PODPOWIEDZI:

Czy Warto Kupić Smartwatch? Wady i Zalety Inteligentnych Zegarków

Czy Warto Kupić Smartwatch? Wady i Zalety Inteligentnych Zegarków

Coraz częściej na nadgarstkach wielu osób widzimy smartwatch, który niejednokrotnie bardzo przypomina tradycyjny zegarek. Czym zyskał swoją popularność i czy warto go kupić? Jakie są jego główne zalety i wady? Na te pytania już dzisiaj znajdziecie odpowiedź. Zapraszam do przeczytania poniższego artykułu.

SMARTWATCH - WSTĘP

Inteligentne zegarki zyskały pozytywne opinie głównie z uwagi na ich funkcjonalność. Również pod względem wyglądu możemy dopasować go pod własne preferencje. Do wyboru między innymi sportowe modele, ładne paski (skórzane, silikonowe lub eleganckie bransolety), wiele tarcz. Zapewniają komfort użytkowania i imponujące możliwości, ale o tym w dalszej części materiału.

smartwatch

SMARTWATCH - GŁÓWNE MOŻLIWOŚCI

Smartwatche posiadają wbudowany głośnik i mikrofon, dzięki którym możliwe jest prowadzenie rozmów czy słuchanie ulubionej muzyki (a tą z kolei możemy zapisywać do wbudowanej pamięci wewnętrznej o danej pojemności). Kolejnymi udogodnieniami są: budzik, kalkulator, kalendarz, aparat, dyktafon, wysokościomierz, pulsometr, barometr, akcelerometr, żyroskop, GPS, Bluetooth oraz Wi-Fi. Urządzenie monitoruje nasz sen, pełni rolę osobistego asystenta, a w zagrożonej sytuacji oferuje skorzystanie z usługi SOS.

Dla miłośników sportu znajdą się równie ciekawe opcje, a wśród nich informacja o pokonanym dystansie, raport z całego przebiegu treningu, nieprawidłowy puls. Znana jest także funkcja Always-On-Display, dzięki której bez problemu widzimy godzinę czy wszelkie powiadomienia, nawet w momencie wygaszonego ekranu.

Do urządzenia możemy podłączyć bezprzewodowe słuchawki i biegać w rytm ulubionej piosenki, nie wyjmując przy tym odtwarzacza czy telefonu z kieszeni. Również połączenie z danym serwisem społecznościowym (typu Facebook) nie będzie stanowiło problemu.

inteligentny zegarek

SMARTWATCH - ZALETY I WADY

Do zalet większości smartwachy należą przede wszystkim:

 • atrakcyjny wygląd i lekkość
 • prosta obsługa
 • szeroki wybór tarcz i pasków
 • wygoda użytkowania
 • różnorodność funkcji (o których była mowa powyżej)
 • duży dotykowy wyświetlacz, na którym wszystko wyraźnie widać
 • solidnie wykonane koperty o różnym kształcie
 • wyświetlacz chroniony szkłem, co zwiększa odporność na uszkodzenia
 • obrotowe pierścienie umożliwiające płynne przechodzenie do aplikacji
 • wodoodporna obudowa (przykładem wodoodpornego smartwatcha jest model Samsung Gear S3 SM-R760 Frontier)

Do wad możemy zaliczyć:

 • dosyć wysokie ceny, ale dodajmy, że na rynku możemy znaleźć modele za około 300 zł, choć dla niektórych i ta kwota jest zbyt duża
 • krótki czas użytkowania po pełnym naładowaniu
 • ten nowoczesny gadżet nie działa zaraz po zakupie, żeby w pełni cieszyć się wszystkimi oferowanymi funkcjami, musimy poświęcić trochę czasu na zainstalowanie pewnych aplikacji na naszym telefonie, a jeżeli tego nie uczynimy, to jego zakres działania będzie ograniczał się do roli zwykłego zegarka
 • nie jest kompatybilny ze wszystkimi smartfonami czy też systemami operacyjnymi
 • niektóre modele posiadają niewymienną baterię

wady i zalety smartwachy

PODSUMOWANIE

Smartwatch to przydatne i estetyczne urządzenie, które umożliwi prowadzenie rozmów, zmierzy nasz puls i spalone kalorie, powiadomi o wiadomościach przychodzących, pozwoli słuchać ulubionych piosenek. Można by tak wymieniać i wymieniać. Jak widać, korzyści płynących z zakupu jest wiele, dlatego sądzę, że ich wysokie ceny są w pełni uzasadnione.

To idealna alternatywa dla aktywnych osób i dla tych, które pragną ułatwić sobie korzystanie ze smartfona. Krótko mówiąc, inteligentny zegarek będzie wspaniały towarzyszem podczas codziennych czynności, najważniejsze informacje będą znajdowały się na naszym nadgarstku. Zastanówmy się, jakie cechy są dla nas najbardziej istotne i wybierzmy odpowiedni model, a zapewniam, że jest w czym wybierać - potwierdzają to rankingi najlepszych smartwatchów.

blog comments powered by Disqus
Czy Warto Kupić Smartwatch? Wady i Zalety Inteligentnych Zegarków