PODPOWIEDZI:

Lodówki Samsung - Serce nowoczesnego mieszkania

Lodówki Samsung - Serce nowoczesnego mieszkania

Sercem każdego porządnego mieszkania moim zdaniem jest lodówka. Wiem, że to stwierdzenie kontrowersyjne, ale na pewno nie zaprzeczysz temu, że jeść musimy, a samo jedzenie odgrywa integralną rolę w każdej kulturze świata. Skoro więc takie urządzenie jest właściwie nieodzowne - warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Na przykład na nowoczesne lodówki marki Samsung.

Lodówki Samsung należą do jednych z najnowocześniejszych modeli na naszym rynku, a poszczególne produkty z ich rozmaitych serii bez przerwy trafiają do naszych zestawień. Warto poznać bliżej technologie i rozwiązania tego producenta.

Lodówka szyta na miarę? Ogromny wybór od Samsung

Wszyscy się różnimy - chcemy urządzeń dopasowanych nie tylko do naszej kuchni, ale i do indywidualnego poczucia smaku. Wśród lodówek Samsung znajdują się naprawdę rozmaite modele. Od wersji slim dla mniejszych mieszkań (jedyne w swoim rodzaju 45 cm szerokości przy zachowaniu niezłej pojemności, co jest zasługą technologii Space Max™) obecnej w modułowej i designerskiej serii Bespoke, aż po dwudrzwiowe Side-by-side lub czterodrzwiowe modele multidoor dla większych rodzin.

Szczególnie ważne są modele combi. To jedne z najczęściej spotykanych w domach typów chłodziarko-zamrażarek. Sprzęty Samsunga wykorzystują nowe technologie, dzięki którym udaje się uzyskać nie tylko lepszą funkcjonalność, ale też jeszcze więcej przestrzeni przy mniejszych rozmiarach (dzięki technologii Space Max™), naprawdę niski hałas i świetną energooszczędność.

Firma jako pierwsza, po zmianach przepisów dotyczących klasyfikacji, wprowadziła na rynek lodówki w wyższej klasie energetycznej. Dla przykładu lodówka Samsung RB38A7B6AAP to model o poziomie energooszczędności A. Zużywa tylko 108 kWh na rok. Takie chłodziarko-zamrażarki są wyborem dla osób, które chcą kupić produkt premium raz a dobrze. Wiedząc przy tym, że ekonomiczna oraz ekologiczna praca lodówki zaowocuje na dłuższą metę większą oszczędnością.

Potrzebujesz więcej przestrzeni i najnowszych technologii?

W ofercie firmy Samsung znajdują się również modele wielodrzwiowe. Skierowane są dla większych rodzin, ale jak ktoś potrzebuje pojemniejszej chłodziarko-zamrażarki - nic nie stoi na przeszkodzie, aby sobie taką sprawić. Kupując dla przykładu czterodrzwiową lodówkę Family Hub Samsung RF65A977FSG, otrzymujesz łącznie 637 litrów na twoje jedzenie. To oznacza zakupy nawet raz na parę tygodni dla pary!

Sprawdź szeroki wybór nowoczesnych lodówek Samsung i postaw na innowacyjne urządzenia dla Twojej kuchni.

To jednak nie wszystko. Jest tu wsparcie dla technologii Family Hub (o której poniżej), system Triple Cooling rozdzielający obieg powietrza między komorami, niezależnie kontrolując temperaturę oraz wilgotność, strefa Cool Select + pozwalająca dostosować temperaturę do przechowywanej żywności (na przykład do 2 lub 4 stopni Celsjusza, aby przechowywać napoje lub ujemnie - w kilku poziomach - aby mrozić produkty spożywcze i lody), a także dozownik z filtrem wody, idealny na upały.

Dla miłośników schłodzonych napojów

Skoro o tym ostatnim mowa, niektóre modele lodówek Samsung - na przykład RF9000 - wyposażono w Beverage Center. To nie jest zwykły dozownik na zewnątrz lodówki, ale cały wewnętrzny moduł przeznaczony dla spragnionych. Pozwala nalać sobie nie tylko filtrowanej wody do szklanki, ale również przygotowywać zdrowe i chłodne napoje. Dozownik Auto Water Fill o pojemności 1,4 litra automatycznie napełni się w zaledwie dwie minuty wodą. Wyposażono go również w zaparzacz, do którego można wrzucić kawałki owoców lub na przykład miętę, aby otrzymać napój smakowy.

Wybrane modele nowoczesnych lodówek Samsung wyposażono w moduł Beverage Center, z którym szybko przygotujesz smaczne napoje.

Design dla twoich potrzeb - linia Bespoke

Zwłaszcza seria Bespoke jest szczególnie interesująca. Wyjątkowa na naszym rynku. Nazywam ją faktycznie modularną nie bez przyczyny. To dlatego, że w jej ramach można w pełni skonfigurować własne urządzenie, w szczególności poprzez wymienne panele (fronty).

