PODPOWIEDZI:

Jak zrelaksować się ze smartfonem? Sprawdzamy Oppo Relax

Jak zrelaksować się ze smartfonem? Sprawdzamy Oppo Relax

Oppo w nakładce Color OS 7 postawiło na nowe wizualia i w znacznej mierze ulepszenie aplikacji. Jest jednak nowa funkcja, która może pomagać radzić sobie z codziennością. W tym tekście zaprezentuję wam Oppo Relax oraz inne propozycje aplikacji wspomagających walkę ze stresem.

Materiał powstał we współpracy z Oppo

Oppo stale aktualizuje swoją nakładkę Color OS, a Oppo Reno3 Pro otrzymał wersję oznaczoną numerem 7. Zmiany względem pierwszej odsłony z 2014 roku są gigantyczne, ale obecnie rozwiązanie jest na drodze rozsądnej ewolucji designu. Ujednolicono fonty oraz ikony. Zmianie uległy symbole w menu ustawień. Oprócz tego pojawiły się tapety na żywo, stworzone z projektantami i zmieniające swój wygląd w zależności od pory dnia. A to wszystko przy poprawieniu obsługi jedną ręką.

Gry, które pomagają mi zwalczyć stres

Wiemy dobrze, że gry potrafią być odskocznią od rzeczywistości. Warto rozpatrzeć tę cechę na wielu płaszczyznach. W zależności od preferencji podane propozycje mogą nie przypaść wam do gustu, niemniej dla mnie mają właściwości uspokajające:

  • Alto's Odyssey. Poza trybem nabijania punktów grę wyposażono w tryb Zen. W nim zagramy bez pogoni za wynikiem i nie pozostanie nam nic innego jak rozkoszowanie się widokami i muzyką. Warstwa dźwiękowa jest wyjątkowa - wykorzystuje instrumenty z rejonu pasma And, by stworzyć jeszcze większą głębię. Alto's Odyssey w sklepie Google Play | Alto's Odyssey w App Store
  • Dots/ Two Dots to gry, które polegają na łączeniu kropek. Jednak zamiast krzykliwej stylistyki i wyskakujących reklam mamy stonowane barwy połączone z atmosferycznymi dźwiękami. Dawka satysfakcji wynikająca z rozwiązywania zagadek jest spora. Dodatkowo w drugiej odsłonie cyklu pojawia się masa mechanik, a także tryb, w którym można odszukiwać elementy w stylu "Gdzie jest Wally?" Dots na Androida | Dots na iOS | Two Dots na Androida | Two Dots na iOS

Forest to gra, która polega na niegraniu w nią i odłożeniu smartfona na bok

  • Forest korzysta z elementów grywalizacji, by jak najdalej odsunąć nas od smartfona. Jej założenia są proste - wyhodujemy sobie drzewko za każdym razem, gdy nie będziemy korzystać z telefonu. Najpierw ustalimy czas, przez jaki mamy oddać się innym czynnościom, a po nim dostaniemy walutę (za którą kupimy inne sadzonki) i zobaczymy nasz las. Forest w sklepie Google Play | Forest w App Store
  • Monument Valley oraz Monument Valley 2 były już wielokrotnie doceniane na całym świecie za swoją oprawę i dopasowane do niej wrażenia dźwiękowe. Producenci nie bez powodu zalecają grę na słuchawkach - pozwala to lepiej wczuć się w głębię świata i zapomnieć o trudach w tym rzeczywistym. Monument Valley w sklepie Google Play | Monument Valley w App Store | Monument Valley 2 w sklepie Google Play | Monument Valley 2 w App Store
  • Viridi pozwala na wyhodowanie donicy pełnej sukulentów w czasie rzeczywistym. Nie kara przy tym za niepodlewanie kwiatów, przypominając o tym jedynie raz na jakiś czas. Viridi na Androida | Viridi na iOS
  • I Love Hue to koncept banalny, ale przede wszystkim działający na tych, co cenią sobie porządek. Korzysta z rozwiązania spopularyzowanego przez Marie Kondo - układania rzeczy według kolorów. W aplikacji układamy płytki według koloru. I Love Hue na Androida | I Love Hue na iOS

Aplikacja Oppo Relax - dla spokoju ciała i ducha

W Color OS 7 pojawiła się nowa aplikacja. Nie zmienia ona oblicza rozgrywki ani nie przestawia funkcji w systemie, a mimo może najmocniej wpłynąć na użytkownika. To Oppo Relax, które jak wskazuje sama nazwa, pozwala na zrelaksowanie się. 

