PODPOWIEDZI:

Xblitz - Kamery i inne produkty na Święta 2018

Xblitz - Kamery i inne produkty na Święta 2018

Wraz z Xblitz przygotowaliśmy dla Was parę pomysłów na elektroniczne prezenty, które nadadzą się zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Kamerki samochodowe dla kierowców na Święta mogą przydać się w najmniej pożądanej sytuacji.

Na wstępie chciałbym Wam powiedzieć, że materiał powstał we współpracy z Xblitz, więc znalazły się w nim propozycje na prezenty świąteczne tej właśnie marki. Są to niemniej ciekawe gadżety, które wielu z Was mają szansę przypaść do gustu.

Xblitz GO se - kamera samochodowa z sensorem IMX 323

Nie życzę Wam tego, żebyście kiedykolwiek musieli się na wideorejestrator zdawać, jednak los płatać potrafi figle, szczególnie na oblodzonych drogach. Świąteczne podróże mogą więc przybrać nieoczekiwanego obrotu, w którym co dopiero rozpakowana kamera Xblitz GO se uratuje Was od niechybnej porażki przed wymiarem sprawiedliwości.

Przejdźmy więc do funkcji prezentowanej dziś kamery. Na podkładzie znalazł się rzeczony w nagłówku sensor SONY IMX 323 z optyką 170 stopni, wsparty chipsetem NTK 96658. Dzięki takiemu trio otrzymujemy obraz w rozdzielczości Full HD z 30 klatkami na sekundę, obsługę kart pamięci o pojemności do 64 GB i możliwość robienia zdjęć w rozdzielczości 4032x3024 px.

Jak już jesteśmy na froncie, to pewnie zastanawiacie się nad sensem istnienia ośmiu okręgów wokół soczewki. Są to diody IR (podczerwień), które zapewniają obsługę trybu nocnego, w końcu nie wszystkie trasy są w pełni oświetlone.

Aktualna Cena XBLITZ Go SE >>>

XBLITZ GO SE

Jeżeli chodzi o funkcje dodatkowe, to mamy przede wszystkim wbudowaną, niewielką baterię, którą zaimplementowano, by móc nagrać jeszcze parę minut po wyłączeniu elektryki w aucie na parkingu.

Oczywiście, do codziennego użytkowania Xblitz GO se musi być na stałe podpięty do zasilania, jednak to tym razem podłącza się do uchwytu na szybę, podczas gdy samo urządzenie podpina się pod niego na styki, co ułatwia demontaż. Jest to dość dobre wyjście, bo czasami pozostawienie rejestratora w samochodzie może kosztować nas wybitą szybę.

Z ciekawostek warto wspomnieć też o G-SENSOR, czyli czujniku przeciążenia, który automatycznie zabezpieczy nagranie z kamery przy wypadku. Nawet przy zwykłej stłuczce może Wam taka prosta sprawa wypaść z głowy, więc taki system Was w tym wyręczy. Przy takich możliwościach, ranking kamer samochodowych może niedługo wzbogacić się o ten model, bo naprawdę jest całkiem dobry względem swojej ceny.

Xblitz GO se przewiduje też sytuacje, w których kluczowym materiałem dowodowym będzie nagranie audio, więc wyposażono go także w mikrofon. Jeżeli nie pasuje Wam świadomość bycia nagrywanym, możecie go sobie wyłączyć, choć sam bym tego nie uczynił, bo niektóre samochodowe dialogi warte są uwiecznienia.

Xblitz GO se - Duże karty i użytkowanie

Teraz parę drobnostek i niuansów, które warto przekazać obdarowanej przez Was osobie:

  • Karty większe niż 32 GB trzeba sformatować w rejestratorze, a nie komputerze!
  • Karty o pojemności 32 GB i mniejszej możecie formatować w komputerze. (Tylko FAT32!)
  • Przy 64-gigabajtowej karcie pamięci jesteście w stanie nagrywać w 10-godzinnej pętli, więc to już o krok bliżej od publikacji swoich drogowych przygód w Internecie! 

Xblitz Kinder - niania elektroniczna

Każdy rodzic, szczególnie nowo upieczony, martwi się o to, co dzieje się w łóżeczku swojego dziecka, szczególnie w początkowym stadium jego życia. Na przeciw takim obawom wychodzi Xblitz Kinder, czyli niania elektroniczna z funkcją dwustronnej komunikacji.

Tak jak zdążyłem już nadmienić, oprócz biernej obserwacji i nasłuchu mamy też możliwość komunikowania się ze swoim dzieckiem, czy nawet odpalenia mu jednej z ośmiu preinstalowanych kołysanek.

