PODPOWIEDZI:

Powrót do szkoły i na studia z Epsonem! Przenośny projektor i świetne drukarki

Powrót do szkoły i na studia z Epsonem! Przenośny projektor i świetne drukarki

Chcesz kupić drukarkę dla ucznia lub projektor na studia? Nic dziwnego. Najwyższa pora zastanowić się nad wyposażeniem młodszych członków rodziny lub prezentem dla dorosłego zmierzającego pewnym krokiem do szkoły wyższej. W tym materiale poznasz trzy interesujące propozycje marki Epson. W tym super przenośny projektor, testowane przez nas urządzenie wielofunkcyjne i drukarkę idealną do zdjęć oraz druku ciągłego!

Drukarka dla ucznia najczęściej powinna być jednak tak naprawdę urządzeniem wielofunkcyjnym, to znaczy takim, które nie tylko drukuje, ale i skanuje, a co za tym idzie, również kseruje. Szczególnie pod tym względem polecamy model Epson EcoTank L3251, który trafił do nas na recenzję. 

To odświeżona wersja bardzo popularnego L3151 - obie charakteryzuje wysoka oszczędność wydruków! Niżej poznasz też drukarkę Epson EcoTank L8160 stworzoną w sam raz dla aspirującego artysty lub architekta i mały projektor Epson EF-11, gwarantujący ogromny ekran wszędzie. W sypialni, salonie lub akademiku.

Epson EF-11Epson EcoTank L8180Epson EcoTank L3251
Epson EF-11 oferta w CeneoEpson EcoTank L8180 oferta w CeneoEpson EcoTank L3251 oferta w Ceneo

Epson EcoTank L3251 - Urządzenie wielofunkcyjne dla ucznia na piątkę!

Testowany przez nas Epson EcoTank L3251 to świetne urządzenie wielofunkcyjne dla ucznia lub studenta z jednego konkretnego powodu. Będąc częścią serii EcoTank, drukuje w bardzo niskiej cenie. System sensownie wycenionych butelek ułatwia wymianę atramentu i znacząco zbija kwotę, jaką trzeba zapłacić za każdy wydruk.

Ocena 4,5 dla Epsona L3251Jakość Epsona L3251

Podobnie jak w przypadku modelu drukarki, o której za chwilę, system wyposażono w specjalne klucze. Przez to nie ma szans, aby wlać zły atrament do zbiornika. Poza tym producent dorzuca w zestawie zestaw butelek aż na 3 lata.

Epson L3251 nalewanie atramentu

To w ogóle sprzęt, który kupuje się raz, ale na dłużej. Technologia Micro Piezo jest wyjątkowa na rynku pod tym względem, że Epson EcoTank L3251 nie wykorzystuje wysokich temperatur do wyciskania atramentu na kartkę, ale system membran i rozszerzających się kryształów. Dzięki temu głowica wytrzymuje dłużej, zmniejsza się awaryjność sprzętu, a w dodatku urządzenie wielofunkcyjne pobiera też mniej prądu.

Drukarka Epson L3251

Szczególnie ważną rzeczą charakteryzującą to urządzenie wielofunkcyjne dla ucznia jest to, że wyposażono je w moduł Wi-Fi. Epson Ecotank L3251 współpracuje z darmową aplikacją Epson Smart Panel. Pozwoli każdemu członkowi rodziny z poziomu telefonu przede wszystkim zdalnie drukować i skanować różne treści, nawet z innego miejsca w domu lub gdzieś na świecie, a poza tym dodatkowymi funkcjami ułatwi projektowanie estetycznych dokumentów. I nie tylko to.

Miłą opcją jest tu też bezramkowe drukowanie na małym papierze fotograficznym. To super opcja na udekorowanie biurka lub ścian zdjęciami z wakacji! Kupując ten model, możesz w nim bezpłatnie rozszerzyć gwarancję do 3 lat na stronie www.epson.pl/gwarancjanadrukarki.

Aplikacja Epson L3251

Ciekawostką związaną z EcoTankiem jest to, że to modele, które firma wydaje się uznawać za idealne dla szkół. Ostatnio wspominaliśmy o tym, że celebryta promuje Epsona. Chodziło o współpracę z Usainem Boltem. Oprócz tego, że rekordzista stał się twarzą marki, fundacja jego imienia otrzymała od Epsona pod koniec zeszłego roku 100 modeli drukarek z serii EcoTank i 20 projektorów, które potem trafiły do potrzebujących szkół na Jamajce.

Drukarka dla ucznia, studenta ASP lub architekta - Epson EcoTank L8180

Epson EcoTank L8180 to profesjonalna drukarka dla ucznia lub studenta, która stworzona została przede wszystkim do jednego: perfekcyjnego wydruku zdjęć i grafik. Przy tym świetnie sprawdzi się także w wydruku dokumentów, między innymi ze względu na automatyczne drukowanie dwustronne oraz sporo pojemnych podajników.

Ma też możliwość skanowania, a co za tym idzie, również kserowania, i robi to bardzo szybko oraz szczegółowo. Jest więc bardzo uniwersalnym urządzeniem wielofunkcyjnym dla ucznia oraz studenta.

Drukowanie Epson EcoTank L8180

Od razu podkreślam, że to nie najtańsza propozycja, ale jeżeli szukasz czegoś w niższej cenie, to zwróć uwagę na drukarkę Epson EcoTank L8160. Tańszy model różni się przede wszystkim obsługiwanymi formatami papieru fotograficznego. Sięga maksymalnie A4, co wciąż jest fajna opcją do wydruku różnych zdjęć, grafik lub plakatów. Jednak format jest zdecydowanie mniejszy niż ten, który obsługuje Epson EcoTank L8180.

