PODPOWIEDZI:

Jaka pralka do 2500 zł? | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Samsung WW90T654DLHSamsung WW90T654DLH2199 zł
2Haier I-Pro 7 HW80-B14979 RefreshHaier I-Pro 7 HW80-B14979 Refresh2349 zł
3Samsung QuickDrive WW90M644OBWSamsung QuickDrive WW90M644OBW2299 zł
4Bosch WAU28PE0PL Serie 6Bosch WAU28PE0PL Serie 62399 zł
5Siemens WM14US6EPL iQ500Siemens WM14US6EPL iQ5002399 zł
Jaka pralka do 2500 zł? | TOP 5 |

Pralki do 2500 zł to urządzenia właściwie kompletne - bardzo trwałe, funkcjonalne, pojemne, a do tego często wyróżniające się pewnymi unikalnymi cechami. Jeżeli rozglądasz się za nowoczesną pralką dla dużej rodziny, to koniecznie poznaj poniższe zestawienie z opiniami.

Pralki do 2500 zł prezentują wysoki poziom pod względem rozwiązań technologicznych i konstrukcyjnych. Mimo wielu udogodnień pozostają praktyczne - przynajmniej te, które wybrałam do zestawienia.

Za chwilę opiszę dla Ciebie czołowe pralki z tego segmentu cenowego. Po części z opiniami udzielę też kilku rad, aby dobrze przeznaczyć na nową pralkę budżet wynoszący 2500 zł.

Pralki do 2500 zł - Opinie

Ułożenie miejsc pralek automatycznych do 2500 zł było problematyczne, gdyż każda z nich wyróżnia się innowacyjnymi technologiami i funkcjami. Wybór zależy od Twoich preferencji, ale wiedz, że każda ma w sobie ogrom możliwości.

1. Samsung WW90T654DLH

pralka z podwójnymi drzwiami Samsung WW90T654DLH
Klasa energetycznaA
Ładowność9 kg
Poziom hałasu53 dB/72 dB
Maksymalna prędkość wirowania1400 obr/min
Zużycie wody na cykl50 l
CenaSamsung WW90T654DLH oferta w Ceneo

Liderem jest wydajna pralka Samsung WW90T654DLH z technologią EcoBubble tworzącą pianę, która jeszcze efektywniej upora się z większymi zanieczyszczeniami, dbając przy tym o tkaninę. Dodatkowe drzwi AddWash umożliwiają nie tylko dołożenie prania w dowolnym momencie, ale także wietrzenie bębna bez konieczności otwierania drzwi głównych. Aplikacja SmartThings pozwoli zdalnie sterować pralką i personalizować programy.

Kolejne nietuzinkowe plusy to wydajny bezszczotkowy silnik z 10-letnią gwarancją producenta, 22 programy do wyboru, program z funkcją pary (usunie plamy i pozbędzie się bakterii oraz alergenów), czyszczenie bębna (a dokładniej membrany i drzwi, dzięki czemu nie ma nieprzyjemnego zapachu ani bakterii), a także system przepłukujący szufladki, wiec nie musisz ich czyścic ręcznie z osadu.

2. Haier I-Pro 7 HW80-B14979 Refresh

nowoczesna pralka Haier I-Pro 7 HW80-B14979 Refresh
Klasa energetycznaA
Ładowność8 kg
Poziom hałasu54 dB/69 dB
Maksymalna prędkość wirowania1400 obr/min
Zużycie wody na cykl44 l
CenaHaier I-Pro 7 HW80-B14979 Refresh oferta w RTV EURO AGD

Drugie miejsce zajmuje energooszczędna pralka wolnostojąca Haier I-Pro 7 HW80-B14979 Refresh z bezpaskowym silnikiem Direct Motion, który redukuje wibracje, a sam producent udziela na niego aż 15-letniej gwarancji. Wyróżnia się oświetleniem wnętrza bębna (zwiększenie widoczności) i innowacyjnym systemem antybakteryjnym ABT (chroni szufladkę na środki piorące i kołnierz bębna przed zanieczyszczeniami).

Pralka korzysta z cyfrowej wagi do ważenia prania i automatycznie dostosuje właściwe ustawienia w stosunku do wsadu, co przekłada się na niższe zużycie wody, energii i czasu. Technologia mikropary odpowiada za pozbycie się kurzu i innych alergenów, wpłynie na łatwiejsze pozbycie się zagnieceń w szybkim czasie oraz zredukowanie nieprzyjemnych zapachów. Struktura bębna odpowiada potrzebom delikatnych tkanin.

