestanie ich działania np. po aktualizacji oprogramowania. Zaletą padów od konsoli Xbox 360 i One oraz PlayStation 4 jest to, że są bardzo popularnymi produktami o szerokim zastosowaniu. W przypadku wytworu Microsoftu spora część gier jest dostosowana pod ten kontroler i należy dokupić tylko małe akcesorium, aby korzystać z niego w grach komputerowych. Pad od PlayStation 4 można z kolei bezproblemowo połączyć poprzez Bluetooth z innymi urządzeniami, również mobilnymi.

Xbox One

Oryginalne kontrolery mogą być dość kosztowne, co dla sporej ilości klientów stanowi główny powód, dla którego nie decydują się na ich zakup. Powinniśmy jednak być czujni, ponieważ idąc tropem bardzo atrakcyjnej cenowo oferty z niesprawdzonego źródła, możemy natknąć się na podrabiane akcesorium niewiadomego pochodzenia. Takie podróbki nie gwarantują już takiej samej jakości wykonania jak oryginalne akcesoria do konsol Xbox i PlayStation.

Jeżeli decydujemy się już na zakup produktu pochodzącego od innej firmy, warto najpierw prześledzić internetowe fora w celu poznania opinii innych użytkowników. Często takie kontrolery również są w stanie zaoferować zadowalającą jakość wykonania, a także obsługiwać najważniejsze funkcje. Duża część graczy świadomie wybiera kontroler do konsoli pochodzący od innego producenta. Spore znaczenie mają tutaj przede wszystkim indywidualne preferencje. Akcesoria firm trzecich mogą mieć inną budowę oraz kształt, który może cechować się większą wygodą w trakcie dłuższych sesji z konsolą. Nie istnieje jednak obiektywna odpowiedź na pytanie, który pad jest najwygodniejszy. Wszystko zależne jest od naszych własnych upodobań.

Adapter do PC

Nawet użytkownicy konsoli niejednokrotnie lubią także pograć na komputerze. Argumentów ku temu może być kilka. Gry na PC są tańsze. Oprócz tego nie każdy tytuł trafia na konsolę nowej generacji (i odwrotnie – nie wszystkie można znaleźć w komputerze). W związku z tym posiadaczowi Xboxa One na pewno przyda się bezprzewodowy adapter do PC. Dzięki niedużemu urządzeniu, podłączanemu do złącza USB, można skorzystać z ulubionego pada także na komputerze. System Windows sam odnajdzie i pobierze właściwe sterowniki.

Kabel HDMI

Podczas wyboru odpowiednich akcesoriów do gry, warto na początku zaopatrzyć się w porządny kabel, dzięki któremu będziemy mogli w pełni doświadczyć niepowtarzalnej grafiki HD. Najpierw powinniśmy sprawdzić, jakie maksymalne rozdzielczości można przesyłać poprzez ten kabel. Do Full HD będzie potrzebny znacznie lepszy model, aniżeli w przypadku HD Ready. Rozbieżności te wynikają z faktu, iż tańsze kable nie są certyfikowane do wyższych rozdzielczości i nie możemy mieć pewności, czy je obsługują.

Pad do PS4

Gamepady

Do wyboru możemy mieć zarazem przewodowe, jak i bezprzewodowe joypady. Dużą zaletą bezprzewodowych kontrolerów do gier jest to, że ruch naszych rąk w trakcie rozgrywki nie jest w żaden sposób ograniczony. Niestety nie można tego powiedzieć o przewodowych padach. Użytkownik musi znajdować się blisko ekranu, gdyż ogranicza go długość kabla. Może być za to pewny, że jego kontroler nie rozładuje się podczas gry. Taka frustrująca sytuacja może przydarzyć się w każdej chwili, gdy nie będziemy na bieżąco kontrolować stanu naładowania akumulatora bezprzewodowego pada. Przed zakupem nowego kontrolera do gier powinniśmy się upewnić, czy ma on odpowiedni układ klawiszy. Gamepady muszą cechować się wygodą, warto wybrać taki model, który swoim wyglądem oraz rozmieszczeniem przycisków przypomina swoje konsolowe odpowiedniki. Należy także zwrócić uwagę na obsługę wibracji oraz możliwość programowania przycisków. Joypady doskonale sprawdzają się zarówno w grze wieloosobowej, jak i w rozgrywce jednego gracza.

Kierownica

Dzięki kierownicy można poczuć się jak prawdziwy rajdowiec. Warto wybrać jak najbardziej dopracowane technicznie urządzenie, którym łatwo skręcać podczas wirtualnych rozgrywek. Niektóre modele posiadają również klakson. Doskonale wywożony produkt to gwarancja sukcesu, a płynność ruchów z pewnością będzie mieć kluczowe znaczenie dla prędkości naszego wirtualnego pojazdu.

Headset i słuchawki

Wiele gier umożliwia prowadzenie rozmowy pomiędzy graczami. Jeżeli więc mowa o akcesoriach do PS4, to z pewnością warto zainwestować w headset lub odpowiednie słuchawki. Co najważniejsze nie muszą to być oryginalne akcesoria, ale jedno z kompatybilnych urządzeń bluetooth. O gamingowym potencjale słuchawek nie trzeba dużo dyskutować. Każdy, kto chociaż raz przemierzał wirtualne korytarze podczas tropienia przeciwnika, wie, jak istotne jest precyzyjne rozpoznanie dźwięków otoczenia. Słuchawki dla graczy nie tylko umożliwiają eliminację odgłosów bitwy dającej się we znaki domownikom, ale również efektywnie wspierają samą rozgrywkę.

Razer

Kamera

Dzięki konsoli możemy rozegrać wiele rozgrywek, jednak niektóre z nich do jeszcze lepszego funkcjonowania potrzebują kamery. Oczywiście nie jest to niezbędny dodatek, jednak potencjał drzemiący w tym urządzeniu jest naprawdę duży. W wielu produkcjach bez kamery nie będzie możliwe zdobycie wszystkich trofeów.

Podsumowanie

Wybór dostępnych akcesoriów do gier jest naprawdę ogromny. Powyżej przedstawiono jedynie małą część urządzeń, dzięki którym wirtualne przygody staną się jeszcze bardziej realne, a komfort gry będzie zdecydowanie większy. To za ich pośrednictwem można sterować postaciami, pojazdami oraz przedmiotami, a także w pełni utożsamić się z wyimaginowanym bohaterem.

blog comments powered by Disqus
Jakie Akcesoria do Konsoli Warto Kupić – Radzimy Krok po Kroku