PODPOWIEDZI:

Jaki blender kielichowy wybrać?

Jaki blender kielichowy wybrać?

Poradnik zakupowy, jak wybrać blender kielichowy, nakieruje Cię, na jakie główne cechy należy zwrócić uwagę podczas zakupu. Zostaną także wymienione najważniejsze funkcje, które z pewnością doceni każdy użytkownik. Zapraszam!

Blender kielichowy (stojący) to samodzielne urządzenie, które stoi na blacie i wykonuje za Ciebie większość pracy. Ma wszechstronne i skuteczne działanie, o ile wybierzesz niezawodny model.

Najistotniejsze parametry przy zakupie blendera kielichowego

Blendery kielichowe zyskały w ciągu lat wielu zwolenników. Nic dziwnego, bo to doskonali pomocnicy w kuchni. Przyjrzyj się jednak głównym elementom.

Jaka moc blendera kielichowego?

Tanie blendery do 250 zł bądź blendery ręczne nie oferują aż tak dużej mocy jak blendery kielichowe. Wartość sięga 1200 W, 1300 W, 1400 W, 1500 W, 1600 W, 2000 W, a nawet 2400 W.

Im większa moc, tym lepiej poradzi sobie z twardymi (nawet mrożonymi) produktami.

Ile obrotów osiąga blender stojący?

Niezawodne blendery kielichowe osiągają około 28000, 30000, 32000, 35000 lub 45000 obrotów w ciągu minuty. Prędkość ustawisz albo za pomocą przycisków, albo pokrętłem.

Blender wysokoobrotowy Tefal BL985A31 Ultrablend Boost Vacuum osiąga imponującą wartość 45000 obrotów na minutę (ma 10 stopni prędkości do wyboru).

blender stojący Tefal

Jaka pojemność kielicha?

Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Dla singli w zupełności wystarczy 1-litrowy dzbanek. Z kolei dla większych rodzin sprawdzi się kielich o pojemności 2,5 l, z którym zrobisz sporą ilość koktajlu za jednym razem.

Powinien być wykonany z tworzywa wolnego od BPA, Tritanu lub szkła hartowanego i być wyposażony w czytelny wskaźnik poziomu (miarkę). Plastikowe dzbanki nie są żywotne ani odporne na wysokie temperatury.

Ile programów automatycznych?

Dedykowane programy to korzystne rozwiązanie, które ogranicza Cię tylko do wyboru odpowiedniego. To znacznie przyspiesza pracę i dodaje komfortu użytkowania. Ilość programów jest różna. Może być ich na przykład 3, 4, 6, 7 lub 10.

Co wpływa na jakość wykonania i komfort?

Podstawą są ostrza. Chwali się te wykonane ze stali nierdzewnej, gdyż są dokładne i żywotne. 6-ramienny nóż cechuje się niezwykłą precyzją. Jeżeli ostrza nie są wbudowane na dnie kielicha, a wyjmowane, to ogromna zaleta.

Uchwyt powinien być ergonomiczny, pokrywa kielicha szczelna i wyposażona w blokadę, a podstawa musi znajdować się na gumowych nóżkach, tak aby urządzenie stało stabilnie na blacie.

Istotny jest otwór na składniki. Im większy, tym lepsza swoboda podczas wrzucania składników.

Weź pod uwagę także długość przewodu zasilającego (jak daleko od gniazdka chcesz, żeby stał) i czy blender oferuje schowek do jego przechowywania. Kolejna kwestia to materiał, z jakiego zrobiono korpus.

Zobacz również:Co można zrobić blenderem?

ostrza blendera kielichowego

Jakie akcesoria w zestawie z blenderem kielichowym?

Często producenci dodają temper (ubijak, tłoczek), którym skutecznie dociśniesz produkty. W komplecie spotkasz także przenośne butelki (bidony), które zabierzesz ze sobą do pracy, szkoły, na spacer lub na siłownię. Przydatny okaże się również dodatkowy kielich, książka z ciekawymi przepisami.

