PODPOWIEDZI:

Jak Zrobić Hotspot w Windows 10 - Poradnik

Jak Zrobić Hotspot w Windows 10 - Poradnik

Ostatnio napisałem poradnik o tym, jak polepszyć naszą sieć Wi-Fi oraz jak ustawić Hotspot na naszym komputerze. Dzięki Waszej pomocy oraz komentarzom pod filmem na Youtube dowiedziałem się, że nie trzeba nic pobierać i wystarczy skonfigurować Hotspot poprzez opcje systemowe, które mamy w Windowsie 10! Zapraszam do poradnika w którym pokażę Wam, jak to zrobić.

Jak skonfigurować hotspot w Windows 10?

Sprawa jest banalnie prosta. Musimy w dolnym prawym rogu kliknąć ikonkę sieci, a następnie przejść do opcji ,,Ustawienia sieci i Internetu”. Kiedy otworzy nam się okno, to po lewej stronie szukamy ,,Hotspot mobilny” i w niego wchodzimy. Widzimy opcję włączenia hotspotu oraz poniżej opcję edycji jego nazwy lub hasła. Radzę na początek ustawić własną nazwę oraz hasło poprzez wciśnięcie ,,Edytuj” i wprowadzenia takich danych, które łatwo zapamiętamy. Kiedy mamy wszystko gotowe, to wystarczy u góry kliknąć na suwak i włączyć hotspot mobilny. Gotowe!

Hotspot Windows 10 - Wybór ustawień Sieci Wi-FiWindows 10 - Wybór Ustawień Hotspotu mobilnego

Test

Jeśli bylibyście ciekawi jak to działa - z mojego doświadczenia wynika, że jest to opcja o wiele lepsza od ostatnio wspomnianego Connectify. Wszystko jest bardziej intuicyjne i szybsze w konfigurowaniu oraz nie mamy tutaj żadnych limitów. Jeśli chodzi o test praktyczny, to po podłączeniu mojego laptopa z połowy pokoju do sieci z mojego komputera osiągnąłem prędkość 120-180Mb/s, czyli wynik bardzo dobry. Cała sieć jest bardzo stabilna, a jej zasięg jest zależny od używanych anten lub karty sieciowej w komputerze.

Musimy pamiętać jednak, że w oknie konfiguracji sieci w Windowsie 10 mamy dwie opcje do wyboru - możemy skonfigurować naszą sieć jako 2,4 GHz lub 5 GHz. Jeśli wiemy, że nasze urządzenia obsługują sieć 5 GHz i będą w miarę blisko naszego nadajnika (komputera), to włączamy tę opcję, gdyż jest o wiele szybsza od tradycyjnego pasma 2,4 GHz. Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie pasmo obsługują nasze sprzęty, to zostawiamy opcję ,,Dowolne dostępne” - dzięki temu Windows sam wybierze, jakim pasmem będzie nadawać.

Hotspot w Windows 10 - Szybkość Internetu

Podsumowanie

Ustawienie Hotspota w Windows 10 to sprawa bardzo prosta. Konfiguracja jest przejrzysta, intuicyjna, a co najważniejsze - każdy może ją samodzielnie przeprowadzić. Wystarczy ustawić swoją nazwę i hasło, a następnie włączyć Hotspot i wszystko już działa. Jeśli akurat jesteście w takiej sytuacji, że potrzebujecie lepszego łącza w okolicy swojego komputera lub Wasz komputer łapie bardzo dobry zasięg Wi-Fi, a na przykład telefon już nie łapie go wcale, to jest to idealne wyjście z sytuacji.

blog comments powered by Disqus
Jak Zrobić Hotspot w Windows 10 - Poradnik