3. Samsung QuickDrive WW90M644OBW

pralka wolnostojąca Samsung QuickDrive WW90M644OBW
Klasa energetycznaA
Ładowność9 kg
Poziom hałasu49 dB/73 dB
Maksymalna prędkość wirowania1400 obr/min
Zużycie wody na cykl43 l
CenaSamsung QuickDrive WW90M644OBW oferta w Ceneo

Trzecia pozycja należy do pralki ładowanej od frontu Samsung QuickDrive WW90M644OBW, która zużywa najmniej wody w ciągu cyklu. Bęben QuickDrive z pulsatorem sprawia, ze zabrudzenia schodzą z ubrań szybciej i efektywniej.

W tym modelu znajdziesz technologię EcoBubble (aktywna piana), wyświetlacz LED, a także energooszczędny silnik Digital Inverter. Na grzałce ceramicznej jest specjalna powłoka, która w większym stopniu zapobiega osadzaniu się kamienia. Możliwość skorzystania z aplikacji mobilnej. Eco czyszczenie bębna+ przypomni o czyszczeniu wnętrza co 40 cykli.

4. Bosch WAU28PE0PL Serie 6

pralka ładowana od frontu Bosch WAU28PE0PL Serie 6
Klasa energetycznaC
Ładowność9 kg
Poziom hałasu48 dB/72 dB
Maksymalna prędkość wirowania1400 obr/min
Zużycie wody na cykl44 l
CenaBosch WAU28PE0PL Serie 6 oferta w Ceneo

Biała pralka o pojemności 9 kg Bosch WAU28PE0PL Serie 6 charakteryzuje się automatycznym systemem dozowania, dzięki któremu detergent jest odmierzany w każdym praniu, a zbiornik napełniasz raz i starcza na 20 prań (to gwarantuje wygodę i pomaga uniknąć problemu ze zbyt dużą lub małą ilością płynu).

Technologia Home Connect umożliwia łączność z innymi sprzętami w gospodarstwie, co przekłada się na większą kontrolę. Aplikacja pozwala na zdalne sterowanie i korzystanie z pomocnych wskazówek, z kolei specjalne wytłoczenia na ścianach bocznych minimalizują drgania.

Dodatkowo dotykowy wyświetlacz, funkcja opóźnionego startu pracy, program do czyszczenia bębna, ochrona przed zalaniem, możliwość użycia funkcji skracającej czas prania, a także cichy, trwały i energooszczędny silnik EcoSilence Drive. Czujniki dostosowują odpowiednią ilość wody, a co ważne - jest ona równomiernie rozprowadzana. Opcja Start / Pauza + zapewnia dołożenie lub wyjęcie prania podczas cyklu.

5. Siemens WM14US6EPL iQ500

biała pralka Siemens WM14US6EPL iQ500
Klasa energetycznaC
Ładowność9 kg
Poziom hałasu47 dB/71 dB
Maksymalna prędkość wirowania1400 obr/min
Zużycie wody na cykl44 l
CenaSiemens WM14US6EPL iQ500 oferta w RTV EURO AGD

Klasyfikację pralek do 2500 zł zamyka Siemens WM14US6EPL iQ500 z systemem inteligentnego dozowania (pralka odmierzy dawkę detergentu, biorąc pod uwagę stopień zabrudzenia, twardość wody, rodzaj materiału czy wielkość wsadu). Pralka pobiera również tylko potrzebną ilość wody, co gwarantuje oszczędność.

Istnieje możliwość przyspieszenia cyklu prania, dołożenia prania, zablokowania panelu sterowania. Istotną wiadomością jest fakt, że gwarancja obejmuje także szkody w wyniku wylania się wody. Falisty kształt bębna i asymetryczne łopatki dbają o pranie i zwiększają efektywność. Do zalet zalicza się żywotny silnik, najcichsza praca podczas prania, a także kontrola napięcia (poinformuje w razie wahań prądu).

Na co uważać przy zakupie pralki do 2500 zł?

Odpowiedź jest prosta i podobna do wielu innych sytuacji, w których w grę wchodzą większe kwoty - nie przepłacaj. A przepłacić jest łatwo.

