PODPOWIEDZI:
Budżetowe słuchawki, które warto kupić? Pierwsze wrażenia z modelami Baseus

Nowości wśród pralek - modele na 2019 i 2020 rok

Nowości wśród pralek - modele na 2019 i 2020 rok

Na tegorocznych targach elektroniki użytkowej w Berlinie firmy zaprezentowały nowe serie pralek. Główną innowacją była możliwość sterowania głosem. Jeżeli o samą pracę chodzi, producenci wciąż sięgają na ogół po starsze i sprawdzone technologie, wprowadzając do nich ulepszenia.

Kiedy przychodzi do prania ubrań, im wygodniej i mniej zasobożernie, tym lepiej. Najczęściej w AGD wygoda przychodzi z prostotą. Dlatego producenci skupiają się na funkcjach inteligentnych i możliwościach automatycznego dopasowywania optymalnych programów do wsadu.

Pralka 1-Touch Pro od Sharpa

Wśród pralek przodował przede wszystkim Sharp. Firma zaprezentowała serię urządzeń 1-Touch Pro, które stawiają na maksymalne uproszczenie konstrukcji. Producent twierdzi, że wystarczy wrzucić ubrania do bębna i przycisnąć Start. Pralka jest inteligentna - automatycznie rozpoznaje wagę i rodzaj tkaniny, a potem odpowiednio dostosowuje swoje parametry.

Sharp pralka 1-touch pro

Urządzenie jest w stanie wyprać niewielkie ilości ciuchów w zaledwie 12 minut. Usunie przy tym 22 rodzaje plam, będąc w stanie dostosować działanie do potrzeb. Pralka ma nawet specjalny program do walki z alergią - pozbędzie się alergenów domowych i zewnętrznych z wrzuconych do niej ubrań.

LG i TwinWash

W tym i przyszłym roku warto też zwrócić uwagę na LG. Firma pokazała serię inteligentnych pralek LG ThinQ z technologią AI DD. Urządzenia korzystają z bazy danych 20 tysięcy różnych typów prania, aby móc lepiej i wydajniej działać - adekwatnie do rodzaju tkaniny i ciężaru wsadu. Na dodatek również całkiem szybko - producent chwali się, że sprzęt wypierze ubranie w 39 minut dzięki czterem dyszom kierunkowym w systemie TurboWash 360.

Pralki LG na IFA 2019

Pralkami z tej serii można sterować za pomocą telefonu poprzez aplikację ThinQ, jest też kompatybilna z Amazon Alexa i Asystentem Google. Można poprosić pralkę na przykład o włączenie funkcji Steam Refresh, która, traktując ubrania parą, usunie większość alergenów i bakterii, przeciwdziałając również zagnieceniom.

____________________________________
Zobacz aktualne PROMOCJE na PRALKI

____________________________________

Producent wciąż rozwija technologię TwinWash. To w praktyce dodatkowy moduł umiejscowiony pod pralką, który może pracować całkiem niezależnie od głównego bębna. To oznacza, że w głównej części można wstawić ubrania zwyczajne, a w dolnej te delikatne, efektywnie wykonując dwa prania w tym samym czasie.

Bosch - inteligentny i cichy

Bosch pokazał przede wszystkim serię bardzo cichych sprzętów. Zwłaszcza wyróżniają się dwa modele - pralki i suszarki - z których urządzenie piorące uzyskuje wynik zaledwie 44 decybeli, a suszące 59. To hałas na poziomie niższym niż standardowa rozmowa dwóch osób. Według producenta funkcja NightWash ma w zamierzeniu pozwolić właścicielowi na spokojny i co ważniejsze cichy sen.

Firma pokazała na targach również pralki wyposażone w najnowsze technologie, takie jak i-Dos drugiej generacji lub pranie 4D. I-Dos to system, w którym urządzenie jest w stanie zmierzyć odpowiednią ilość detergentu z mililitrową precyzją. Technologia 4D poprawia wydajność i szybkość prania brudnych ciuchów. Wszystko dzięki wtryskowi wody wymieszanej z płynem do środka pustej przestrzeni wytworzonej przez obracający się bęben.

Bosch 4D na IFA 2019

Nowoczesne pralki Boscha współpracują również z aplikacją Home Connect pozwalającą na zdalne sterowanie urządzeniem, również głosowe. Najnowsza wersja tego systemu umożliwia też przygotowywanie optymalnych ustawień w suszarce, odpowiadających stanowi wypranych ciuchów w kompatybilnej pralce.

