PODPOWIEDZI:

3 zalety 70mai A500S Pro Plus, które musisz poznać!

3 zalety 70mai A500S Pro Plus, które musisz poznać!

Zastanawiasz się nad zakupem kamery samochodowej i zainteresował cię model 70mai A500S Pro Plus? Dobrze się składa - już go kiedyś testowaliśmy. Dzięki temu możemy ci również go polecić. Dlaczego uważamy, że to opłacalny model w swojej klasie cenowej? Przede wszystkim ze względu na trzy konkretne zalety.

Oczywiście mowa o szczególnych wyróżnikach tego modelu. Więcej dowiesz się z naszego testu 70mai A500 Pro Plus. Tymczasem mowa teraz o trzech zaletach tej kamery samochodowej, wyróżniających ją na rynku, czyli o:

  1. Kamerze tylnej.
  2. GPS i ADAS.
  3. Wygodnej aplikacji.

70mai A500S Pro Plus

70mai A500S Pro Plus strona producenta

Dodatkowa kamera tylna

Szczególnie istotną zaletą 70mai A500S Pro Plus jest fakt, że można ją kupić w zestawie z całkiem niezłą kamerą tylną. Kompaktową i oferującą czytelną jakość obrazu. W dodatku, w niektórych warunkach, według naszych testów tylna kamera radziła sobie nawet lepiej od przedniej!

70mai A500S Pro Plus kamera przednia na szybie

Chociaż trzeba przyznać, że ma niższą rozdzielczość w stosunku do jednostki głównej, która może pochwalić się szczegółowym 2,7K. 70mai RC06 to mały model, z niewielkim sensorem. Mimo to jest w stanie nagrywać w Full HD przy szerokim kącie widzenia 130 stopni. To wystarczy zarówno do rozpoznania tablicy rejestracyjnej - również nocą - jak i uchwyceniu wszystkich zdarzeń. A właśnie podczas cofania jesteśmy w szczególności narażeni na wypadki.

70mai A500S Pro Plus kamera tylna za szybą

Dodatkowym atutem jest to, że działa również w trybie parkingowym, wymagającym dodatkowego modułu zasilania. To oznacza, że gdy ktoś spróbuje uszkodzić twój samochód, gdy ty będziesz w sklepie - zwiększy się szansa na złapanie sprawcy. Zestaw z kamerą tylną zapisuje obraz dla obu rejestratorów w oddzielnych folderach; wygodniej ci będzie w razie czego zlokalizować odpowiedni moment zdarzenia.

Dodatkowa kamera 70mai A500S Pro Plus

Zapisywanie danych GPS i wspomaganie kierowcy

Nabywcy kamer samochodowych często podkreślają, że wideorejestrator ma przede wszystkim nagrywać obraz i dźwięk. Oczywiście mają rację, ale są dwa udogodnienia, z których warto korzystać podczas codziennej jazdy:

  • Zapisywanie trasy GPS.
  • Wspomaganie kierowcy ADAS.

Ta pierwsza kwestia wydaje się poniekąd oczywista. 70mai A500S Pro Plus wyposażono w moduł GPS, zbierający na bieżąco dane satelitarne dotyczące umiejscowienia twojego samochodu na kuli ziemskiej.

Dzięki temu kamera może eksportować - wraz z filmem - informacje na temat tego, gdzie znajdowało się auto w danej sekundzie i jak szybko jechało. Szczególnie przydatna sprawa wtedy, gdy chcesz dochodzić swoich praw po wypadku lub mandacie!

70mai A500S Pro Plus podczas jazdy

Monitorowanie prędkości umożliwia też korzystanie z ADAS. To po prostu system asystujący kierowcy w codziennej jeździe. Kamera informuje - w dodatku w pełni po polsku - o kilku ważnych dla twojego bezpieczeństwa rzeczach.

Da ci znać, kiedy opuścisz pas ruchu, na przykład na skutek senności przy długiej podróży, oraz poinformuje cię o ruszających przed tobą samochodach lub ostrzeże przed zwalniającym pojazdem na trasie kolizyjnej.

Włączanie ADAS w 70mai A500S Pro Plus

Monitorowanie takich kwestii to oczywiście obowiązek kierowcy, ale obecność systemu wspomagania w wideorejestratorze jest po prostu przydatne. Nie zawsze możemy ogarnąć wszystko, co się wokół nas dzieje, i też nie zawsze jesteśmy w stanie reagować na czas - zwłaszcza podczas kolejnej godziny jazdy przy dłuższych wycieczkach. Warto wtedy zatrzymać się i odpocząć, ale nie będę nazbyt dramatyzował, jeżeli podkreślę, że ADAS może uratować ci życie.

Dedykowana aplikacja

To prowadzi nas w końcu do ostatniej rzeczy, czyli dedykowanej aplikacji. Dzięki modułowi Wi-Fi 70mai A500S Pro Plus połączy się z twoim telefonem. Do tego służy odpowiednie oprogramowanie, które można ściągnąć zarówno na smartfona z Androidem lub iPhone’a. Parowanie sprzętu z telefonem jest szybkie i w pełni spolonizowane.

Aplikacja w 70mai A500S Pro Plus

Z jakich funkcji dzięki temu skorzystasz? Przede wszystkim z możliwości wygodnej zmiany ustawień kamery samochodowej. To wszystko wciąż można robić przy pomocy wbudowanego w nią wyświetlacza i przycisków, ale telefon jest większy, a co za tym idzie - siłą rzeczy - bardziej czytelny. To jednak nie wszystko, co zrobisz z wykorzystaniem aplikacji 70mai.

70mai A500S Pro Plus korzystanie z aplikacji

Umożliwia również przeglądanie i pobieranie na bieżąco istotnych dla ciebie nagrań. Możesz dzięki temu od razu po wypadku podesłać je kumplowi prawnikowi lub pokazać policji. Jest też funkcja zabezpieczania filmów przed nadpisaniem, dostępna oczywiście z poziomu samej kamery, oraz opcja aktualizacji oprogramowania 70mai A500S Pro Plus. Warto to robić, bo producent stale rozwija swoje produkty.

Sterowanie kamerą 70mai A500S Pro Plus

Niezły zestaw w niskiej cenie - 70mai A500S Pro Plus

Kamera samochodowa 70mai A500S Pro Plus jest zdecydowania warta zakupu. W swoim przedziale cenowym gwarantuje nie tylko szczegółową jednostkę główną, ale i dodatkową kamerę tylną, jeszcze bardziej rozszerzającą bezpieczeństwo twojego samochodu. Przy tym dodatkowe funkcje i opcje są nieocenione podczas codziennej jazdy - a co za tym idzie, korzystania z tego wideorejestratora.

Co sądzisz o 70mai A500S Pro Plus? Daj znać w komentarzu!

blog comments powered by Disqus
3 zalety 70mai A500S Pro Plus, które musisz poznać!