Sprawdź lodówki modułowe Samsung Bespoke z możliwością personalizacji – baw się układem, wykończeniem i kolorami.

Lodówki z linii Bespoke posiadają wymienne fronty, dostępne w wielu kolorach i z różnych materiałów. Od głębokiej czerni przez kremową lawendę po tradycyjną biel, w wersji szklanej lub metalowej. To jednak nie wszystko! W życiu czasem przychodzą zmiany, a z nimi wyrastanie z obecnej lodówki.

Z modelami Bespoke nie ma tego problemu. Zamiast wydawać pieniądze na większą, pozbywając się starego sprzętu i nieekologicznie wprowadzać w obieg nowy elektrośmieć, można dokupić dodatkowy moduł, dopasowany do potrzeb. Łączenie modułów dotyczy wybranych modeli serii Bespoke.

Sprawdź jak personalizowane lodówki Samsung Bespoke prezentują się w kuchni.

Samsung Family HUB - "Inteligentny dom" to wygodny dom

Niejednokrotnie na łamach serwisu zajmowaliśmy się systemami IoT. Inteligentne sprzęty to naszym zdaniem przyszłość. Samsung z kolei jest jednym z bardziej stawiających na cyfrową wygodę w naszych domach producentów na rynku. W przypadku lodówek objawia się to systemem Family Hub.

Inteligentne lodówki Samsung Family Hub z wbudowanym ekranem dotykowym zmienią Twoją lodówkę w nowoczesne centrum dowodzenia.

Lodówka Samsung RS6HA8891B1 to dwudrzwiowa i bardzo pojemna (614 litrów) chłodziarko-zamrażarka wyposażona w nietypowy dodatek. Dotykowy wyświetlacz na jednym z drzwi. To właśnie Family Hub, czyli centrum rodzinne, które czyni z lodówki nie tylko przechowalnię jedzenia, ale i przydatne narzędzie dla każdego domownika.

Przede wszystkim może funkcjonować, w ramach Family Board, jak tablica do pisania, narzędzie do powiadomień, kalendarz lub wygodne urządzenie do planowania posiłków i zakupów. Jednak dzięki temu, że można ją sparować z ekosystemem Samsung SmartThings, uwalnia się pełen potencjał Family Hub.

Multimedialna lodówka Samsung Family Hub – połącz się z internetem i korzystaj z podpowiedzi lodówki, by przygotować pyszny posiłek.

Lodówka pozwoli ci na przykład słuchać muzyki z głośników klasy premium (na przykład przy pomocy Spotify lub Amazon Music), korzystać z inteligentnego asystenta głosowego Bixby, rozmawiać przez telefon, oglądać telewizję bez wychodzenia z kuchni (po sparowaniu z odpowiednim modelem telewizora producenta) lub nawet dobrać odpowiednie przepisy (według preferencji oraz posiadanych półproduktów), a potem przesłać je wprost na wspierający aplikację Smart Przepisy piekarnik1.

Skorzystaj z funkcji View Inside, by podejrzeć wnętrze Twojej lodówki Samsung na ekranie swojego smartfona.

Moim zdaniem najciekawszym udogodnieniem jest View Inside. To w praktyce aparaty, umiejscowione wewnątrz lodówki i pozwalające do niej zajrzeć, bez otwierania drzwi2. Można to zrobić zarówno z poziomu wyświetlacza, jak i z telefonu. Na przykład podczas zakupów, gdy nie jesteś pewien, czy w domu są jeszcze pomidory na wieczorną lazanię, czy już trzeba je dokupić. Oszczędziłoby mi to w życiu wielu zbędnych powrotów do sklepu!

Maksymalna pojemność, minimalna przestrzeń - Samsung Space Max

Szczególnym wyróżnikiem lodówek Samsung jest technologia Space Max™. Jak sama nazwa wskazuje, maksymalizuje przestrzeń. Producent opracował system bardziej wydajnej izolacji, który pozwala na zmniejszenie ścianek chłodziarko-zamrażarki. To w efekcie zwiększa dostępną przestrzeń wewnątrz lodówki, zmniejszając z kolei tę, którą zajmuje w kuchni.

Nowoczesne lodówki Samsung z technologią SpaceMax pozwolą Ci zmieścić więcej produktów przy zachowaniu takich samych wymiarów zewnętrznych.

Co ważne, technologia ta dotyczy większości modeli koreańskiego giganta. Dzięki niej wspomniany Samsung RB34T775CS9 z dolnym zamrażalnikiem osiąga łącznie 340 litrów pojemności, przy standardowym obrysie około 60 na 65 cm i wysokości 185 cm. Technologia Space Max™ owocuje lodówką spełniającą zapotrzebowanie pary lub nawet rodziny 2 + 1, która zmieści się w każdej kuchni.

Lodówka Samsung zadba o świeżość - Wszystko po cichu!

