PODPOWIEDZI:
Promocja na sprzęt AGD i RTV

Pralki do 2500 zł - Opinie, zestawienie | TOP 4 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Bosch WAT2876SPLBosch WAT2876SPL2499 zł
2Grundig GWN48440CGrundig GWN48440C2249 zł
3Electrolux EW8F229SP PerfectCareElectrolux EW8F229SP PerfectCare2299 zł
4Sharp ES-GFD8145W5Sharp ES-GFD8145W52399 zł
Pralki do 2500 zł - Opinie, zestawienie | TOP 4 |

Pralki do 2500 zł to urządzenia właściwie kompletne - bardzo trwałe, funkcjonalne, pojemne, a do tego często wyróżniające się pewnymi unikalnymi cechami. Jeżeli rozglądasz się za nowoczesną pralką dla dużej rodziny, to koniecznie poznaj poniższe zestawienie z opiniami.

Pralki do 2500 zł prezentują wysoki poziom pod względem rozwiązań technologicznych i konstrukcyjnych. Mimo wielu udogodnień pozostają praktyczne - przynajmniej te, które wybrałem do zestawienia.

Za chwilę opiszę dla Ciebie czołowe pralki z tego segmentu cenowego. Po części z opiniami udzielę też kilku rad, aby dobrze przeznaczyć na nową pralkę budżet wynoszący 2500 zł.

Jaka pralka do 2500 zł?

  • Bosch WAT2876SPL - pralka o wielu zaletach, przede wszystkim pod kątem dużych rodzin. Dlaczego? Ponieważ ma 9 kg ładowności, a wcale nie zajmuje bardzo dużo miejsca, przynajmniej jak na taką ładowność. W dodatku pracuje cicho, oferując masę programów. Jej siłą jest także ActiveOxygen, czyli aktywny tlen. To w pewnym sensie odpowiednik prania parowego, bo odzież wychodzi z bębna sterylnie czysta (usuwanie 99,99% bakterii). Aktywny tlen działa skutecznie nawet w 20°C. Co jeszcze? 10 lat gwarancji na silnik, opcja dokładania ciuchów w trakcie prania, ograniczone zużycie wody oraz program do czyszczenia bębna. Komfort, skuteczność i pełna dezynfekcja pranych ciuchów - tak w skrócie można opisać ten model.
  • Grundig GWN48440C - pralka do 2500 zł z bardzo dobrym odświeżaniem parowym i trwałym silnikiem inwerterowym. Urządzenie - dzięki licznym sensorom - rozpoznaje rodzaj tkanin i waży załadunek. W jakim celu? Aby krócej i lepiej prać, co skutkuje także mniejszym zużyciem prądu. Ma 8 kg ładowności, choć zajmuje jednak trochę miejsca. Ciut większa głębokość od poprzednika, a załadunek mniejszy o ten 1 kg. Mimo tego to fantastyczna pralka z wieloma programami i bardzo dobrymi parametrami.
  • Electrolux EW8F229SP PerfectCare - jeżeli często pierzesz delikatne ubrania, to ta pralka przypadnie Ci do gustu. System UltraCare wstępnie miesza detergent z wodą, aby nie było po nim śladu na ubraniach wyjętych z bębna. Wpływa to też pozytywnie na samą efektywność dopierania zabrudzeń. SensiCare to z kolei automatyka wagowa, i to bardzo dobra. Optymalizuje proces prania. Twoje ubranie nie będą mieszane w bębnie zbyt długo, co również pozytywnie wpłynie na jakość materiału. A czy jest tu pranie parowe? Po części. Faza parowa pojawia się przy programie antyalergicznym. Ta pralka do 2500 zł oferuje ładowność na poziomie 9 kg, co spodoba się większym rodzinom.
  • Sharp ES-GFD8145W5 - na koniec pralka absolutnie unikalna. Dlaczego? Przez ekstremalnie niskie zużycie energii. Wynosi zaledwie 58 kWh rocznie (liczone w oparciu o 220 cykli), co przekłada się na wydatek rzędu... 35 zł! Jeżeli dbasz o rachunki za prąd, i to czasem przesadnie, to masz swojego lidera. A co oprócz niskiego zużycia prądu? Sporo zróżnicowanych programów, niesamowicie nowoczesny design, pewny silnik inweretowy i wysoka prędkość maksymalna wirowania.
ModelŁadownośćKlasa
energetyczna
Prędkość
wirowania
Poziom
hałasu
Wymiary
(szer. x wys. x gł.)
Ceny
Bosch WAT2876SPL9 kgA+++140073/4860 x 85 x 59 cmBosch WAT2876SPL oferta w sklepie
Grundig GWN48440C8 kgA+++140073/5260 x 84 x 61 cmGrundig GWN48440C oferta w sklepie
Electrolux EW8F229SP PerfectCare9 kgA+++120075/5360 x 85 x 63 cmElectrolux EW8F229SP PerfectCare oferta w sklepie
Sharp ES-GFD8145W58 kgA+++140074/5360 x 85 x 58 cmSharp ES-GFD8145W5 oferta w sklepie

Na co uważać przy zakupie pralki do 2500 zł?

