PODPOWIEDZI:

Czy Motorola Odżyła? Relacja z Warszawskiego Pokazu Nowości

Czy Motorola Odżyła? Relacja z Warszawskiego Pokazu Nowości

W pierwszym kwartale 2017 roku Motorola zmartwychwstała, ale czy odżyła? Tydzień temu odbyła się światowa premiera Motoroli Z2, czyli kontynuacja jedynego w swoim rodzaju modułowego smartfona. Miałem okazję ,,pobawić się" najnowszymi dziełami wielkiego M, jednakże nie na sam sprzęt stawia telefoniczny gigant. Sprawdźmy zatem jego kondycję.

MOTOROLA RZECZYWIŚCIE ODŻYŁA

Istotna w przypadku tej marki jest jej historia - to właśnie Motorola tworzyła pierwsze telefony, a NASA nawet wykorzystała sprzęt od niej do komunikacji między księżycem a Ziemią. Niestety firma mimo bogatej historii nie potrafiła się utrzymać, a w 2011 roku podzieliła się na dwie marki: Motorola Solutions - firmę zajmująca się łącznością sieci oraz Motorola Mobility, która produkuje sprzęt mobilny. Niestety (albo na szczęście) ta druga została przejęta przez chińskiego potentata branży technologicznej Lenovo. Wszystkie telefony od tamtej pory sygnowane były logiem tej marki. Na szczęście w tym roku nastąpił wielki powrót i dziś dumnie szerzony jest wpływ Motoroli na kształt współczesnej technologii. Łączy się to z bardzo nowoczesnym i młodzieżowym podejściem. Daniel Malak - czyli Country Leader Lenovo - twierdzi, iż produkty tej firmy tworzone są obecnie dla osób wymagających, ale nie posiadających dużego budżetu. Dlatego na rynek wprowadzany jest model G5S Plus.

Telefony Motorola

MOTO G5S PLUS

Przed Wami telefon, który ma podbić serca wymagających użytkowników. Moje pierwsze zetknięcie z tym modelem było bardzo przyjemne - tym bardziej, gdy spojrzałem na parametry i cenę sprzętu. Telefon ten bowiem napędzany jest 8-rdzeniowym Snapdragonem 625 o taktowaniu 2 GHz oraz układem graficznym Adreno 506. W środku urządzenia mamy również 3 GB RAM-u i 32 GB pamięci wewnętrznej lub 4 GB RAM-u i 64 GB pamięci wewnętrznej. To, co jednak robi największe wrażenie, to aparaty nieposiadające wspaniałych specyfikacji (tylko 13 Mpix z tyłu oraz 8 Mpix z przodu i przysłony 2.0), ale mają one porządny software. Profesjonalny tryb fotograficzny daje wiele możliwości i jest również dostępny w przedniej kamerce, co nie jest spotykane u innych producentów. Ponadto pozytywne wrażenia pozostawia łatwa obsługa telefonu, ponieważ na całym ekranie pojawiają się paski, którymi można przesuwać i dzięki temu nie trzeba grzebać w schowanych ustawieniach.

>>> Sprawdź najpopularniejsze modele smartfonów!

Moto G5S Plus

MOTO Z2

Miałem również do czynienia z drugą generacją flagowca z serii Z. Od PR managera Lenovo - Agnieszki Stańczuk - dowiedziałem się, że Motorola stawia na innowację, a że wszystko inne zostało już wymyślone, to pozostaje modułowość, czym wyróżnia się ta marka. Tylko Motorola produkuje tego typu smartfony z wymienialnymi elementami. Pozytywne wrażenie zrobił na mnie moduł projektora, ale on akurat jest znany również z poprzednich generacji. Nie znacie jednak modułu będącego alkomatem, albo modułu do walczenia z kibolami! Poznajcie 2KC Mod oraz Kibol Mod, którego stworzyłem z dziennikarzami z PurePC oraz mGSM. Pozdro Rafał, Adam i reszta! Więcej na temat tych modeli znajdziecie na naszym kanale Youtube.

Moto Z2

blog comments powered by Disqus
Czy Motorola Odżyła? Relacja z Warszawskiego Pokazu Nowości