Aktualna CENA XBLITZ Kinder >>>

XBLITZ KINDER

Oprócz tego kamera wraz z obrazem poda nam informacje na temat temperatury w pokoju, a to wszystko na odległość 260 m otwartej przestrzeni. 

Monitor do Xblitz Kinder wyposażono w 3,2" ekran TFT o rozdzielczości 320x240 i baterię o pojemności 750 mAh, by móc go swobodnie przenieść.

Xblitz Kids Watch GPS - smartwatch z kontrolą rodzicielską

Jak już jesteśmy przy temacie dzieci, to tym razem zajmiemy się nieco starszymi, które monitorować chciałoby się równie zdalnie, jednak na znacznie większe odległości. Dobrą odpowiedzą na takie zapotrzebowanie będzie Xblitz Kids Watch GPS, czyli zegarek, który pozwala lokalizować swoją pozycję, i nie tylko. 

Oczywiście, do pełnego działania potrzebna nam będzie aktywna karta SIM, bo na urządzenie można zarówno dzwonić, jak i wykonywać nim połączenia do dziesięciu ustalonych przez rodzica kontaktów. Bezpieczeństwo młodocianego użytkownika zwiększa też fakt, że przychodzące połączenia są także dopuszczane jedynie od zaufanych numerów. Co do oprogramowania, to te pozwala na ustalenie dozwolonej strefy, w której dziecko może się poruszać, czy uruchomienie chatu. Możemy także prześledzić historię lokalizacji zegarka.

Aktualna CENA XBLITZ Kids Watch GPS >>>

XBLITZ KIDS WATCH GPS

Po drugiej stronie, czyli w samym zegarku, zaimplementowano latarkę, podstawowy aparat, czy krokomierz. Istnieje także możliwość nadania sygnału SOS, czy monitorowania snu.

Mamy więc dość ciekawe, a zarazem proste urządzenie, które przemawia do dzieci atrakcyjnymi z ich perspektywy funkcjami, a rodzicom pozwala z kolei czuwać nad swoimi pociechami. Na plus należy też zaliczyć jakość połączeń wykonywanych przez Xblitz Kids Watch GPS, która przerosła moje oczekiwania wobec tego produktu.

Xblitz SL4 Pro - selfie stick z bezprzewodowym spustem

Selfie stick od Xblitz nie różni się wiele od swoich pobratymców w tym przedziale cenowym. Otrzymujemy w pełni funkcjonalne urządzenie, które po podłączeniu przez Bluetooth jest w stanie zdalnie aktywować spust migawki w telefonie. Przycisk, który znalazł się w rączce jest także demontowalny, więc można go używać jako pilota, gdy postawimy telefon na rozkładanym tripodzie, który znalazł się na końcu selfie sticka.

Aktualna CENA XBLITZ SL4 PRO >>>

sl4 pro

Jeżeli chodzi o konkretne specyfikacje, to mamy uniwersalny uchwyt na telefon, ale i śrubę mocującą 1/4", która jest kompatybilna z wieloma urządzeniami. Maksymalna długość Xblitz SL4 Pro to 69,5 cm, po złożeniu zaś mamy zaledwie 20,5 cm. Waga naszego selfie sticka to 175 g.

Xblitz Trust - kamera samochodowa z filtrem polaryzacyjnym

Xblitz Trust jest następnym wideorejestratorem samochodowym, który trafił do naszego zestawienia, jednak nie jest to nasze pierwsze spotkanie, jako że mieliśmy go już okazję przetestować. Podobnie jak w przypadku GO se mamy na pokładzie sensor Sony IMX323, jednak tym razem wsparty filtrem polaryzacyjnym, który redukuje refleksy na szybie, rzucane przez deskę rozdzielczą. Pozostała także jakość nagrania w 1080p przy 30 klatkach. Z różnic w Trust znalazł się Superkondensator, który kompletnie wyeliminował standardową baterię, oraz obsługa kart pamięci o pojemności do 128 GB.

Aktualna CENA XBLITZ Trust >>>

XBLITZ TRUST

Pozostał jednak zbawienny G-SENSOR, który zapisze ostatnie nagranie przy nieszczęśliwym wypadku oraz wbudowany głośnik, który zapisze nam audio do nagrania. Testowaliśmy Xblitz Trust, a ocena, którą zdobył ten rejestrator jest wysoka.

To wszystko na dzisiaj moi drodzy, jeżeli zainteresował Was któryś z produktów, dajcie znać w komentarzach, bo mamy je wszystkie w biurze, więc możemy coś dla Was zweryfikować! 

blog comments powered by Disqus
Xblitz - Kamery i inne produkty na Święta 2018
Autor: Paweł Rudy