PODPOWIEDZI:

Wygodne i pojemne - Nowoczesne lodówki Samsung

Wygodne i pojemne - Nowoczesne lodówki Samsung

Jaka jest wygodna lodówka? Przede wszystkim niezawodna, pojemna i nowoczesna. Wbrew pozorom nie jest tak trudno znaleźć wszystkie trzy cechy w jednej chłodziarko-zamrażarce - na dodatek dopasowanej do indywidualnych potrzeb. W poszukiwaniu wygodnego i bardzo pojemnego modelu warto zwrócić uwagę w stronę propozycji firmy Samsung. Koreański producent sprzedaje na naszym rynku lodówki różnych kategorii - dla różnych oczekiwań.

Szukasz opcji do kawalerki, dla pary lub dla większej rodziny? Zazwyczaj pierwszą rzeczą, którą się w takim wypadku określa, jest rodzaj, a w drugiej kolejności pojemność lodówki. Z tym że im więcej przestrzeni na jedzenie, tym lepiej.

Zwłaszcza biorąc pod uwagę coraz wydajniejsze systemy chłodzące, dzięki którym nawet większa lodówka mniej nadwyręża domowy budżet zużywając mniej energii. Poza tym technologia idzie do przodu i również mniejsze z rozmiaru chłodziarko-zamrażarki są w stanie pomieścić więcej jedzenia. Na przykład dzięki technologii Space Max™.

Space Max™ - Maksymalna pojemność w zabudowie

Seria lodówek firmy Samsung do zabudowy to przede wszystkim gwarant idealnego wpasowania chłodziarko-zamrażarki w wymarzony zestaw mebli kuchennych. Front można w pełni przykryć wybranym panelem, dopasowanym do stylu reszty pomieszczenia. W dodatku firmie udało się zwiększyć ilość miejsca przy zachowaniu standardowych wymiarów urządzenia za sprawą Space Max™.

Poznaj lodówki Samsung SpaceMaxTM, które mają większą pojemność przy zachowaniu standardowych wymiarów zewnętrznych

Wybrane lodówki Samsung wykorzystują technologię Space Max™. Na czym ona polega? Producentowi udało się zmniejszyć ścianki chłodziarko-zamrażarki. To w efekcie pozwoliło, nie zwiększając obrysu lodówki, sięgać znacznie wyższej pojemności. Na przykład łącznie prawie 300 litrów w Samsung BRB30703EWW. To już w sam raz na tygodniowe zakupy dla pary!

Nowoczesne i pojemne, czyli dwudrzwiowe Combi

Częściej spotykaną klasyką w polskich domach są jednak lodówki Combi. Modele Samsung nie tylko - w większości modeli - wykorzystują wspomniany Space Max™ dla zwiększenia pojemności bez negatywnego wpływu na rozmiary. Firma zastosowała w nich również nowoczesne technologie wspomagające obieg chłodzenia i sprawiające, że przechowywana żywność dłużej zachowuje wysoką jakość.

Poznaj lodówki Samsung Combi oraz szereg nowoczesnych technologii, które w nich zastosowano, np: System All-Around-Coolin

System All-Around Cooling, obecny na przykład w lodówce Samsung RB38T603CS9, to szereg otworów wentylacyjnych, rozmieszczonych w odpowiednich miejscach urządzenia. Dzięki temu chłodne powietrze dociera równomiernie na każdy poziom chłodziarko-zamrażarki. To z kolei zapobiega powstawaniu cieplejszych miejsc - na przykład na górnej półce - co przełoży się na to, że produkty spożywcze dłużej zachowują wysoką jakość.

Na przestrzeni 385 litrów, zarówno wspomniana lodówka, jak i na przykład model Samsung RB38T775CS9, pomieszczą twoje zakupy. Na dodatek lepiej zadbają o konkretne produkty spożywcze poprzez strefy oraz szuflady dedykowane przechowywaniu konkretnych grup produktów, czyli warzyw/owoców lub mięs i serów.

Istotną innowacją są w nich specjalne szuflady Fresh+:

  • Komora zero Optimal Fresh+ - to przestrzeń w chłodziarce ze zmienną temperaturą. W tej komorze możesz wydzielić dwie strefy dedykowane mięsu oraz rybom (przy niższej temperaturze -1°C) i warzywom lub owocom (przy 1°C, w których najlepiej je przechowywać).1 2 To, ile miejsca zostawisz dla poszczególnego pożywienia, zależy tylko od ciebie. Przy pomocy podziałki prosto wyznaczysz wielkość każdej ze stref. Możesz nawet zmienić komorę w przestrzeń wyłącznie na warzywa i owoce, przełączając ją na tryb pojedynczy. Definitywnie przydatne - na przykład do przechowywania jedzenia sezonowego.

Niektóre z lodówek Samsung posiadają komorę Zero Optimal Fresh+, która umożliwia wydzielenie dwóch stref w zależności od przechowywanych produktów

  • Szuflada Humidity Fresh+ - przeznaczona do warzyw i owoców. Przy pomocy wygodnego pokrętła możesz zdecydować, dla jakiego rodzaju roślin ustalisz optymalną wilgotność. Ustalenie najlepszej dla warzyw (do 80%) lub owoców (do 70%) wydłuży ich świeżość.3 Zdaniem producenta jedzenie dzięki temu może być przechowywane nawet dwukrotnie dłużej. Nigdy więcej nieapetycznie pomarszczonych ogórków i zbyt miękkich jabłek!