Równie ważnymi aspektami technologicznymi w lodówkach Samsung są również takie rozwiązania, jak technologia kompresora, dodatkowe komory i systemy obiegu powietrza. To wszystko zapewnia jak najlepsze chłodzenie przechowywanej żywności.

Sercem każdej lodówki jest kompresor. To on schładza urządzenie. Samsung to nowoczesna firma, stawia więc na model cyfrowy. Digital Inverter z 10-letnią gwarancją, dzięki temu, że może dynamicznie dostosowywać pracę do potrzeb, poza niskim zużyciem energii (po zmianach w prawie niektóre lodówki sięgają klasy energetycznej A, czyli bardzo wysokiej), redukuje również głośność. W przypadku niektórych modeli - na przykład serii Grand+ - do deklasujących rynek 35 decybeli!

Równie ważne są technologie poprawiające samo chłodzenie. Na przykład All-Around Cooling. To system równomiernie chłodzący poszczególne części lodówki poprzez otwory wentylacyjne na kilku poziomach. Urządzenie dopasowuje pracę do stale sprawdzanej temperatury wewnątrz, aby zapewnić wydajniejsze efekty i w efekcie dłuższą świeżość jedzenia.

Szukasz dużej lodówki? Sprawdź szeroki wybór dwudrzwiowych lodówek Samsung i wybierz najlepsze urządzenie dla swoich potrzeb.

Metal Cooling to z kolei w praktyce metalowe wykończenie tylnej ścianki lodówek Samsung. Ma zapewniać lepszą izolację i ułatwia zachowanie stabilnej temperatury wewnątrz chłodziarko-zamrażarki. Dzięki temu nawet jeżeli często będziesz zaglądać do lodówki (kto nie cierpi na przypadłość sprawdzania co słychać u naszych przysmaków?), rachunek za prąd nie wzrośnie znacznie.

Wymogiem nowoczesnych urządzeń do przechowywania żywności jest pełny No Frost. To w praktyce obieg powietrza, mający na celu osuszenie wnętrza lodówek Samsung. Zapobiega tym samym szronieniu i osadzaniu się lodu, który może być siedliskiem bakterii oraz pogorszyć wydajność urządzenia. W dodatku nie czeka cię już nigdy uciążliwe rozmrażanie lodówki.

Innowacyjne technologie lodówek Samsung, takie jak szuflady Humidity Fresh+ i Optimal Fresh+, pozwolą Ci przechowywać świeże produkty dłużej, zapewniając optymalne warunki.

Wisienką na torcie wśród nowoczesnych technologii wykorzystywanych w lodówkach Samsung, są specjalne komory Fresh+. Szuflada Humidity Fresh+ pozwoli ustawić poziom wilgotności optymalny dla warzyw lub owoców, dzięki czemu znacznie dłużej będą w pełni świeże. Komora Optimal Fresh+ to strefowa zmiana temperatury (w dwóch trybach -1 i +1 stopnia Celsjusza). Niższa dla mięsa i ryb, a nieco wyższa dla owoców i warzyw. Co ważne, jest w pełni modularna! Przy pomocy podziałki ustalisz, ile miejsca rezerwujesz dla każdego z typów pożywienia34.

To nie wszystko, Samsung nieustannie udoskonala swoje produkty

Samsung bez przerwy wprowadza na rynek nowe technologie ułatwiające codzienne korzystanie z wszelkiego AGD. Oferta firmy obejmuje modele z różnych przedziałów cenowych i dla różnych odbiorców. Przy tym ich lodówki już należą do jednych z najnowocześniejszych modeli, nie tylko ze względu na funkcje chłodzące, ale również poprzez wykorzystanie Internetu rzeczy w praktyce.

Miejmy nadzieję, że rozwiązania integrujące lodówki do ekosystemu SmartThings nie pozostaną na poziomie modeli premium i trafią, w różnym stopniu, również do mniej zaawansowanych sprzętów. Warto też śledzić rozwój linii Bespoke, która - poza już całkiem szerokim wachlarzem innych chłodziarko-zamrażarek Samsung - indywidualizuje podejście do konsumenta.

Funkcja dostępna w aplikacji SmartThings, dostępnej na Androida od wersji 7.0 oraz iOS od wersji 10.0

Funkcja dostępna w aplikacji SmartThings, dostępnej na Androida od wersji 7.0 oraz iOS od wersji 10.0

3 Ustawienia temperatur w strefach są zależne od ogólnych ustawień chłodziarki.

4 Przykładowe warunki dla temperatury chłodziarki 1°C. Temperatura w lewej strefie jest obniżona o 2°C względem tej ustawionej w całym urządzeniu

Dodatkowe informacje nt. produktów znajdują się na stronie www.samsung.com

Artykuł powstał we współpracy z firmą Samsung.

blog comments powered by Disqus
Lodówki Samsung - Serce nowoczesnego mieszkania