Na co więc konkretnie uważać? Pierwszą sprawą jest design, który zawsze działa na klientów. Pralka to przede wszystkim sprzęt praktyczny, a nie ozdoba łazienki, domowej pralni czy innego pomieszczenia. Powtarzam to w wielu rankingach pralek.

Gdy budżet osiąga 2500 zł, to producenci z chęcią robią pralki w niestandardowym kolorze, z wielkimi oknami i innymi wizualnymi bajerami. Nie są to w końcu proste pralki do 800 zł, a sprzęt, który może cieszyć oko.

Fajny design to oczywiście plus, ale nigdy nie powinien stać na szczycie priorytetów. Nie pozwól, aby pralka omamiła Cię swoim designem, ukrywając braki w innych aspektach.

Mocno związane jest z tym sterowanie. Im cena robi się wyższa, tym producenci śmielej eksperymentują z niestandardowym sterowaniem, np. w formie niewielkich paneli dotykowych, czasem okrągłych.

Ale uwierz - to nie zawsze jest wygodne.

Funkcjonalne pralki do 2500 zł skrywają sporo programów i dodatkowych opcji. Uproszczony panel dotykowy w praktyce bywa bardzo upierdliwy. Często trzeba się przebijać przez kilka menu, aby dotrzeć do czegoś, co powinno być od razu na wierzchu - np. pod pokrętłem lub przyciskiem.

Czytałam już multum opinii, w których ktoś zachęcony tak nowocześnie wyglądającym panelem liczył na wygodne i intuicyjne sterowanie, a później tylko się irytował. Oczywiście nie zawsze tak jest, ale gdy trafisz na pralkę z takim bajerem, to poczytaj opinie o sterowaniu. Ja zdecydowanie bardziej wolę rozbudowane panele z tradycyjnymi rozwiązaniami, ewentualnie połączonymi ze sterowaniem dotykowym.

Kolejna sprawa również dotyczy sterowania, ale tego zdalnego. Droższe pralki coraz częściej obsługują Wi-Fi, NFC, a czasem oferują nawet sztuczną inteligencję. Brzmi to fajnie przed zakupem, ale po nim nie zawsze się przydaje. Sporo osób i tak korzysta z tradycyjnego sterowania, zapominając o dedykowanej aplikacji mobilnej.

Na końcu to co zawsze, czyli przydatność zawartych funkcji. Najlepiej wybierać takie, które stosunkowo łatwo sprawdzić w kwestii ich skuteczności. Mowa o praniu parowym, automatyce wagowej, możliwości dołożenia ciuchów w trakcie cyklu czy funkcjach skracających cykl bądź zmniejszających zużycie prądu. Wybierz pralkę do 2500 zł, która ma jak najwięcej takich praktycznych udogodnień, a nie dziwnych bajerów.

Kto powinien kupić pralkę za około 2500 zł?

Przy wyborze pralki jedną z podstaw jest ustalenie swojego budżetu. Sęk w tym, że większość osób nie za bardzo wie, czym się różni tak kosztowny model np. od pralki za 1000 zł.

Modele z tego segmentu cenowego są przede wszystkim pojemne, obsługują spory załadunek. Do tego nie zużywają zbyt dużo prądu, oferując multum ciekawych funkcji, które wymieniłam na końcu poprzedniego punktu. Różnica w stosunku do ciut tańszych pralek do 2000 zł polega głównie na tym, ze owych funkcji jest jeszcze więcej. Łatwiej dostać model z całym pakietem przydatnych udogodnień.

Również rozwiązania konstrukcyjne są bardziej zaawansowane i skutkują często niezawodnością. Niestety nadal nie tak łatwo spotkać pralki z wymiennymi systemami piorącymi, bo mówimy o modelach z frontowym wsadem. Rynek wygląda tak, że wymienne łożyska dużo częściej mają pralki ładowane od góry.

Z tego wszystkiego wynikają proste wnioski - pralki do 2500 zł są kierowane przede wszystkim do większych rodzin, którym zależy na jak najlepszej ładowności, niskim zużyciu energii, wielu programach prania, niezawodności i przydatnych funkcjach.

Zobacz też pozostałe zestawienia:

blog comments powered by Disqus
Jaka pralka do 2500 zł? | TOP 5 |