PODPOWIEDZI:

Złapaliśmy Legendarne Pokemony! Dlaczego Warto Powrócić do Pokemon Go?

Złapaliśmy Legendarne Pokemony! Dlaczego Warto Powrócić do Pokemon Go?

Od premiery Pokemon GO minął już rok. Wystarczyło kilka miesięcy, by grę pobrało ponad 100 milionów użytkowników. Większość jednak to tak zwani ,,sezonowcy", którzy gry spróbowali i szybko z niej zrezygnowali. Po minionych 12 miesiącach sporo się zmieniło i nareszcie wprowadzono obiecane rajdy. Jak dziś wygląda rozgrywka i czy warto do niej wrócić?

CZYM JEST RAJD?

Zdecydowanie największą zmianą, jaką wprowadził Niantic do swojej gry - nie licząc drugiej generacji pokemonów - są tak zwane rajdy. Polegają one na łapaniu rzadkich pokemonów w tak zwanych gymach. Nie każdy jednak jest taki sam. Poziom ich siły klasyfikowany jest w gwiazdkach oraz w ,,COMBAT POWER". Im więcej gwiazdek, tym więcej potrzeba graczy, by bezproblemowo zdjąć zatwardziałego poke-stworka. Jedna gwiazdka to potwory, które pokonasz nawet samemu, a 5 gwiazdek to pokemony legendarne, które miałem okazję łapać wraz z ponad 20-osobową ekipą. Dlaczego aż tyle osób potrzebnych było w jednym miejscu? Bo mniej więcej tak jest silny ten przeciwnik - potrzebujesz większej ilości graczy, by go pokonać.

pokemon go rajd

NA CZYM POLEGA MAGIA NOWYCH ZMIAN?

Magię czynią ludzie. Pierwszy raz w życiu przeżyłem tego typu emocje. Nigdy nie spodziewałbym się, że dla pokemona w jedno miejsce przybędzie nawet 100 osób. Nawet jeżeli na samym początku rajdu trwającego 2 godziny nikogo nie było, to po paru minutach zbierała się cała grupa osób. Ostatnie dwa dni między godziną 12 a 21 spędziłem na zwiedzaniu Warszawy i łapaniu legend. W sumie zrobiłem 130km samochodem oraz 20km pieszo. Za każdym razem na miejscu spotykałem ciekawych ludzi w różnym wieku. Były tam zarówno dzieci jak i starcy po 60-tce. Najwięcej jednak było studentów oraz osób w średnim wieku, które stać było na tę zabawę.

pokemon go rajd

JAK ZŁAPAŁEM LEGENDĘ

Legendarne pokemony pojawiły się po raz pierwszy od roku i prawdopodobnie za szybko nie wrócą. Jak więc złapałem chociaż jednego, kiedy szansa na to wynosi jedynie 2%? Jeżeli wykorzystamy na nim Golden Raspberry, to zwiększa się ona do 20%. Posiadając odznaki za łapanie pokemonów podobnych typem do legendarnych również zwiększymy swoją szansę, lecz minimalnie. Kręcenie pokeballem według zasad powinno pomóc, lecz w praktyce nic z tego nie wychodziło. Dla pewności jednak warto jest spróbować.

pokemon go legendarne pokemony

200zł na pokemon go w przeciągu dwóch dni

Wydawać się może, że zabawa ta jest darmowa, jednakże przy tak wyjątkowym wydarzeniu jak rajdy na legendy gracze skorzy są do inwestycji w kieszonkowe stworki. Jeżeli chcesz grać za darmo, musisz zdobywać POKE COINS za zajmowanie wspomnianych wcześniej gymów. Za utrzymanie swojego pokemona w gymie przez dwie godziny dostajesz 10 coinsów. Na raid passa porzebujesz ich 100. Niestety jesteśmy zmuszeni je kupować, jeżeli nie mieliśmy zaoszczędzonych coinsów z wcześniejszej rozgrywki, ponieważ dziennie można otrzymać tylko jednego raid passa. 100 coinsów w Sklepie Google to koszt 3zł. Zakupiłem takich passów 17. Wliczając w to koszt paliwa (czyli około 50zł) oraz jedzenia, cała zabawa wyniosła mnie 200zł. Mimo tego warto było. Dlaczego? Ponieważ wrzucony w wir pracy dawno nie spędzałem tak aktywnie dnia oraz nie poznałem nowych, fantastycznych ludzi. Według badań Niantic średnio na jednym graczu zarabia 30$ miesięcznie.

blog comments powered by Disqus
Złapaliśmy Legendarne Pokemony! Dlaczego Warto Powrócić do Pokemon Go?