Wygodne oraz elastyczne - Side-by-side marki Samsung

Popularną opcją dla dużych rodzin oraz osób, które mrożą dużo i często, są modele Side-by-side. To lodówki, w których chłodziarka i zamrażarka ustawione są obok siebie, a na dodatek mają powiększone rozmiary. W przypadku Samsung RS66A8100S9 - wykorzystującemu nawiasem pisząc Space Max™ - to 409 litrów dla części chłodzącej i 243 litry dla mrożącej. Tylko że z taką lodówką wcale nie musisz ograniczać się do takiego podziału.

Funkcja Cool Select+™ pozwoli ci dopasować działanie tego modelu do potrzeb. W zależności od tego, jaki ustawisz tryb (z pięciu do wyboru), możesz mieć standardowy Side-by-side z chłodziarką po prawej, a zamrażarką po lewej, opcję chłodzącą po obu stronach lub oszczędzać energię, na przykład przed wyjazdem na wakacje, zostawiając włączoną wyłącznie zamrażarkę - żeby wędliny lub gotowe dania się nie zepsuły pod twoją nieobecność - albo zmieniając urządzenie w mniejszą chłodziarkę, bo dzieci wybyły na kolonię i nie masz chwilowo aż tak dużych potrzeb.

Pojemne lodówki Samsung Side-by-Side to dobre rozwiązanie dla dużych rodzin i osób, które przechowują wiele produktów w zamrażarce

Pełna kontrola nad możliwościami lodówek Side-by-side firmy Samsung bierze się z podwójnych obiegów chłodzenia. Twin Cooling Plus™ to dwie niezależne strefy chłodzące. Poza możliwością zmiany działania stron chłodziarko-zamrażarki gwarantuje też brak przenikania się zapachów. Lód przechowywany w zamrażarce nie będzie więc pachniał resztą lazanii, którą po obiedzie schowasz do lodówki na potem, bo nie dało się jej zjeść do końca.

Designerska seria modułowa Bespoke

Wiele z wyżej przytaczanych technologii wykorzystywanych jest też w serii lodówek Samsung Bespoke. To rozwiązania modułowe, pozwalające na w pełni elastyczne dobranie chłodziarko-zamrażarki do kuchni. Oprócz tego, że modele tej linii mają wymienne fronty, metalowe oraz szklane, w całej gamie estetycznych kolorów, seria Bespoke ułatwia “wyrastanie” z obecnej pojemności lodówki.

Jak zabraknie ci miejsca, to możesz dokupić dodatkowy moduł, w różnych wymiarach oraz rodzajach. Są tu nawet opcje slim o szerokości 45 centymetrów i pojedyncze chłodziarki, a także zamrażarki.

Modułowe lodówki Samsung BESPOKE umożliwiają personalizację designu oraz jej wielkości

Co najważniejsze - lodówki tej linii należą do jednych z najbardziej energooszczędnych opcji w ofercie koreańskiego producenta. Dla przykładu model Samsung RB38A7B6BAP ma po zmianach klasę energetyczną B - przy aż 390 litrach pojemności!

Są też jeszcze bardziej oszczędne opcje, za które twój portfel podziękuje ci na dłuższą metę. Na przykład Samsung RB38A7B6AAP z klasą energetyczną A, równie dużą pojemnością i rocznym zużyciem energii na poziomie 108 kilowatogodzin.

Takie osiągi są zasługą między innymi technologii cyfrowego kompresora Digital Inverter. Jest w stanie dostosować prędkość swojej pracy do zapotrzebowania. W końcu po co ma działać z pełną mocą bez przerwy, wtedy gdy nie otwierasz lodówki, czyli na przykład nocą? Dzięki temu pojemne chłodziarko-zamrażarki Samsung są nie tylko energooszczędne, ale i ciche. Wybrane modele generują hałas na poziomie zaledwie 35 decybeli.

Lodówki Samsung - Pojemnie i nowocześnie

To nie wszystkie serie i tylko część interesujących technologii, które ma do zaoferowania koreański producent. Więcej możesz się dowiedzieć z artykułu o lodówkach firmy Samsung dla nowoczesnego mieszkania. Warto, zwłaszcza jeżeli interesują cię nie tylko pojemne chłodziarko-zamrażarki, ale również na przykład możliwość sprzężenia serca każdej kuchni z systemami “inteligentnego” domu.

Jak pojemna powinna być lodówka? Czy preferujesz modele większe, czy opcje dla małej kuchni? Daj znać poniżej!

Materiał powstał we współpracy z firmą Samsung.

Ustawienia temperatur w strefach są zależne od ogólnych ustawień chłodziarki.

Przykładowe warunki dla temperatury chłodziarki 1°C. Temperatura w lewej strefie jest obniżona o 2°C względem tej ustawionej w całym urządzeniu.

3 Test przeprowadzony przez Intertek na modelach RL38T775CSR i RB34K6252SS.

blog comments powered by Disqus
Wygodne i pojemne - Nowoczesne lodówki Samsung