PODPOWIEDZI:

Newline Mira i Samsung Flip 2 - Pojedynek monitorów interaktywnych

Newline Mira i Samsung Flip 2 - Pojedynek monitorów interaktywnych

Około rok temu mieliśmy okazję pierwszy raz pokazać Wam elektronikę kierowaną typowo do edukacji i biznesu Newline i Samsung. Mowa tu o dużych monitorach interaktywnych, które zyskują ostatnio na popularności. Minęło trochę czasu, pojawiły się nowe modele, więc warto wrócić do tematu, o który niejednokrotnie pytaliście. Co dziś oferują nowe monitory interaktywne i jakie istotne funkcje możecie wykorzystać w Waszej pracy? O tym wszystkim dowiecie się z tego materiału!

Sprawdź ceny Newline Mira:

Newline Mira oferta w sklepie

Sprawdź ceny Samsung Flip 2:

Samsung Flip 2 oferta w sklepie

Samsung i Newline, czyli inne podejścia dwóch poważnych graczy

Samsung Flip 2 i Newline Mira to jedne z najpopularniejszych urządzeń w kategorii monitorów interaktywnych. Każde z nich jest na swój sposób inne, dlatego zestawienie ich obok siebie pokaże ogrom możliwości, jakie możecie zastosować w codziennej pracy.

  • Newline to wiodący producent specjalizujący się w monitorach interaktywnych, jego produkty od zawsze cechowały się połączeniem jakości, jak i wygodnej oraz łatwej w użyciu funkcjonalności. Spośród konkurencji wyróżniają się innowacyjnymi technologiami, jak chociażby Optical Bonding, lecz uznanie zyskały głównie dzięki łatwości użytkowania.

Newline Mira - prezentacja modelu

  • Samsunga nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, bo zna go każdy z rynku konsumenckiego. Mocno rozpycha się na rynku profesjonalnym i pomimo tego, że wstępnie Flip miał być tylko elektronicznym flipchartem, to jego dodatkowe funkcje przybliżają go do profesjonalnych rozwiązań, jak np. Newline.

Samsung Flip 2 - prezentacja

Samsung i Newline a zastosowanie oraz wyposażenie

Gdyby ktoś myślał, że takie urządzenia interaktywne to tylko duże dotykowe monitory, to nic bardziej mylnego!

  • Samsung wyposażony jest w bogate oprogramowanie umożliwiające od razu pisanie, rysowanie czy wyświetlanie dowolnych multimedialnych treści. Posiada też niezbędne złącza: HDMI czy USB do komunikacji z zewnętrznymi urządzeniami. Znajdziemy tu także Wi-Fi oraz NFC do komunikacji bezprzewodowej, o której w dalszej części napiszę więcej.

Samsung Flip 2 pokaz oprogramowania

  • Newline Mira to profesjonalny kombajn z pełnym wyposażeniem. Duży monitor o rozdzielczości 4K, z Wi-Fi oraz NFC. Obecny jest też wbudowany system Android do obsługi funkcji internetowych i pisania czy wyświetlania treści, cztery mikrofony oraz kamera do wideokonferencji.

Newline Mira rozdzielczość 4K

Gdyby tego było mało, to producenci zatroszczyli się również o dodatkowe wyposażenie:

  • W Samsungu jest to statyw jezdny lub uchwyt ścienny; dodatkowo można dokupić przedni zestaw portów ułatwiający podłączenie zewnętrznych urządzeń.
  • Newline również pozwala na dokupienie statywu lub uchwytu, dodatkowo doposażymy swój monitor o soundbar z kamerą 4K lub komputer Ops.

Oba urządzenia bazują oczywiście na tym, że są dużymi dotykowymi wyświetlaczami.

Newline Mira występuje w trzech rozmiarach (65, 75 i 86 cali), a Samunga aktualnie dostaniecie w dwóch wielkościach (55 i 65 cali). Trzeba jednak pamiętać, że jeśli podoba Wam się ta unikalna funkcja obracania ekranu, to jest ona dostępna tylko w modelu o przekątnej 55 cali. Większy model Flipa dostępny jest w klasycznej, poziomej formie.

Samsung i Newline - porównanie jakości obrazu

Pomimo tego, że oba panele bazują na technologii LCD i oferują rozdzielczość 4K, widać różnice.

Klasyczny Flipchart ma ładne kolory, jednak Newline jest nie dość, że jaśniejszy, to może pochwalić się wyświetlaniem szerokiej palety barw, a także dużo większymi kątami widzenia.

Newline Mira wysoka jasność

Jak to daje korzyści na co dzień?

Gdy prowadzimy prezentację, będąc obok monitora, w każdej chwili dokładnie widzimy każdą, nawet najdrobniejszą literkę - nie jest rozmyta ani niedokładna. Tak samo w przypadku patrzenia na monitor np. z boku sali; nic się nie rozmazuje, a refleksy świetlne przestają być problemem.

Newline Mira świetna widoczność pod kątem

Większa jasność to także mniej odbić wpadającego do sali słońca i lepsza widoczność w każdych warunkach.

Newline jako profesjonalista zastosował unikalną technologię sklejania panelu Optical Bonding. To właśnie ona odpowiada między innymi za wysoki kąt widzenia i brak rozmazań. Dodatkowo w znacznym stopniu wpływa na wygodę pisania na ekranie.

Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, ale szyba interaktywna ma swoją grubość, panel LCD również. W klasycznym monitorach interaktywnych jak i w Samsungu pisząc po takim ekranie, czuć znaczny dystans pomiędzy punktem przyłożenia pisaka a miejscem, w którym widzimy narysowany punkt.