Wszystkie części powinny być łatwe w montażu i proste w myciu.

ubijanie skladników tłoczkiem w blenderze kielichowym

Jaki poziom głośności osiąga blender stacjonarny?

Trzeba się liczyć z tym, że blendery kielichowe to stosunkowo głośny sprzęt. Poziom hałasu jest określony w decybelach (dB). Im mniejsza wartość, tym ciszej pracuje blender. Znośną wartością jest 85 dB.

Ile kosztuje blender kielichowy?

Wszystko zależy od Twoich wymagań, czyli jakich oczekujesz funkcji i wyposażenia dodatkowego. Z poradnika: Blender kielichowy czy ręczny mogłeś się dowiedzieć, że ogólne ceny stojących urządzeń są wyższe od ręcznych odpowiedników. Za dobry blender z dzbankiem zapłacisz od 450 zł do nawet ponad 2000 zł.

Jakiej firmy blender stojący?

Tylko zaufani producenci kładą nacisk na solidne wykonanie. Wybieraj blendery kielichowe takich marek, jak na przykład: Philco, Philips, ETA, Tefal, Sage, Bosch, Sam Cook, Sencor czy Ariete.

Przydatne funkcje w blenderach kielichowych

Jeżeli przeglądałeś ranking blenderów lub bazę blenderów, to zapewne wiesz, że stacjonarne blendery posiadają szereg pomocnych opcji.

Oto główne z nich:

 • Funkcja Turbo - krótkotrwałe, maksymalne zwiększenie obrotów.
 • Tryb pracy pulsacyjnej - opcja stopniowego (kontrolowanego) rozdrabniania.
 • Timer - ustawisz czas działania urządzenia.
 • Start/Stop - zatrzymasz pracę w dowolnym momencie.
 • Funkcja kruszenia lodu - pokruszony lód, który z powodzeniem posłuży do drinków dla gości.
 • Technologia próżniowa - dzięki niej zostają zachowane wszelkie wartości odżywcze składników, jak również wydłużona świeżość (powietrze zostaje odessane, a zatem nie znajdziesz bąbelków w koktajlu).
 • Wyświetlacz - wyraźny wyświetlacz nie dość, że dodaje uroku, to również posłuży w celach informacyjnych.
 • Automatyczne czyszczenie - specjalny program, który ułatwi mycie urządzenia. Znajdziesz go między innymi w blenderze stojącym Bosch MMBH6P6B.
 • Technologia ProBlend 6 - poradzi sobie z dokładnym rozdrobnieniem nawet najdrobniejszych składników.
 • Funkcja wykrywania kielicha - niekiedy w zestawie otrzymasz dwa kielichy: jeden do przyrządzania zimnych dań, drugi do gorących. Opcja wykrywania polega na zmianie koloru podświetlenia.
 • Zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem lub złym montażem części i ochrona przed przeciążeniem - funkcje zwiększające bezpieczeństwo użytkowania.
 • Dodatkowa osłona - pełni rolę wyciszającą. Takową spotkasz w blenderze Sam Cook PSC-40/B.

wyświetlacz w blenderze kielichowym

Jaki wybrać blender kielichowy - Podsumowanie

Blendery kielichowe w porównaniu do blenderów ręcznych zajmują więcej miejsca, natomiast osiągają wysokie obroty, nie rozchlapują składników i posiadają szereg pomocnych funkcji, czyniąc go niezwykle wydajnym.

Są przeznaczone do robienia koktajli owocowych lub warzywnych, orzeźwiających smoothie, domowych sosów, mrożonych kaw, kruszenia lodu do drinków.

Jeżeli zatem taki sprzęt jest Ci potrzebny, to kieruj się powyższymi wskazówkami przy wyborze blendera kielichowego.

blog comments powered by Disqus
Jaki blender kielichowy wybrać?