Aplikację podzielono na kilka sekcji. Już na samym początku wita nas ekran pozwalający pobawić się efektem świetlnej dyfuzji. Poprzez dotyk możemy zmieszać ze sobą różne odcienie światła, a dotykając kilkoma palcami jednocześnie - tworzyć relaksujące iluminacje. Wszystko to w rytmie uspokajających, ambientowych dźwięków. Dodatkowo aplikacja dopasowuje się do ciemnego motywu, więc efekt wizualny może być inny. 

Kolejna sekcja to trening oddechowy. Dzięki dedykowanemu rozwiązaniu w Oppo Relax jesteśmy w stanie uspokoić nasz puls i uspokoić siebie. Wystarczy przyjąć wygodną pozycję, ustawić, jak długo ma trwać trening i... zacząć świadomie oddychać. Aplikacja z pomocą bodźców wizualnych, dźwiękowych oraz czuciowych (wibracje) pozwoli uregulować rytm transmisji powietrza w organizmie. Jednocześnie cykl trwa kilka minut, by nie narażać niedoświadczonych użytkowników na hiperwentylację.

Oppo Reno3 Pro pozwala korzystać z trybu Oppo Relax

Ostatnie dwie sekcje poświęcone są bazie dźwięków. Te dostarczają zestaw kojących wrażeń audio. Możemy wybierać spośród bazy kilkunastu nagrań podzielonych na dwie grupy. Pierwsza to dedykowana czynnościom muzyka. Możemy wejść w stan dźwiękowego spokoju albo poczuć się jak w kawiarni. 

Druga zawiera dźwięki otoczenia. W każdej chwili możemy przenieść się wgłąb lasu albo na plażę. Część z nich jest zgodna z efektami Dolby Atmos, co daje pogłębione wrażenia na głośnikach stereo w Oppo Reno3 Pro. Po uruchomieniu dostajemy efektowne animacje. Istnieje także licznik, który pozwala ustawić, kiedy wyłączy się dźwięk. Nagrania się zapętlają, ale są nagrane na tyle umiejętnie, by nie dało się tego w znaczącym stopniu odczuć.

P.S. Jeśli chcecie polepszyć jakość swojego oddechu, warto skorzystać z książek oraz publikacji Patricka McKeowna. Dla początkujących najlepsze będzie "Tlenowa przewaga". Ta lektura zawiera ćwiczenia o różnym stopniu skomplikowania. Będzie ona optymalna także dla sportowców. Warto także zainteresować się Metodą Buteyko, dzięki której szybko zweryfikujemy jakość pracy naszego układu oddechowego.

Dźwięki i Podcasty

O tym, że wrażenia dźwiękowe są istotne dla zachowania spokoju, nie trzeba przekonywać nikogo. O tym, że pomagają zasypiać, wiemy już od dziecka. Dlatego też, jeśli macie problem z zaśnięciem, skorzystajcie z podcastu Get Sleepy. Podcast pozwala zrelaksować się w łóżku dzięki spokojnej narracji. Przed rozpoczęciem właściwej opowieści z pomocą treningu oddechowego wprawiamy się w stan przygotowania do snu.

Podcast Get Sleepy pozwoli ci zrelaksować się tuż przed snem

Kontynuując temat śpiących podcastów, warto zainteresować się podcastami... Ikei. To nie żart - firma zajmująca się meblami stworzyła ze swoimi pracownikami podcast. Pozwala on nauczyć się kilku elementów domowego wyposażenia po szwedzku. Słuchając całego katalogu przedmiotów w pewnym momencie przeważy nuda i zaśniemy.

Jeśli nie zależy nam tylko na przygotowaniu się do snu, godny polecenia jest podcast Deep Energy 2.0. To seria przygotowywanych przez Jima Butlera ścieżek dźwiękowych, które sprawdzą się jako tło zarówno przed snem, jak i podczas medytacji, a nawet pracy. Publikacje obracają się w nurcie dark ambientu. Ponadto brak w nich narratora, co dla części osób może być zaletą. 

Jeśli jednak nie chcecie poświęcać dużo czasu na relaks, Chel Hamilton przygotowała dla was Meditation Minis. Z reguły programy trwają one nie więcej niż 10 minut, ale dzięki zgrabnemu połączeniu głosu z podkładem dźwiękowym pomagają odciąć się od rzeczywistości i skupić na sobie. 

blog comments powered by Disqus
Jak zrelaksować się ze smartfonem? Sprawdzamy Oppo Relax