Odpowiedź jest prosta i podobna do wielu innych sytuacji, w których w grę wchodzą większe kwoty - nie przepłacaj. A przepłacić jest łatwo.

Na co więc konkretnie uważać? Pierwszą sprawą jest design, który zawsze działa na klientów. Pralka to przede wszystkim sprzęt praktyczny, a nie ozdoba łazienki, domowej pralni czy innego pomieszczenia. Powtarzam to w wielu rankingach pralek.

Gdy budżet osiąga 2500 zł, to producenci z chęcią robią pralki w niestandardowym kolorze, z wielkimi oknami i innymi wizualnymi bajerami. Nie są to w końcu proste pralki do 800 zł, a sprzęt, który może cieszyć oko.

Fajny design to oczywiście plus, ale nigdy nie powinien stać na szczycie priorytetów. Nie pozwól, aby pralka omamiła Cię swoim designem, ukrywając braki w innych aspektach.

Mocno związane jest z tym sterowanie. Im cena robi się wyższa, tym producenci śmielej eksperymentują z niestandardowym sterowaniem, np. w formie niewielkich paneli dotykowych, czasem okrągłych.

Ale uwierz - to nie zawsze jest wygodne.

Funkcjonalne pralki do 2500 zł skrywają sporo programów i dodatkowych opcji. Uproszczony panel dotykowy w praktyce bywa bardzo upierdliwy. Często trzeba się przebijać przez kilka menu, aby dotrzeć do czegoś, co powinno być od razu na wierzchu - np. pod pokrętłem lub przyciskiem.

Czytałem już multum opinii, w których ktoś zachęcony tak nowocześnie wyglądającym panelem liczył na wygodne i intuicyjne sterowanie, a później tylko się irytował. Oczywiście nie zawsze tak jest, ale gdy trafisz na pralkę z takim bajerem, to poczytaj opinie o sterowaniu. Ja zdecydowanie bardziej wolę rozbudowane panele z tradycyjnymi rozwiązaniami, ewentualnie połączonymi ze sterowaniem dotykowym.

Kolejna sprawa również dotyczy sterowania, ale tego zdalnego. Droższe pralki coraz częściej obsługują Wi-Fi, NFC, a czasem oferują nawet sztuczną inteligencję. Brzmi to fajnie przed zakupem, ale po nim nie zawsze się przydaje. Sporo osób i tak korzysta z tradycyjnego sterowania, zapominając o dedykowanej aplikacji mobilnej.

Na końcu to co zawsze, czyli przydatność zawartych funkcji. Najlepiej wybierać takie, które stosunkowo łatwo sprawdzić w kwestii ich skuteczności. Mowa o praniu parowym, automatyce wagowej, możliwości dołożenia ciuchów w trakcie cyklu czy funkcjach skracających cykl bądź zmniejszających zużycie prądu. Wybierz pralkę do 2500 zł, która ma jak najwięcej takich praktycznych udogodnień, a nie dziwnych bajerów.

Kto powinien kupić pralkę za około 2500 zł?

Przy wyborze pralki jedną z podstaw jest ustalenie swojego budżetu. Sęk w tym, że większość osób nie za bardzo wie, czym się różni tak kosztowny model np. od pralki za 1000 zł.

Modele z tego segmentu cenowego są przede wszystkim pojemne, obsługują spory załadunek. Do tego nie zużywają zbyt dużo prądu, oferując multum ciekawych funkcji, które wymieniłem na końcu poprzedniego punktu. Różnica w stosunku do ciut tańszych pralek do 2000 zł polega głównie na tym, ze owych funkcji jest jeszcze więcej. Łatwiej dostać model z całym pakietem przydatnych udogodnień.

Również rozwiązania konstrukcyjne są bardziej zaawansowane i skutkują często niezawodnością. Niestety nadal nie tak łatwo spotkać pralki z wymiennymi systemami piorącymi, bo mówimy o modelach z frontowym wsadem. Rynek wygląda tak, że wymienne łożyska dużo częściej mają pralki ładowane od góry.

Z tego wszystkiego wynikają proste wnioski - pralki do 2500 zł są kierowane przede wszystkim do większych rodzin, którym zależy na jak najlepszej ładowności, niskim zużyciu energii, wielu programach prania, niezawodności i przydatnych funkcjach.

Zobacz też pozostałe zestawienia:

blog comments powered by Disqus
Pralki do 2500 zł - Opinie, zestawienie | TOP 4 |