PODPOWIEDZI:

Tablet konkurencją dla innych mobilnych urządzeń?

Tablet konkurencją dla innych mobilnych urządzeń?

Czy polscy konsumenci są gotowi na rewolucję? Tablet posiada niewielkie rozmiary, ciekawy design, obsługuje gry 3D i ma dostęp do internetu, a to tylko niektóre cechy tabletów. Mogą one doprowadzić do tego, że wyprą niektóre inne urządzenia mobilne. Często tablet odbierany jest tylko jako gadżet, ale tak naprawdę może być wykorzystywany w pracy, do rozrywki i codziennej komunikacji ze znajomymi. Tablet z powodzeniem może zastąpić e-booki, netbooki, konsole czy nawet nawigację GPS. Polacy zaczynają dostrzegać atuty tabletów, a to odzwierciedla się w dużym wzroście popularności tego sprzętu.

Tablet konkurencją dla netbooka

Według danych w 2012 roku sprzedaż tabletów będzie większa niż netbooków. Analizy przeprowadzone przez Google sugerują, że prawie połowa respondentów spędza więcej czasu przy tablecie niż przy laptopie.

Tablet może być doskonałym narzędziem biznesowym. Specjaliści używają go w codziennej pracy np. korzystając z internetu, tworząc notatki, przeglądając prezentacje. Ponadto tablet daje możliwość prowadzenia prezentacji, dzięki opcji podłączenia do rzutnika. - Dostęp do internetu oraz wyjątkowa elastyczność systemu Android pozwalają na używanie go również podczas spotkań służbowych - przekonuje Tomasz Szacoń, przedstawiciel firmy Kiano, która oferuje ekonomiczne tablety przeznaczone dla biznesu.

Tablet

Dzięki karcie SD możemy powiększyć pojemność pamięci aż do 32Gb, natomiast bateria jest w stanie wytrzymać nawet 8 godzin. Jest to o wiele więcej niż w netbooku. Osoby, które nie przepadają za korzystaniem z panelu dotykowego, mogą zakupić specjalne klawiatury do tabletów. W ten sposób komfort korzystania z urządzenia staje się jeszcze większy.

Alternatywa dla czytników

Czytanie elektronicznych książek jest coraz popularniejsze. Do tej pory e-booki były czytane z wykorzystaniem dedykowanego do tego celu czytnika. Jednak możliwości tabletu o wiele przewyższają możliwości e-book readera. Główną przyczyną jest to, iż odczytywanie elektronicznych książek nie jest jego jedyną funkcją. Oprócz tego dostępność książek w formacie pdf jest dużo większa, niż książek na specjalne czytniki. Tablet pozwala korzystać z większej biblioteki, a dzięki podłączeniu zewnętrznego adaptera 3G, dostępnej wszędzie.

Wzrost popularności e-czasopism daje również przewagę tabletowi, który w przeciwieństwie do e-book readera, umożliwia połączenie z Internetem. W ten sposób każdy ma dostęp do najnowszych wydań interesujących go czasopism. - Dzięki dostępowi do sieci można nie tylko sprawdzać wydania internetowe gazet, ale korzystać z wykupionej prenumeraty ulubionego pisma. Dużym atutem jest również możliwość umieszczania w treści linków do innych stron internetowych lub tekstów – przekonuje Tomasz Szacoń z firmy Kiano.

Gry dla każdego

Tablet może również konkurować z konsolami do gier. System operacyjny Android, który jest stosowany w tabletach Kiano, pozwala bezpłatnie korzystać z setek gier, w przeciwieństwie do gier na konsole za które zapłacimy kilkadziesiąt złotych za jedną!

Ciągły rozwój tego systemu operacyjnego będzie stale powiększał możliwości mobilnych urządzeń oraz dostęp do różnego rodzaju aplikacji. Funkcjonalności jest znacznie więcej niż w przenośnych konsolach, na których dostęp do gier jest ograniczony. Dodatkowy atut przemawiającym za tabletami to wysokiej jakości dotykowy wyświetlacz, na którym tego typu rozrywka będzie zdecydowanie przyjemniejsza.

Zbędna nawigacja samochodowa

Przydatną funkcją zwiększającą funkcjonalność tabletu jest nawigacja samochodowa. Producenci standardowych nawigacji mają poważną konkurencję, ponieważ tablet skupia w sobie wiele innych funkcji, których nie znajdziemy w standardowych GPS. Dzięki internetowi możemy nie tylko dotrzeć do konkretnego celu, ale jeśli zaistnieje taka potrzeba szybko ściągnąć mapę danego kraju, obszaru na urządzenie. Dodatkowo można uzyskać aktualne informacje o objazdach i utrudnieniach na drogach, co pozwoli zaoszczędzić czas.

Sprawdź również:

blog comments powered by Disqus
Tablet konkurencją dla innych mobilnych urządzeń?