Kupując ten model, dostaniesz możliwość wydruku zdjęć z wakacji albo portretów nawet w formacie A3+. To naprawdę duży wymiar, który idealnie sprawdzi się nie tylko przy dekorowaniu ścian, ale i drukowaniu grafik pod prezentacje w szkole lub projektów architektonicznych na studiach. 

Atramenty w Epson EcoTank L8180

W dodatku jeżeli przyjdzie czas na naprawdę duże wydruki, znajdzie się też opcja drukowania ciągłego. Producent zadbał również o duplex, umożliwiający drukowanie dwustronne kartek w formacie A4. Wraz z pojemnym podajnikiem oznacza szybkie przygotowywanie całych plików notatek. Wiele osób w końcu woli uczyć się z papieru.

Nie boję się tego napisać - dla większości osób to będzie drukarka ostateczna. Podoła każdemu wyzwaniu, a dzięki zastosowanym 6-kolorowym atramentom Epson Claria ET Premium stworzy ładne i trwałe wydruki. Przy wykorzystaniu odpowiednich nośników, czyli po prostu dedykowanego fotografiom papieru producenta, przygotowane z pomocą tego atramentu zdjęcie ma wytrzymać nawet 200 lat!

Wydruki z Epson EcoTank L8180

Wnuki wnuków twojego dziecka będą mogły nacieszyć oczy jego twórczością. Te 6 atramentów obejmuje również specjalny kolor szary. To pozwala drukarce jeszcze lepiej odtworzyć gradienty na przykład w czarno-białych zdjęciach. Tak wydrukowane fotografie wyglądają szczegółowo i profesjonalnie.

Skanowanie przy pomocy Epson EcoTank L8180

Swoją drogą w urządzeniu znajdziesz też wsparcie Wi-Fi, a co za tym idzie, aplikacji. Łatwo można wysłać na nią planowane wydruki, a także wprost z niej zeskanowane dokumenty na telefon lub email. Jest też wejście na karty SD - to urządzenie wielofunkcyjne zostało stworzone też dla artystów. No i bezpłatnie rozszerzysz gwarancję do 3 lat, rejestrując zakup na www.epson.pl/gwarancjanadrukarki.

Przenośny projektor - Długowieczny Epson EF-11

Wiesz co jest bardzo fajne? Projektor. Taki dla ucznia lub studenta powinien być przede wszystkim bardzo przenośny. W końcu trzymanie w domu prywatnego projektora ma sens, ale możliwość zabrania go do znajomych lub po prostu bezproblemowej wyprowadzki z nim jest nieprzeceniona w przypadku młodzieży. Epson EF-11 to jeden z mniejszych modeli, z jakimi miałem do czynienia.

Epson EF-11 od frontu

Jego najdłuższy bok mierzy zaledwie 18 centymetrów, a całość waży przy tym 1,2 kilograma. To ewidentnie projektor dla ucznia, który od  czasu do czasu chce go gdzieś przenieść. Zmieści się w małym plecaku lub w szufladzie - to ułatwi także utrzymanie porządku w pokoju. Wszystko spina obecność głośnika. Nie jest najgłośniejszy, ale sprawia, że Epson EF-11 stanowi pełny zestaw multimedialny w kompaktowych rozmiarach.

Epson EF-11 od góry

Z konkretów - to model Full HD, rzutujący obraz o rozmiarach nawet do 150 cali. Jakość jest natywna, nie tak jak w tanich chińskich projektorach z Allegro, więc obraz wygląda po prostu szczegółowo. Ten miniprojektor dla ucznia pracuje w technologii 3LCD. Wynikają z tego dwie zasadnicze zalety - jest bardzo jasny i ma żywe kolory. Wszelkie filmy, prezentacje lub gry wyglądają świetnie. Nawet w nie do końca ciemnym pomieszczeniu.

Producent nie bez powodu szczyci się wysokim kontrastem wynoszącym 250000 do 1. Tego oczywiście nie da się porównać między modelami, ale w praktyce obraz był naprawdę klarowny również w dzień.  Pomimo wysokiej jasności jest tu też gwarancja na 5 lat lub 12000 godzin. To nie projektor do naprawy lub wymiany po kilku miesiącach. Spokojnie wystarczy uczniowi na cały okres edukacji, a studentowi do napisania magisterki. I dłużej.

Tak Epson EF-11 wyświetla obraz

Miłym dodatkiem była automatyczna korekcja trapezowa. Można skorzystać z dołączanego pilota, aby ją jeszcze poprawić, ale Epson EF-11 całkiem nieźle radzi sobie i bez niego. To oznacza przede wszystkim tyle, że można taki projektor ustawić pod nie do końca prostym kątem, a on i tak stworzy użyteczny obraz! W dodatku nie tylko z laptopa lub komputera, ale i z telefonu za sprawą bezprzewodowej łączności Miracast.

Porty w Epson EF-11

Kupując teraz projektor Epson EF-11, dostaniesz za zaledwie złotówkę dodatkowy ekran. To bardzo ważna rzecz, bo pozwala wycisnąć z urządzenia jeszcze więcej. Przy tym to ekran przenośny i 50-calowy. Po złożeniu staje się stosunkowo niewielki i wraz z projektorem stanowi zestaw rywalizujący praktycznie z telewizorem, za to taki, który bez problemu wyniesiesz z domu. Na przykład do szkoły lub na wycieczkę.

Materiał powstał przy współpracy z firmą Epson.

blog comments powered by Disqus
Powrót do szkoły i na studia z Epsonem! Przenośny projektor i świetne drukarki