PODPOWIEDZI:
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Technologie Marzeń w 2018 Roku

Technologie Marzeń w 2018 Roku

Do końca tego roku pozostało już naprawdę mało czasu. W naszej redakcji dość luźna atmosfera, dlatego ja też postanowiłem nieco odpłynąć... Uruchomiłem bowiem wyobraźnie i stworzyłem listę moich wymarzonych technologii i wynalazków, które chciałbym zobaczyć w 2018 roku. Pomarzyć bowiem zawsze można, czyż nie?

Nowe technologie i wynalazki 2018 - czemu by nie zrobić sobie własnego spisu wymarzonych rozwiązań, które chciałoby się poznać w niedalekiej przyszłości? 

Przeźroczyste smartfony

Temat wałkowany w sumie już wiele razy. Rynek smartfonów jest teoretycznie bardzo szeroki, ale praktycznie... niesamowicie ograniczony!

przeźroczyste smartfony - czy to możliwe?

Telefony były na początku wielkie niczym cegła. Potem coraz mniejsze. Teraz znów ich rozmiary są dość spore, choć uzależnione jest to od samego wyświetlacza. Mnie jednak marzą się smartfony całkowicie przeźroczyste, posługujące się także hologramami. Ciężko w sumie przewidzieć sposób działania takich urządzeń i ich kluczowe funkcje, ale samo zagadnienie jest dla mnie wciąż interesujące.

Smartfony o zaletach starych Nokii

Czego najnowsze smartfony mogą nauczyć się od legendarnych Nokii, jak np. modelu 3310? Może na przykład wytrzymałości i żywotnej baterii?

Bolączką smartfonów jest niska wytrzymałość i akumulatory o słabej wydajności. Co nam z pięknego designu, jeżeli jeden przypadkowy upadek może znacząco oszpecić nasz nowoczesny telefon? Co nam z masy nowoczesnych technologii i funkcjonalności, skoro bateria tego nie wytrzymuje i ciągle woła o ładowanie?

Legendarna Nokia

Oczywiście to wszystko jest w praktyce bardzo trudne do realizacji. Wytrzymałość sprowadza się do poszczególnych materiałów wykorzystywanych do tworzenia smartfonów. Akumulatory potrzebują z kolei po prostu nowego typu, który nie wpływałby na większe rozmiary urządzenia, a jednocześnie zapewniał długie działanie po pełnym naładowaniu.

Jedno jest pewnie - piękny, smukły i zarazem niezniszczalny smartfon, którego ładowałoby się przez godzinę raz na tydzień mimo najnowszych funkcji i technologii, byłby dla mnie prawdziwym skarbem. Dałbym za taki model masę kasy, a Wy?

Monitor 3w1

Często w internecie oglądam niesamowite setupy dla graczy, które składają się np. z trzech monitorów. A co powiecie na jeden monitor, który byłby smukły i mógł w sekundzie rozłożyć się na dwie lub trzy części, dając nam tym samym kilka ekranów do dyspozycji? Byłby to prawdziwy hit.

zestaw trzech monitorów

Autonomiczne samochody... dla Polaków!

Śledzę też często tematykę autonomicznych samochodów. Będę jednak brutalny - pełna autonomiczność zdecydowanie zabija motoryzację. Prowadzenie jest dla mnie przyjemne - o ile nie wkurzają mnie korki czy głupi kierowcy.

Dlatego chciałbym samochód, który mógłbym prowadzić standardowo, ale też czasem korzystać z opcji autonomicznej jazdy - np. w przypadku jak wracamy z popijawy albo po prostu nie chce nam się z jakiś względów prowadzić. Oczywiście taki samochód musiałby mieć specjalny tryb - Polish Mode.

autonomiczne samochody

O co by w tym chodziło? Np. o słuchanie poszczególnych komend:

Dziury - samochód automatycznie wykrywa dziury na drodze i stara je się omijać, jeżeli warunki na to pozwalają.

L-ka - samochód wykrywa pojazd do nauki jazdy, który zamula i automatycznie próbuje go wyprzedzić

Policja/fotoradar - samochód dostaje informacje, że koniecznie trzeba zwolnić do maksymalnej dozwolonej prędkości

To tylko początek zastosowań autonomicznych technologii na polskich drogach. Może zaproponujesz swoje komendy?

Matrix

Tu coś grubszego. Chodzi bowiem o wirtualny świat, w który moglibyśmy się przenieść. Matrix, Vanilla Sky? Tak, dokładnie coś w tym guście. Temat zostawię Wam, sami pomyślcie, co chcielibyście robić w wirtualnym świecie, który byłby niesamowicie realistyczny.

czy żyjemy w matrixie?

Swoją drogą, są ludzie, którzy z uporem maniaka i tak twierdzą, że już żyjemy w Matrixie i wszystko co nas teraz otacza, to tylko złudzenie. 

Robot jako pomoc domowa

W tej materii też jest prowadzonych masa eksperymentów. Robotyka to niewątpliwie przyszłość naszego świata pod względem nowych technologii.

roboty to nasza przyszłość

Mnie marzy się robot, który zmywałby za mnie naczynia, sprzątał cały dom i przynosił co bym chciał. Mamy oczywiście do dyspozycji zmywarki czy roboty sprzątające, ale ja chciałbym te wszystkie funkcjonalności w jednym robociku.

Niekończące się piwo

W tym akapicie powiem Wam jedno - felieton pisałem na maksymalnym poziomie luzu. Niekończące się piwo to całkiem fajna opcja, choć chyba dla nas, Polaków, nie do końca dobra ;) 

piwko

W każdym razie, życzę Wam wszystkim, by rok 2018 był jak najbardziej udany. Jeżeli chcecie być na bieżąco z najnowszymi technologiami, wynalazkami i sprzętem, to odwiedzajcie nasz portal - znajdziecie na nim sporo ciekawych i pomocnych materiałów.

blog comments powered by Disqus
Technologie Marzeń w 2018 Roku