PODPOWIEDZI:

Zeegma Zonder Klaar - Funkcjonalność w niskiej cenie

Zeegma Zonder Klaar - Funkcjonalność w niskiej cenie

Zeegma Zonder Klaar to odkurzacz pionowy producenta szczyczącego się holenderskim podejściem do designu sprzętów AGD. Firma produkuje sprzęty z półki budżetowej, to produkty, na które może pozwolić sobie większość Polaków. Jeżeli interesuje cię ich pierwszy model pionowy, zachęcam do przeczytania artykułu.

Trzeba podkreślić, że Zeegma Zonder Klaar pomimo celowania w niższą półkę cenową, jest wypakowana rozwiązaniami, których często szukamy w droższych produktach innych producentów. Zaczynając od tego że to model prawdziwie bezprzewodowy, a na filtrach ustandaryzowanej jakości kończąc.

Zeegma Zonder Klaar

Zeegma Zonder Klaar oferta w

Odkurzacz pionowy z niezbędnymi dodatkami

Warto zacząć od tego, że model jest relatywnie niewielkich rozmiarów. Przypomina właściwie większość nowoczesnych rozwiązań na rynku - jest jednostka główna z cylindrycznym zbiornikiem, która może działać jak odkurzacz ręczny i jest metalowa rura, na którą montuje się wszelkie dodatkowe akcesoria.

Dodatki Zeegma Zonder Klaar

Co dorzuca producent w zestawie oprócz jednostki głównej z tylnym filtrem wymiennym, baterii z ładowarką oraz metalowej rury?

  • Turboszczotkę z dwoma wymiennymi wałkami,
  • Dyszę szczelinową,
  • Dwie końcówki na dyszę szczelinową,
  • Stację ładującą.

Właściwie to większość jest całkiem standardowa. Stacja ładująca zapewnia ładowanie odkurzacza i wygodny sposób na przechowywanie go oraz dołączanych do niego akcesoriów (warto dodać, że sprzęt nie ma opcji odstawiania w pionie gdziekolwiek). Dysza szczelinowa z kolei ma łatwo montowalną nasadkę-szczotkę, na przykład do firan, oraz drugą do tapicerek.

Turboszczotka, o której warto mówić

Szczególnie istotna jest jednak turboszczotka. Napędzana elektrycznie, a w dodatku wyposażona w dwa wymienne wałki. Jeden do podłóg twardych, a drugi do dywanów. Wymienia się je całkiem prosto, wystarczy wysunąć jeden plastikowy fragment, a rolkę wsunąć na wcisk. Dzięki temu też nie tylko łatwo dostosujesz odkurzacz do konkretnych warunków pracy, ale też zadbasz o dokładne wyczyszczenie go.

Zeegma Zonder Klaar turboszczotka przy pracy

Co ważne, producent zdecydował się na dorzucenie do turboszczotki czegoś, co zawsze miło jest zobaczyć w każdym segmencie cenowym. Chodzi o podświetlenie LED. Dzięki diodom zamontowanym z przodu turboszczotki, łatwo dostrzeżesz kurz na podłodze również pod komodą lub sofą! Więcej producentów - zwłaszcza tych celujących w wyższą półkę cenową - powinno rozważyć dodanie takiej funkcji.

Podświetlenie LED Zeegma Zonder Klaar

Mocny i higieniczny - Zeegma Zonder Klaar

Zeegma szczyci się wykorzystanym akumulatorem o podwyższonym napięciu na poziomie 29,6 volta. Teoretycznie przekłada się to na wyższą wydajność urządzenia. W istocie silnik bezszczotkowy o mocy 400 watów generuje siłę ssania na poziomie 25 tysięcy Pascali! To samo z siebie wiele nie znaczy, wszakże producenci posługują się różnymi - w dodatku nieprzeliczalnymi pomiędzy produktami - jednostkami. Jedno jest pewne - Zeegma ssie.

Zeegma Zonder Klaar odkurzająca brudy

W pozytywnym tego słowa znaczeniu. Z drobnymi brudami radzi sobie całkiem nieźle, zasysa jednakowo kurz, jak i zagubiony na podłodze - na przykład w kuchni - ryż. Przyssie się też całkiem mocno do twojej ulubionej kanapy, pozbawiając jej osiadłego pomiędzy tkaniną brudu. Dysza szczelinowa pozwala łatwo dotrzeć w ciaśniejsze miejsca.

Kwestia obsługi...

Tą mocą możesz łatwo sterować. Na górze rączki znajduje się ekran dotykowy z możliwością wyboru trybu pracy. Są trzy: eco, auto i najwyższy. Najciekawszy jest automatyczny, bo w nim odkurzacz faktycznie dostosowuje moc do oczyszczanej powierzchni. Zdaniem producenta można dzięki niemu uzyskać nawet do 35-40 minut działania na jednym naładowaniu, bez kompromisów wydajności odkurzania.

Zeegma Zonder Klaar koło ściany

Ekran pokazuje również procent naładowania baterii i… to w zasadzie tyle. Na rączce znajduje się również wygodny spust pozwalający płynnie sterować odkurzaczem i przełącznik trybu ciągłego. Jest przydatny wtedy, gdy nie chce ci się dociskać bez przerwy wspomnianego spustu.

Spust Zeegma Zonder Klaar

Jest tu też możliwość wyciągania zbiornika z wykorzystaniem jednej dźwigni. Ta jest nietypowa - to zawleczka umiejscowiona naprzeciwko spustu. Żeby z kolei pozbyć się nagromadzonego w trakcie odkurzania domu brudu, musisz przesunąć blokadę na zbiorniku. Kurz, wraz z resztą zebranych przez Zeegmę Klaar rzeczy, wypadnie wprost do śmietnika.

Zbiornik Zeegma Zonder Klaar

...i kwestia higieny

Producent zdecydował się na całkiem rozbudowany system filtracji. Jest pięciostopniowy i składają się na niego między innymi dwa filtry HEPA - wlotowy oraz wylotowy. To nazwa ustandaryzowanego sposobu filtracji powietrza. Oznacza tyle, że odkurzacz jest w stanie zatrzymać przynajmniej 99,95% zanieczyszczeń o rozmiarze 0,3 mikrona. Czyli przede wszystkim grzyby, bakterie i większość wirusów!

Filtr w zbiorniku Zeegma Zonder Klaar

Co ciekawe, zbiornik, oraz znajdujące się w nim elementy - również te filtracyjne - można czyścić pod bieżącą wodą. To pozwoli ci łatwo pozbyć się nieestetycznego kurzu, który siłą rzeczy osiada na plastikowych ściankach, oraz utrzymać higienę urządzenia, które nomen omen odkurza brudne powierzchnie w twoim domu. Pamiętaj przy tym, że filtra wylotowego nie możesz czyścić pod bieżącą wodą.

Zeegma Klaar odkurzy w niskiej cenie

Jeżeli szukasz niedrogiego odkurzacza pionowego, który ma wszystkie bazowe funkcjonalności porównywalne z tymi występującymi też w modelach premium - Zeegma Zonder Klaar może być wyborem dla ciebie. Producent postawił na sprawdzone rozwiązania - takie jak ładująca baza dokująca oraz podświetlenie turboszczotki - oraz dorzucił ciekawe dodatki.

blog comments powered by Disqus
Zeegma Zonder Klaar - Funkcjonalność w niskiej cenie