PODPOWIEDZI:

Jaka najtańsza pralka do 800 zł? |TOP 3|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Amica TGAWT6101WSWAmica TGAWT6101WSW799 zł
2Amica NAWT6101WSWAmica NAWT6101WSW799 zł
3Hisense WFVC6010EHisense WFVC6010E777 zł
Jaka najtańsza pralka do 800 zł? |TOP 3|

Tanie i dobre - takie sprzęty AGD większość kocha, prawda? Im budżet jednak niższy, tym trudniej znaleźć coś solidnego. Dzisiaj postawiłam sobie nie lada wyzwanie - wskazać Ci pralki do 800 zł, które będą dobrym wyborem. Co z tego wynikło? Zapraszam do klasyfikacji TOP 3!

Pralki do 800 zł - Opinie

Tanie pralki automatyczne to wciąż popularny segment urządzeń AGD, stąd dzisiejsze zestawienie. Poznaj 3 czołowe modele najtańszych pralek, które nie zawiodą.

1. Amica TGAWT6101WSW

biała pralka Amica TGAWT6101WSW
Klasa energetycznaD
Ładowność6 kg
Poziom hałasub/d/76 dB
Maksymalna prędkość wirowania1000 obr/min
Ilość programów prania15
CenaAmica TGAWT6101WSW oferta w Ceneo

2. Amica NAWT6101WSW

tania pralka Amica NAWT6101WSW
Klasa energetycznaD
Ładowność6 kg
Poziom hałasub/d/76 dB
Maksymalna prędkość wirowania1000 obr/min
Ilość programów prania15
CenaAmica NAWT6101WSW oferta w Ceneo

Jednakowe miejsca zajmują najtańsze pralki firmy Amica, które oferuję takie same parametry i bardzo podobny wygląd. Różnią się głównie głębokością. W przypadku pralki Amica TGAWT6101WSW wynosi ona 49,7 cm, a Amica NAWT6101WSW jest głęboka na 50,1 cm.

Charakteryzują się 15 programami prania, wymiennymi łożyskami i grzałkami (co oznacza prostszą i tańszą naprawę), funkcjami opóźnionego startu pracy, a także blokadami przed dziećmi. Zastosowanie AquaBall, czyli specjalnego zaworu kulowego sprawia, że detergent jest w pełni wykorzystany. Czujnik poziomu wody odpowiada za jej automatyczny dobór w stosunku do załadunku i programu, jak również dba o bezpieczeństwo w momencie wycieku wody czy nagromadzenia zbyt dużej ilości piany.

Lekkich zabrudzeń lub nieprzyjemnych zapachów pozbędziesz się już w 15 minut. Program prania ręcznego przyda się w przypadku bardzo delikatnych tkanin (łagodne ruchy bębna), ale jest także uniwersalny program do prania kolorowych tkanin różnego rodzaju. Ze względu na swoje wymiary (przede wszystkim głębokość) można je zakwalifikować pod pralki Slim.

3. Hisense WFVC6010E

pralka wolnostojąca Hisense WFVC6010E
Klasa energetycznaE
Ładowność6 kg
Poziom hałasu58 dB/76 dB
Maksymalna prędkość wirowania1000 obr/min
Ilość programów prania15
CenaHisense WFVC6010E oferta w Media Expert

Krótką listę najtańszych pralek zamyka Hisense WFVC6010E z wyraźnym wyświetlaczem LED, blokadą ustawień i funkcją opóźnionego startu pracy. Dużym plusem jest program czyszczenia bębna, który przełoży się na wydajną pracę oraz pachnący i pozbawiony bakterii bęben.

Funkcja Pause & Add umożliwia wstrzymanie programu i dodanie lub wyjęcie ubrania. Konstrukcja bębna jest przystosowana do prania najdelikatniejszych materiałów. Uchwyt drzwi jest umiejscowiony wyżej, co zapewnia większą wygodę i minimalizowanie konieczności schylania się.

W moim odczuciu wizualnie ta pralka jest ładniejsza, natomiast w porównaniu do poprzedniczek cechuje się większą głębokością i gorszą klasą energetyczną, a ta - jak wiadomo - ma wpływ na zużycie energii.

Czego się spodziewać po pralce za 800 zł?

Szczyt możliwości pralek za taką kasę:

  • Nie ma szału z silnikami, bo są standardowe, a nie inwerterowe. Pracują więc mniej efektywnie, a głośniej i przy większym zużyciu energii niż nowszy rodzaj.
  • Niektóre modele mają wymienne łożyska, przez co naprawa tej części jest zazwyczaj opłacalna. Sęk w tym, że pralek z rozbieralnym systemem piorącym w tej cenie jest na rynku mało.
  • W przypadku energooszczędności cudów nie ma - większość pralek ma klasę energetyczną D lub E.
  • Jeżeli chodzi o ładowność, to maksimum wydaje się być pojemność na poziomie 6 kg. Ładowność rzędu 5 kg jest najczęściej spotykana, choć może to już być za mało dla rodzin.
  • Droższe modele z rankingu pralek są wyraźnie mniejsze od swoich tańszych odpowiedniczek o tej samej pojemności. Większe gabaryty to kolejny mankament budżetowych urządzeń do prania, ale przy pralce 5 kg (a czasem 6 kg jak w naszym zestawieniu) głębokość będzie podpadać pod rodzaj slim.
  • Wiele pralek do 800 zł pracuje głośno niczym czołg. Trzeba więc uważać na poziom generowanego hałasu.
  • Nie ma co się spodziewać innowacji czy bajerów. Funkcjonalność pralek do 800 zł jest podstawowa i ogranicza się zwykle do programów, które po prostu musiały zostać zaimplementowane. Dodatkowymi atutami są przeważnie: funkcja opóźnionego startu pracy, opcja czyszczenia bębna i możliwość dołożenia prania.

Czy bardzo tania pralka = awaryjna pralka?

Niekoniecznie. Wiadomo, że silniki są raczej starego typu, ale ogólnie biorąc, nie widzę tu jakichś defektów, które obniżają trwałość. Równie dobrze tak tania pralka może pochodzić wiele lat. A skoro nie ma tylu bajerów, bo konstrukcja jest uproszczona, to i ryzyko awarii elektroniki czasem jest mniejsze.

Pamiętaj jednak, że producenci oszczędzają tu często na materiale wykonania, wobec czego nawet plastiki na drzwiczkach mogą być łamliwe.

Jeżeli Twój budżet jest niski i koniecznie potrzebujesz kupić pralkę, to jak najbardziej wybierz coś z powyższego zestawienia. Często na zakup pralki do 800 zł decydują się także Ci, którzy wynajmują komuś mieszkanie.

Sprawdź również:

blog comments powered by Disqus
Jaka najtańsza pralka do 800 zł? |TOP 3|