Hoover i Candy stawiają na sterowanie głosowe

Hoover i Candy również mają coś do powiedzenia w kwestii inteligentnych sprzętów. Zwłaszcza zaskakuje funkcja Snap and Wash obecna w najnowszych pralkach firmy cukierkowej dzięki dedykowanej aplikacji Candy simply-FI.

Pralki Hoover na IFA 2019

Najpierw jednak Hoover. Na IFA 2019 pod szyldem tej marki pojawiły się pralki z serii H-WASH 500 i 700. To sprzęty solidne - wyposażone w bezszczotkowy silnik inwerterowy i kompletne programy pielęgnacji.

Według producenta taka pralka ma gwarantować najwyższą wydajność na rynku. Dodatkowa funkcja Care Dose sprawi, że sprzęt przechowa detergent i odpowiednio będzie go dozował przy każdym praniu. Modelem H-Wash 700 można też sterować głosowo.

Pralka Candy Rapido na IFA 2019

Candy przyjechało na targi z pralkami i suszarkami z serii RapidO. To sprzęty wykorzystujące technologie smart. Nazwa zobowiązuje - mają aż 9 szybkich programów. Ciekawa jest też wspomniana funkcja Snap & Wash. Dzięki niej aplikacja Candy Simply-FI, wnioskując na bazie zdjęcia i korzystając ze sztucznej inteligencji, dobiera odpowiedni program, przyspieszając pranie. Modelami tej serii można również sterować głosem.

Nowości u Samsunga i polskiej Amiki?

Także Samsung i Amica pokazały swoje urządzenia. Ten pierwszy dalej ciągnie serię QuickDrive oferującą bardzo szybkie i energooszczędne pranie. Polski producent z kolei stawia na ochronę tkanin i parę w serii urządzeń Dream Wash.

Pośród najciekawszych nowości Samsung pokazał pralko-suszarki slim. Kompaktowe urządzenia o głębokości 46 centymetrów na pewno zmieszczą się w każdej łazience. Pomimo takich rozmiarów, sprzęty są w stanie wyprać 8 kilogramów i wysuszyć 5 wsadu. Maszyny zrobią to w miarę szybko - program Pranie i Suszenie 59’, jak sama nazwa wskazuje, wyczyści i osuszy ubrania użytkownika w niecałą godzinę.Samsung QuickDrive pralka na IFA 2019

Oprócz tego producent do nowych pralko-suszarek dorzuca takie technologie jak AddWash pozwalający na dorzucanie zapomnianych ciuchów w trakcie cyklu i EcoBubble, która pozwala na skuteczne pranie nawet w niskiej temperaturze. To drugie działa dzięki aktywnej pianie, która jest w stanie wniknąć w głąb tkanin i usunąć zabrudzenia nawet z bardzo delikatnych ubrań bez ich uszkodzenia.

Polski producent Amica pojawił się na targach z urządzeniami z serii Dream Wash. Wyposażone w silnik Logic Drive 2.0 są energooszczędne, ciche i mało awaryjne. Niektóre kwalifikują się do klasy energetycznej A+++-30%. Urządzenia z tej serii są wyposażone w interesujące funkcje - takie jak Steam Touch.

Amica pralki DreamWash IFA 2019

Pralka wypuszcza parę podczas cyklu, rozluźniając włókna ubrania. Dzięki temu eliminowane są zagniecenia, a wysoka temperatura zabija bakterie. Pokazane na targach pralki mają też inne, znane już z poprzednich lat systemy. Był OptiDose automatycznie dostosowujący ilość płynu do rodzaju i ilości odzieży, Add+ pozwalający dorzucić pranie i SoftDrum - bęben z wytłoczeniami, które sprawiają, że prana w nim odzież nie potarga się z czasem.

Pralki na IFA 2019 - Podsumowanie

Producenci, tworząc nowoczesne pralki, zmierzają raczej w stronę automatyzacji - tak jak powinno być. Tworzą całe systemy inteligentnych urządzeń łączących się między sobą (Home Connect) i umożliwiają sterowanie nimi za pomocą głosu. Interesujące są możliwości, jakie niesie ze sobą zastosowanie sztucznej inteligencji. Niektóre pralki same rozpoznają wsad za pomocą sensorów lub wykonywanych zdjęć (Snap and Wash Candy).

Zainteresowały was te technologie? Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o tegorocznym line-upie. To z pewnością urządzenia, które przejęłyby niejeden ranking pralek. I najpewniej przejmą, jak tylko pojawią się na rynku.

Warto sprawdzić:

blog comments powered by Disqus
Nowości wśród pralek - modele na 2019 i 2020 rok