Pisanie na ekranie Samsunga Flip 2

Inżynierowie Newline znaleźli sposób na znaczne zmniejszenie tego dystansu, co mocno wpłynęło na jakość pisania, precyzję i dokładność.

Wygodne pisanie na ekranie Newline Mira dzięki Optical Bonding

Pomimo tego, że to Samsung promuje się jako urządzenie dla artystów czy grafików, to właśnie na takim profesjonalnym rozwiązaniu każde przyłożenie pisaka na panel jest zdecydowanie dokładniej odczytywane oraz precyzyjniej przedstawione na ekranie.

Praca na urządzeniach Samsung i Newline

Praca na tych urządzeniach przebiega łatwo i przyjemnie.

Elektroniczny Flipchart daje możliwość notowania, zmiany kolorów pisaków i przesuwania naszej przestrzeni roboczej w zbliżony sposób jak rolki papieru, która nigdy się nie kończy. Wyświetlimy zdjęcia czy otworzymy pliki takie jak Word, Excel, Powerpoint lub PDF.

Rutynowa praca na ekranie Samsunga Flip 2

Tak samo jest w Newline, chociaż możliwości są bardziej rozbudowane.

Pisanie nie odbywa na rolce ani kartce papieru. Nasza przestrzeń robocza jest nieograniczona z żadnej strony, wystarczy przesunąć palcem i zyskujemy przestrzeń po bokach lub z góry czy z dołu. Fantastyczne rozwiązanie. Zaczynając projekt, nigdy nie wiesz, ile miejsca na niego potrzebujesz, może nagle będziesz chciał dopisać coś z góry lub dorysować z lewej? Wszystko jest możliwe.

Komfortowa praca na ekranie Newline Mira

Ciekawie jest z otwieraniem plików biurowych. Możesz je oczywiście przeglądać, przesuwać, ale również za pomocą gestów istnieje możliwość powiększania lub zmniejszania, a wybrane funkcje wbudowanego oprogramowania pozwalają nawet na bieżącą edycję dokumentów.

W codziennej pracy istotne jest to, aby łatwo można było połączyć się z innymi urządzeniami, wyświetlić zdjęcia czy dokumenty i dzielić się nimi z innymi użytkownikami. Często przynosimy prezentację na własnym laptopie lub mamy zapisane pliki, np. na smartfonie.

W jednym i drugim urządzeniu mamy do dyspozycji połączenie kablowe. Za pomocą złącza HDMI podłączamy obraz z laptopa, a USB pozwala na dotykowe sterowanie urządzeniem.

Dodatkowo w Newline występują gesty, które znacznie ułatwiają pracę, dając możliwość np. łatwego powiększania i zmniejszania dokumentów, przesuwania czy pisania cienką i grubą czcionką.

Używanie gestów do pracy na monitorze Newline Mira

Samsung i Newline - kompatybilność z popularnymi urządzeniami

W przypadku jednego i drugiego urządzenia skorzystamy z połączenia bezprzewodowego, jednak widać różnicę pomiędzy profesjonalnym monitorem a prostszym urządzeniem.

Samsung umożliwia przesyłanie obrazu ze smartfonów, tabletów oraz komputerów, które podłączone są do tej samej sieci internetowej. Korzystając z funkcji wysyłania obrazu, jest to proste i nie sprawia wielkich problemów. Niestety, działa tylko z systemami Windows i Android. Połączenie z Apple wymaga już korzystania z kosztownych przystawek innych producentów.

Newline nie stawia przed nami takich ograniczeń. Za pomocą systemu Newline Cast prześlemy obraz i dźwięk z urządzeń Android, Windows oraz z systemem iOS. Nie musimy też być zalogowani do tej samej sieci, wystarczy dostęp do internetu.

Newline pozwala na bezprzewodowe wysyłanie obrazu z monitora na smartfony, tablety czy komputery. Jest do tego specjalna aplikacja. Niestety, we Flipie takiego rozwiązania już nie znajdziemy.

W jednym i drugim urządzeniu znajdziemy za to wyjście HDMI, które w przypadku większych konferencji pozwala na połączenie się np. z projektorem i wyświetlanie prezentacji na dużym ekranie.

Często po skończonej prezentacji lub po wykonaniu projektu chcemy rozesłać go do innych osób. Oczywiście za pomocą maila lub chmury zrobimy to bez problemu. Jednak poza tym jesteśmy w stanie od razu po prezentacji za pomocą sieci przesłać plik na nasz smartfon.

W obu przypadkach połączymy się z odpowiednią siecią, którą tworzą te urządzenia. W przypadku Samsunga wystarczy wpisać hasło i automatycznie prześle nasze pliki, a Newline udostępnia kod QR, który od razu po zeskanowaniu udostępnia informację. Szybko i łatwo.

Podsumowanie

Jak widać, wiodący producenci elektroniki kierowanej do biznesu nie próżnują. Widać też zupełnie inny kierunek niż w urządzeniach domowych. Stawia się tutaj nie tylko na bogatą funkcjonalność i łatwość obsługi. Jak pokazują realia, w biznesie nie chodzi tylko o znaną markę i pozycję rynkową, ale rzeczywiste możliwości ułatwiające codzienną pracę. Pod tym względem profesjonalne rozwiązania nie mają sobie równych.

blog comments powered by Disqus
Newline Mira i Samsung Flip 2 - Pojedynek monitorów interaktywnych